panorama-pazdziernik-04
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Z trwogą patrzymy jak pandemia koronawirusa zabrała nam nie tylko pociągi, ale naszym włodarzom także zdrowy rozsądek. Czy naprawdę zapowiadana likwidacja połączeń w naszym województwie przyniesie

wymierne korzyści? Czas zapytać, komu i jakie?

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy władzami województwa a kolejowymi przedstawicielami o przyszłość kolei w naszym regionie. W kolejnych wyliczeniach i udowadniania sobie wzajemnej „oszczędności” zapomina się o nas – pasażerach. Stajemy się zakładnikami niezrozumiałych decyzji, w efekcie, których nasz dom staje się naszym więzieniem. Czy czas z niego uciekać i już nie wracać? Tak dbacie o rozwój naszej lokalnej stolicy?

Jak pojechać do pracy? Jak wysłać dzieci do szkoły? Jak udać się do najbliższego miasta? My nie mamy samochodów służbowych, prywatnych kierowców czy darmowych biletów! Nam pozostaje pociąg – najtańsza i najpewniejsza forma transportu. Niestety wychodząc na peron coraz dłużej czekamy na jego przyjazd, a w niektórych miejscach takie działanie będzie skazane na porażkę. Waszą decyzją nasz pociąg już nie przyjedzie! Dlaczego?

Już zabraliście pociąg na trasie Toruń-Sierpc czy Laskowice – Wierzchucin. Sięgacie po kolejne połączenia Laskowice – Czersk, Wierzchucin-Czersk, Bydgoszcz-Chełmża, Włocławek-Kutno. Wielką niewiadomą są połączenia Torunia, Bydgoszczy, Olsztyna i Innowrocławia. Waszymi decyzjami jesteście jak wirus, jak zaraza. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno zapewnialiście nas o nowych, lepszych połączeniach. Inwestowaliście nasze pieniądze, aby poprawić komfort podróży pociągami. I co? Jedną decyzją odbieracie nam to, co wspólnie budowaliśmy tyle lat!

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nie spodziewaliśmy się takiego prezentu. Wiemy, że czas jest trudny i obostrzenia wpływają na zmniejszony ruch w pociągach. Ale podejmowanie decyzji na podstawie liczby pasażerów w tym okresie to bzdura. Przecież planujemy życie po pandemii? Tak jak chronimy się przed zarazą, tak nie chcemy, śmierci naszych połączeń!

 

Planowane pismo do Marszałka Województwa:

pismo do marszałka.pdf

Joomla! Hosting from