panorama-pazdziernik-14
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Sobota 1 sierpnia minęła pod znakiem sportowych emocji w Stolicy Kaszub. Do Kartuz zjechali się miłośnicy aktywności fizycznej z całego kraju – m.in. z Wrocławia, Poznania, Bartoszyc, Warszawy, Kłodzka, Polanicy-Zdroju, Torunia, Szczecina, Krakowa, Suwałk, czy

Dąbrowy Górniczej.Emocji w Kartuzach nie brakowało. Uczestnicy III Cartusia Półmaratonu, Kartuskiej '5, Marszu Nordic Walking, jak i Rajdu Rowerowego, nie kryli radości z pokonanych tras, prowadzących przez bilowskie lasy. Na mecie „piątki" kibice wielkimi oklaskami jako pierwszych powitali Sebastiana Szymańskiego z Gniewu oraz Małgorzatę Tuwalską z Gdańska. Zaś na dystansie półmaratońskim zwyciężyli Adam Głogowski oraz Katarzyna Pobłocka-Głogowska oboje z Gdyni.

Wręczanie nagród odbyło się na kartuskim Rynku.  W tle grał hejnał, a na całym placu rozchodził się duch biegowego zwycięstwa. Zmagania w Kartuzach zakończył koncert Gangu Marcela.

Zawody odbywały się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi. Biegacze proszeni byli o zasłanianie ust i nosa przed, i po biegu, jak i podczas wizyty w biurze biegu. Na imprezie dostępne były także punkty przeznaczone do dezynfekcji rąk.

Łącznie w Kartuzach aktywizowało się 455 osób.

Organizatorem wydarzenia było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Kartuzach.

Wyniki 5 km: https://zapisy.info/media/wyniki/kartuska-5.pdf

Wyniki 21 km: https://zapisy.info/media/wyniki/iii-cartusia-pomaraton_C33EV1f.pdf

Joomla! Hosting from