szeroka-wigilia-05
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za miesiąc ruszy najlepsza 3-dniowa impreza biegowa Polski Północnej. We Wdzydzach na Kaszubach odbędzie się II Festiwal Biegów Polski Północnej.

Wielkimi krokami zbliża się termin II Festiwalu Biegów Polski Północnej, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018 we Wdzydzach (Gmina Kościerzyna) na Kaszubach. Jest to najlepsza, wyróżniona przez biegaczy, impreza biegowa Polski Północnej.

I edycja zakończyła się pełnym sukcesem - spokój, cisza, cudowne krajobrazy i super zabawa, to wszystko bardzo przypadło  do gustu uczestnikom.

We Wdzydzach przez trzy festiwalowe dni spodziewanych jest około 2 tys. miłośników aktywności fizycznej z terenu całej Polski.

Dla osób pragnących mocnych wrażeń organizatorzy przygotowali specjalna dawkę emocji i wysiłku. W ciągu trzech dni do pokonania będzie pięć dystansów / 1.6 km, 5 km, 10 km, 15 km, 21 km/. Wszyscy, którzy pokonają 5 biegów otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera/Kaszubskiego Super Stolema.Bazą imprezy jest boisko gminne przy ulicy Wdzydze 66.

Pięć wspaniałych tras biegowych wyznaczonych zostało na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami – Juszkami – Wąglikowicami.

Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik otrzymał festiwalowy medal oraz unikatową koszulkę do tego nagrody finansowe  i rzeczowe. W miasteczku festiwalowym znajdować się będzie duża hala namiotowa, scena oraz przebieralnie oraz natryski z ciepłą wodą.

W piątek 8 czerwca uruchomione zostanie medialne studio festiwalowe, które na bieżąco będzie dostarczać informacje z przebiegu imprezy.

Jeśli ktoś preferuje Nordic Walking, czy rowery to również jest mile widziany. Rejestracja wszystkich chętnych na stronie  http://zapisy.info

Warto przybyć do Wdzydz. To niecodzienna impreza, w urokliwej miejscowości na Kaszubach, impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie, pozna nowych biegaczy, zrelaksuje się, zwolni i odpocznie.

Zapraszamy także do kibicowania zawodnikom – to również wspaniałe przeżycie.

Dla wszystkich obok miasteczka festiwalowego przygotowano bezpłatny parking na kilkaset pojazdów.

Malownicze Wdzydze to również przepiękny skansen oraz bogata oferta atrakcji wodnych Jeziora Wdzydzkiego – Morza Kaszubskiego.

 
Organizatorzy: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Gmina Kościerzyna

 
08.06.2018r. /Piątek /
g. 19,30 -  bieg -  15 km

09.06.2018r. Sobota
g. 10,00 - 10 km
g. 12,00 – Marsz  Nordic Walking - 10 km
g. 16,00 - Festiwalowa Scena Muzyczna
g. 17,00 - 5 km
g. 18,00 - Bieg przebierańców
g. 18,00 – Biesiada Festiwalowa przy przebojach lat 80 i 90

10.06.2018r. Niedziela
g. 9,00 - Półmaraton Stolema   - 21 km
g. 10,00 - Wspólne gotowanie zupy Kaszubskiej dla uczestników Festiwalu
g. 11,00 - Małe Kaszuby Biegają / biegi dzieci i młodzieży/
g. 12,00 - Rajd Rowerowy /21 km/
g. 14,00 - Kaszubska Mila

Ponadto:
- stoiska gastronomiczne
- bezpłatna strefa zabaw dla dzieci
- oraz wiele innych atrakcji

Więcej informacji oraz opinie na temat imprezy znajdziecie państwo na:   www.festiwalbiegowwdzydze.pl

https://www.facebook.com/festiwalbiegowwdzydze/