panorama-maj-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 17 listopada otwarta jest baza rodzin SZLACHETNEJ PACZKI. Programu, który od osiemnastu lat łączy ludzi potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Zapraszamy do zaangażowania się i zostania

Darczyńcą dla wybranej rodziny. W rejonie Naszej Gminy na pomoc czeka 15 rodzin. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, dla której przygotuje się paczkę w duchu mądrej pomocy. Mądrej, czyli takiej, która będzie odpowiadała na konkretne potrzeby rodziny i jednocześnie stanie się impulsem do zmiany i wyjścia z trudnej sytuacji. Finał tegorocznej edycji odbywa się w weekend 8-9 grudnia.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Paczka łączy ludzi, tworząc efektywne struktury i narzędzia, pozwalające się angażować osobom o bardzo różnych motywacjach, statusie materialnym, wieku, poglądach i doświadczeniu życiowym - ma ofertę zaangażowania w mądrą pomoc dla każdego.

SZLACHETNA PACZKA jest jednym z największych osiągnieć społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 roku. Istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Pomóż w tym, by święta były piękne dla wszystkich! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, by poznać niezwykłe historie rodzin i dzieci, do których docierają wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI. Znajdź najbardziej odpowiedni dla siebie sposób zaangażowania i zmieniaj historie tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Joomla! Hosting from