panorama-lipiec-16
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 14 maja, od godz. 20:00 do 24:00, spacerując z przewodnikiem odwiedzicie wiejską karczmę z muzyką na żywo, weźmiecie udział w „swatach" i wstąpicie do kościoła, a przez okna będziecie mogli podglądać

między innymi kołodzieja, szewca, wiejskiego nauczyciela i życie rodzinne w czasie okupacji.W karczmie wystąpi Teater Zymk i zagra Kapela Begebenheit.
Przewodnicy będą oprowadzać grupy maks. 20-osobowe, co 20 minut, od godziny 20:00 do 23:20.
Wstęp: 1 zł

Tej nocy zwiedzicie również wystawy:

  • "ZORZE", która przybliża odbiorcom działalność muzeum jako instytucji badającej i dokumentującej wszelkie przejawy kaszubskiej kultury – od początków istnienia instytucji aż po czasy współczesne, a zaprezentowane na niej eksponaty tworzą bogaty zbiór przedmiotów: zarówno tych, które uważano za kaszubskie na początku XX wieku, jak i tych, które mianem kaszubskich określa się obecnie.
  • "MUZEUM DO ZABAWY?" Wystawa w atrakcyjny, przystępny i nowoczesny sposób opowiada o historii powstania Kaszubskiego Parku Etnograficznego, umożliwia zrozumienie istoty powstawania kolekcji i pracy etnologów, antropologów oraz etnografów, a także sprawia, że dziecięca publiczność muzealna może czerpać wiedzę poprzez aktywną zabawę.


Joomla! Hosting from