Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiększ

Obdarowane łaską Jubileuszu 180-lecia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Miłości i Pokuty Chrześcijańskiej w dniach 9 i 10 maja odbyły się uroczystości dziękczynienia, którego centralnym punktem była niedzielna Msza święta pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Pelplińskiej J. E. Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny.

 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości w imieniu Sióstr  Franciszkanek przez Przełożoną Prowincjalną, s. Mironę Turzyńską, która w słowie wstępnym wyjaśniła znaczenie i sens jubileuszu. Będziemy na nowo odkrywać łaskę początków i z wdzięcznością wspominać przeszłość, całym sercem przeżywać teraźniejszość i ufnie otwierać się na przyszłość – zapowiedziała.

Po mszy św. odbyło się posadzenie dębu jubileuszowego w parku orlickim. Został on nazwany „Kreppel” od nazwy domu, w którym powstało zgromadzenie. Dąb to gatunek szlachetny i długowieczny, wyrastające ponad stulecia. Uroczystego posadzenia drzewa dokonali: Ks. Biskup Diecezjalny – Ryszard Kasyna, Przełożona Prowincjalna – S. Mirona Turzyńska, proboszcz parafii Leśno – Ks. Stanisław Pluto-Prondziński, kapelan sióstr - O. Łukasz Rosiak, radna sejmiku wojewódzkiego p. Danuta Sikora, radny powiatu chojnickiego p. Tomasz Orzłowski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach p. Beata Zblewska, sołtys wsi Orlik - p. Magdalena Rogalla, przedstawiciel dobrodziejów sióstr - P. Marian Wróblewski oraz Rada Prowincjalna i przełożone wspólnot prowincji polskiej.

Po obiedzie w plenerze goście zostali zaproszeni do  kreatywnej podróży po prowincjach zgromadzenia obecnego w 12 krajach świata oraz poświęcono nowe boisko sportowe.

Więcej na: www.siostryzorlika.pl oraz www.radioglos.pl