panorama-marzec-20
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

22 czerwca w Centrum Kultury i Biblioteki odbył się koncert podsumowujący bieżący rok szkolny, w którym czynny udział wzięli młodzi adepci gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Uczniowie Piotra Gliszczyńskiego wspierani przez najbliższych zaprezentowali się publiczności jako orkiestra, kwartet dęty blaszany oraz trzy duety.

 


   
Wśród utworów, których wysłuchała publiczność znalazły się dwie kołysanki. Pierwsza z nich to dzieło romantycznego kompozytora Franza Schuberta „Das Wiegenlied” w opracowaniu na orkiestrę, drugą zaś wykonaną przez duet Igora Chylewskiego z instruktorem (Op. 49, Nr 4) znaną na niemal całym świecie, skomponował Johannes Brahms w 1868 roku.


   
W repertuarze znalazł się utwór „Aura Lee” skomponowany i zaśpiewany przez Frances'a Farmer'a w 1936 roku w filmie „Come and Get it”, oparty na powieści Edna Ferber'a. Piosenka Elvisa Presley'a „Love me Tender” jest adaptacją właśnie tej piosenki.


   
Utworem „Spanish Eyes” popisał się saksofonista Seweryn Turzyński, który wraz z instruktorem zagrał go w dwugłosowym opracowaniu. To instrumentalne dzieło skomponowane w 1965 roku przez Berta Kaempferta pod tytułem „Moon over Neapol” stało się prawdziwym hitem już rok później, kiedy to kompozytor Eddie Snyder napisał słowa i zmienił tytuł na dziś nam znany „Spanish Eyes”.


   
Trójka odważnych członków orkiestry w składzie Igora Chylewskiego, Radosława Piotrowskiego oraz Piotra Czapiewskiego zdecydowała się na zagranie, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego piosenki „Upływa szybko życie”, zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać tegoż wykonania jako pierwsi.


   
W skład repertuaru wszedł znany wszystkim, melodyjny utwór „Usta milczą dusza śpiewa” zaaranżowany przez Pana Arkadiusza Prieba.


   
Wspaniałą niespodziankę rodzinie sprawił Bartosz Kubiszewski grając utwór  „Pije Kuba do Jakuba” w duecie z instruktorem. Mimo młodego wieku Bartek zagrał go odważnie i bezbłędnie.


   

Z relacji zaproszonych gości można było odnieść wrażenie, iż najlepiej przypadła im do gustu neapolitańska pieśń z 1848 roku, opowiadająca o nadmorskiej dzielnicy Neapolu – Santa Lucia, gdyż tą właśnie pieśnią już jako BIS mieli zakończyć koncert młodzi artyści.

Joomla! Hosting from