panorama-maj-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W imieniu społeczności sołectwa i parafii Borowy Młyn leżących w Kaszubskich Gochach mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość związaną ze 100-leciem powrotu Borowego Młyna i

obszaru Gochów wraz z całym ówczesnym kaszubskim Pomorzem do naszej Ojczyzny – Polski.

O zaangażowanych postawach tutejszych Obywateli i ich przodków, zaświadcza wznosząca się tu od 2008 r. wybudowana w Borowym Młynie społecznym sumptem: Strażnica Patriotyzmu i Pamięci pw. Chrystusa Króla Zwycięzcy im. Bohaterskich Gochów. Jej ideowym przesłaniem są wyryte słowa:

Tu jest – była i będzie Polska.

Strażnica ta upamiętnia tutejszą wygraną 16 lutego 1920 roku przez „nas Wojnę - zwaną - Palikową” o korzystny przebieg dla odrodzonego państwa odcinek ówczesnej granicy RP.

Uroczystości odbędą się dnia 14 lutego 2020r. w Borowym Młynie, gm. Lipnica

Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Serdecznie prosimy o uczestnictwo w niniejszej uroczystości.

P R O G R A M     U R O C Z Y S T O Ś C I
14 lutego 2020. BOROWY MŁYN, gm. Lipnica

11.00 - Dziękczynna Msza Święta w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Borowym Młynie.

12.00 - Manifestacja patriotyczna  na Strażnicy Pamięci i Patriotyzmu, podczas której odsłonięty zostanie  Kamień Pamięci -  W 100 lecie powrotu Borowego Młyna – Gochów  do  Polski.

13.00 - Sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Borowym Młynie im. Ks. Bernarda Gończa. Część  oficjalna i artystyczna, po czym  okolicznościowy poczęstunek.

Joomla! Hosting from