panorama-pazdziernik-10
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

 

Założenia programowe

1. Efektywniejsze bieżące remonty ulic, zdecydowana poprawa jakości, przebudowa dróg nr 235, 236 oraz Brusy-Małe Gliśno-Lubnia.

2. Będę wspierał i współpracował ze Strażą Pożarną, Służbą Zdrowia i Policją mając na celu poprawę bezpieczeństwa ludzi i mienia w naszym terenie.

3. Szersze udostępnianie terenów leśnych dla społeczeństwa w celu poprawy stanu zdrowia, łatwiejszego zbioru płodów runa leśnego, wędkarstwa i rekreacji.

4. Pomoc w rozwoju gospodarstw, udoskonalanie w szerszym zakresie doradztwa rolniczego oraz ograniczenie szkodnictwa powodowanego przez zwierzynę i ptactwo w ekosystemach rolnych, wodnych i leśnych.

5. Chciałbym i będę dążył aby w Brusach powstała sala widowiskowo-sportowa dla potrzeb całej społeczności z udziałem środków Gminy, Powiatu oraz programów unijnych.

6. Cenię sobie współpracę ze stowarzyszeniami, będę zabiegał aby otrzymywały dotacje z Urzędu Gminy lub innych programów, chciałbym pomóc w zdobywaniu środków zewnętrznych na ich łatwiejsze funkcjonowanie.

7. Stawiam także na rozwój zakresu pomocy społecznej dla osób najuboższych oraz niepełnosprawnych, aby udzielano ulg na rzecz łatwiejszego wychowania im dzieci.

8. Prosiłbym i apelował aby mieszkańcy naszej gminy dbali o czystość naszych pięknych lasów i jezior, będę podejmował działania mające na celu ochronę najcenniejszych obszarów pod względem przyrodniczym.

9. Wskazałbym większą promocję naszych walorów kulturowych, krajobrazowo-przyrodniczych naszego regionu, widziałbym efektywniej rozwijającą się turystykę i rekreację.

10. Zwiększyłbym zaplecze edukacyjne, rozszerzył zajęcia i warsztaty przyrodnicze dla dzieci we współpracy ze szkołami z terenu Gminy Brusy z cyklu np.  ,,Jak pokochać przyrodę, żeby pokochała nas’’.

Za wzięcie udziału Państwa w głosowaniu 16 listopada bieżącego roku i złożenie swego głosu na moją osobę serdecznie dziękuję.

Moja pozycja na liście KWW Powiatowe Forum Samorządowe to numer_3

Tomasz Orzłowski

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

26 październik 2021

Historycznie

Przetarcie Partyzanckiego Szlaku Turystycznego im. Józefa Gierszewskiego

Powiększ Więcej…

Cooltura

Zaborskie muzykowanie

W sobotę 19 grudnia w Chacie Kaszubskiej gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Odrach na muzycznych warsztatach „Zaborskie muzykowanie”. Warsztaty poprowadzili Danuta Miszczyk i Mirosław Stoltmann. Uczniowie mieli możliwość poznania Więcej…

Przyrodniczo

Grzyby

Powiększ

Kilka fotek grzybów (wrzesień 2012 r.) Więcej…

Religia

ŚWIĘTO MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ

W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia w godz. 10:00 - 18:00, zapraszamy do wspólnych obchodów święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dawniej nazywano go dniem

Więcej…

Sport

352 biegaczy z całej Polski biegało na Złotej Górze

Na Złotej Górze 8 września odbył się X etap Cyklu Kaszuby Biegają 2018. Biegacze z całej Polski przyjechali, aby oczarować się Kaszubami. Trasa na około Jeziora Brodno Wielkie zapewne zrobiła na nich wrażenie. Na metę V Biegu o  Złotą Górę pierwszy wbiegł Wojciech Serkowski z Dzierżążna, za nim Rafał Borzyszkowski oraz Maciej Kwarta. Wśród Pań zwyciężyła

Więcej…

Infrastruktura

Możliwości pozyskania środków unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2013 r

Powiększ

Szkolenie

„Możliwości pozyskania środków unijnych  na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2013r”


Zapraszamy wszystkie osoby z powiatu chojnickiego, które pragną uzyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Organizator szkolenia  

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach

Termin spotkania: 16.01.2013 roku, godz: 11:00


Więcej…

Inne

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w Brusach

 

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowości: Brusy  – 8 listopada 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from