panorama-maj-06
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez nasz Bank Charytatywnym Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Jedziemy po zdrowie naszych dzieci”.

Celem rajdu rowerowego jest zebranie jak największej ilości środków na rzecz profilaktyki i leczenia wad postawy u dzieci. Dzieci z wadami postawy (wytypowane przez lekarzy) będą wysyłane do sanatorium w Ciechocinku (specjalne sanatorium dla dzieci - ze szkołą), a ich rodzice przejdą szkolenia na temat profilaktyki.

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto BS Koronowo 39 8144 0005 9013 8144 0006 0119 z dopiskiem „RAJD”. Dzieci do 15 roku życia – wpisowe  dobrowolne.

I. TRASY
Start rajdu będzie miał miejsce 12 września 2015r w każdej z miejscowości, w której mamy placówki (Brusy, Bydgoszcz, Cekcyn, Gostycyn, Kamień Krajeński, Koronowo, Lubiewo, Mrocza i Śliwice). Meta - na koronowskim stadionie, gdzie w tym czasie odbywać się będzie impreza rowerowa – będzie scena, koncerty, zawody. Tam też uczestnicy rajdu otrzymają ciepły posiłek. Na trasie zapewnimy różne atrakcje i przerwy.
Poniżej krótki opis tras.

1. BYDGOSZCZ
Start spod Oddziału – wzdłuż ul. Szubińskiej, Grunwaldzkiej i Nad Torem ścieżkami rowerowymi, następnie wjeżdżamy na nowo wybudowaną ścieżkę, która prowadzi do Koronowa. Po drodze przejazd obok dworku Wyczółkowskiego - rzut okiem/aparatem (brak możliwości wejścia do obiektu). Możliwe, że wymyślimy jeszcze inne atrakcje na trasie. Długość trasy ok. 40 km.

2. BRUSY, KAMIEŃ KRAJEŃSKI, GOSTYCYN
Grupy z Brus, Kamienia Krajeńskiego i Gostycyna spotykają się razem w Gostycynie i przejeżdżają do skrzyżowania Zacisze-Klonowo, gdzie spotykają się z grupami ze Śliwic, Cekcyna, Lubiewa i Koronowa.
Trasa z BRUS przez lasy (ok. 76 km), trasa przez Giełdon, Okręglik, Zaporę (Mylof), Nicponie, Gockowice (wzdłuż jez. Wysockiego), Grochowo (wzdłuż jez. Grochowskiego), Tuchółka, Wielki Mędromierz i do Gostycyna. Po imprezie w Koronowie chętne osoby zostaną odwiezione do Brus.

KAMIEŃ KRAJEŃSKI jedzie w stronę Gostycyna tam spotkanie z grupą z Brus i Gostycyna– długość trasy ok. 52 km.

GOSTYCYN wspólnie z grupą z Brus i Kamienia Krajeńskiego jedzie przez stary most kolejowy (most, który „zagrał” w filmie Disco Polo) szlakiem Leona Wyczółkowskiego do parkingu leśnego na skrzyżowaniu dróg Klonowo-Zacisze, tam jest przerwa i  grupa spotyka się z grupami z Śliwic, Cekcyna, Lubiewa i Koronowa. Stamtąd ruszamy do Koronowa przez Janią Górę i Jasiniec. Długość trasy ok. 30 km.

3. CEKCYN, LUBIEWO, ŚLIWICE
Trasa częściowo prowadzi Szlakiem Brdy. Start ze Śliwic do Cekcyna przez Lińsk i Krzywogoniec – dwie grupy jadą do Lubiewa. W Lubiewie w ramach odpoczynku i atrakcji wejście na wieżę kościoła oraz odpoczynek w parku nad „Lubiewskim Balatonem”. Następnie spotkanie grupy z pozostałymi na skrzyżowaniu dróg Zacisze-Klonowo (parking leśny) i przejazd przez Janią Górę i Jasiniec do Koronowa
Odległości (zakładając, że jedziemy przez Janią Górę):
a) dla Śliwic – ok. 60 km,
b) dla Cekcyna – ok. 40 km,
c) dla Lubiewa – ok. 26 km.

4. KORONOWO
Trasa przez Romanowo do promu, przeprawa przez prom i szlakiem Leona Wyczółkowskiego wzdłuż Zalewu Koronowskiego do skrzyżowania Zacisze-Klonowo, następnie wspólny przejazd z pozostałymi grupami przez Janią Górę i Jasiniec do Koronowa  – długość trasy ok. 50 km.

5. MROCZA
Mrocza pojedzie przez Wierzchucinek (wzdłuż jez. Słupowskiego i Wierzchucińskiego) Gogolin, Salno i do Koronowa – ok. 26 km.

II. ATRAKCJE
1. Jania Góra – Wioska Chlebowa.
2. Zwiedzanie Bazyliki w Koronowie.
3. Bali most.
4. Wejście na wieżę kościelną w Lubiewie.
5. Zwiedzanie zamku w Jasińcu.
6. Lubiewski Balaton.

III. OFERTA
W zamian za objęcie wsparciem możemy zaoferować:
1. Logo na plakacie promującym rajd.
2. Informacja o patronacie wraz z logo na stronie www i na Facebooku.
3. Baner na terenie imprezy (mety rajdu)
4. Nieodpłatny udział w rajdzie wskazanych osób.
5. Inne działania uzgodnione indywidualnie.

W sprawach wsparcia rajdu proszę o kontakt z:
Małgorzata Litewka
specjalista ds. marketingu

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 382 05 78
tel. kom. 600 265 763

Joomla! Hosting from