panorama-maj-05

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiększ

Obdarowane łaską Jubileuszu 180-lecia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Miłości i Pokuty Chrześcijańskiej w dniach 9 i 10 maja odbyły się uroczystości dziękczynienia, którego centralnym punktem była niedzielna Msza święta pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Pelplińskiej J. E. Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny.

 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości w imieniu Sióstr  Franciszkanek przez Przełożoną Prowincjalną, s. Mironę Turzyńską, która w słowie wstępnym wyjaśniła znaczenie i sens jubileuszu. Będziemy na nowo odkrywać łaskę początków i z wdzięcznością wspominać przeszłość, całym sercem przeżywać teraźniejszość i ufnie otwierać się na przyszłość – zapowiedziała.

Po mszy św. odbyło się posadzenie dębu jubileuszowego w parku orlickim. Został on nazwany „Kreppel” od nazwy domu, w którym powstało zgromadzenie. Dąb to gatunek szlachetny i długowieczny, wyrastające ponad stulecia. Uroczystego posadzenia drzewa dokonali: Ks. Biskup Diecezjalny – Ryszard Kasyna, Przełożona Prowincjalna – S. Mirona Turzyńska, proboszcz parafii Leśno – Ks. Stanisław Pluto-Prondziński, kapelan sióstr - O. Łukasz Rosiak, radna sejmiku wojewódzkiego p. Danuta Sikora, radny powiatu chojnickiego p. Tomasz Orzłowski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach p. Beata Zblewska, sołtys wsi Orlik - p. Magdalena Rogalla, przedstawiciel dobrodziejów sióstr - P. Marian Wróblewski oraz Rada Prowincjalna i przełożone wspólnot prowincji polskiej.

Po obiedzie w plenerze goście zostali zaproszeni do  kreatywnej podróży po prowincjach zgromadzenia obecnego w 12 krajach świata oraz poświęcono nowe boisko sportowe.

Więcej na: www.siostryzorlika.pl oraz www.radioglos.pl

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

28 maj 2022

Historycznie

Wybuch stanu wojennego

W rocznicę wybuchu stanu wojennego, członkowie oraz sympatycy Konfederacji z powiatów człuchowskiego oraz chojnickiego złożyli wieniec z napisem:

Więcej…

Cooltura

WARSZTATY PLASTYCZNE w Galerii Oczko w Męcikale

Powiększ

W Galerii Oczko w Męcikale w dniach od 2 do 4 sierpnia 2014 r. w godzinach od 10.00 do18.00 odbyły się bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program obejmował malowanie farbami, lepienie w glinie, fotografowanie, zwiedzanie Arboretum, ognisko z poczęstunkiem, zwiedzanie Galerii. W czasie warsztatów cennych porad Więcej…

Przyrodniczo

Zabory. Guniak Czerwczyk

Powiększ

Pojawiły się kolejny w tym roku gatunek chrząszcza, to Guniak Czerwczyk

Więcej…

Religia

Uroczystości odpustowe na Kalwarii w Wielu

W dniach 28-29 maja 2022r na Kalwarii w Wielu odbędą się uroczystości odpustowe z okazji V rocznicy koronacji łaskami słynnego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do

Więcej…

Sport

Chwaszczyno. Ruszy V sezon piłkarskiej Regioligi

29 kwietnia  br. na obiektach piłkarskich  w Chwaszczynie odbędzie się inauguracja V edycji Regioligi – turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

Infrastruktura

Maj płakał gdy żegnał

W dniu 31.05.2016 r. w godzinach popołudniowych w skutek silnych opadów deszczu została zalana część drogi wojewódzkiej NR 235 w pobliżu ronda im. Macieja Płażyńskiego, wskutek czego kilka pojazdów zostało unieruchomionych utrudniając tym samym ruch na drodze.

Więcej…

Inne

„Sercem z Ukrainą” - koncert charytatywny w Orliku - Leśno. Cz.2

Występy artystyczne przeplatała zbiórka finansowa oraz licytacja aukcyjna na rzecz Ukrainy. Jednym z przedmiotów był obraz Pałacu Prezydenckiego przekazany na licytację przez

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from