szeroka-wigilia-06
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Piaśnicy k. Wejherowa 7 kwietnia 2018 odbyły się X Biegi Piaśnickie, które zainaugurowały VI edycję Cyklu Kaszuby Biegają. Na startach stanęło aż 892 biegaczy i biegaczek z całej Polski. W tym bieg główny – 561 zawodników. Zorganizowano bieg główny na 10 km, biegi towarzyszące, a także biegi dzieci i młodzieży, które rozpoczęły III sezon Cyklu Małe Kaszuby Biegają.Bieg główny na 10 km wystartował o godz. 10.30 spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie. Pięć minut przed zawodnicy odśpiewali wspólnie Hymn Polski, zaś delegacja biegaczy razem z Wójtem Gminy złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych w Lasach Piaśnickich. Meta miała miejsce w Sanktuarium Piaśnickim. Zwyciężyli: Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Maria Maj-Roksz z Wejherowa. Na zakończenie, tuż po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych – między innymi 5 voucherów na udział w II Festiwalu Biegów Polski Północnej.Dzieci i młodzież z różnych stron kraju rywalizowali w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018. Mierzyli się oni w 16 kategoriach. Startowali na trzech dystansach – 400 m, 800 m, 1200 m.

Każdy zawodnik na mecie otrzymał pamiątkowy, odlewany medal dedykowany 100-leciu Niepodległości Polski. Na miejscu dostępna była bezpłatna kawiarenka, a także gorący poczęstunek w postaci grochówki.Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ogromnie dziękuje za współpracę Gminie Wejherowo, służbom porządkowym tj. policja, straż, opieka medyczna; Lasom Państwowym i innym, bez których to wydarzenie nie doszłoby do szczęśliwego finału.

X Bieg Piaśnicki był pierwszym etapem spośród 12 imprez organizowanych w ramach tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Na następne wielkie przedsięwzięcie zapraszamy do Kartuz – I Kartuski Półmaraton – już 28 kwietnia 2018.

 
WYNIKI: https://zapisy.info/wyniki/

Więcej: http://www.kaszubybiegaja.pl