panorama-grudzien-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W jutrzejszym dniu (7  luty 2014 r.) na ekrany kin wchodzi thriller szpiegowski
"Jack Strong" Władysława Pasikowskiego. Przy tej okazji warto przypomnieć o pewnym tragicznym wydarzeniu w Brusach z okresu schyłku systemu komunistycznego w Polsce.

Pierwsze sceny z filmu, które przedstawiają zemstę na Pieńkowskim, przywołują w pamięci dość podobne zajście  w jednym z zakładów pracy w naszym mieście. Wówczas bowiem poniósł śmierć mieszkaniec Brus w płomieniach rozgrzanego pieca.  

Oficjalnie zdarzenie to zostało uznane za wypadek przy pracy, gdyż śmierć pracownika miała wyniknąć z jego niedyspozycji po uprzednim spożyciu alkoholu. Prawdą jest, że ów mieszkaniec faktycznie miał opinię o  jego nadmiernym spożywania.  

Co do tamtego wydarzenia, niektórzy mieszkańcy nie dają jednak wiary w wersję wydarzeń o wypadku, ale nieoficjalnie podejrzewają, że przyczyną tragicznej śmierci było morderstwo dokonane w sprzyjający momencie. Człowiek, który został wrzucony w płomienie pieca, był bowiem aktywnym działaczem ruchów solidarnościowych w swoim zakładzie pracy, co nie podobało się fanatykom tamtego systemu politycznego.


Joomla! Hosting from