panorama-pazdziernik-14
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Celem lepszej prezentacji prognozy pogody na Portalu BRUSY.NET, udostępniony został podgląd  na kilka wyspecjalizowanych serwisów pogodowych. Załączone podstrony bezpośrednio przedstawiają przewidywane warunki pogodowe w Brusach i okolicy. Ma to pozwolić na wybór przystępniejszej formy prezentacji jak również zabawy, który serwis pogodowy był bliżej prawdy.

 

IMGW

Serwis pogodowy POGODYNKA prowadzony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytelnie i prosto prezentuje przebieg: temperatury, ciśnienia, wiatru i jego kierunku w poszczególnych godzinach. Dostępna jest prognoza 3 oraz 16 dniowa. Wykres przesuwa się przez pionowe przyciski oznaczone strzałkami na jego bokach.

W górze strony dodatkowo jest możliwość wyboru szerszego obszaru na widok mapy pogodowej: Polski (rozkład temperatura, animacja zachmurzenie, wektory wiatru, zdjęcia satelitarne), Europy (animacja wędrujących chmur), Bałtyku (poziom wody, temperatura, poziom krzemianów), warunki w górach (temperatura, grubość pokrywy śniegu).

 

ICM 60h oraz ICM 84h:

Serwis pogodowy METEO prowadzony przez Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego utworzone przez Uniwersytet Warszawski. Działalność ICM jest znaczącym elementem programu rozwoju infrastruktury informatycznej nauki w Polsce. Jako Centrum Komputerów Dużej Mocy, udostępnia polskiemu środowisku naukowemu zgromadzone zasoby.

Serwis oferuje prognozę pogody 84 godzinną oraz 60 godzinną jako bardziej dokładną. Forma prezentacji jest mocno zwięzła ale posiada dużo informacji. Powoduje to, że dla początkujących stanowi istną łamigłówkę. Jednak chwila poświęcona na jej rozwikłanie powoduje, że jest to bardzo czytelna forma prezentacji.

Uproszczony kurs czytania wykresy: Lewa kolumna to legenda na przykładzie z opisem oznaczenia. Prawa kolumna to dane pogody dla Brus, gdzie w osi poziomej jest podany przebieg czasowy w dniach i godzinach. Poszczególne wiersze to elementy pogody z odniesieniem do wartości do dwóch osi Y po oby stronach wykresu: np. drugi wiersz i lewa oś Y to ilość opadów deszczu na zielono lub śniegu na niebiesko oraz dla prawej osi Y to wilgotność powietrza oznaczonej przez pomarańczową linię)

MeteoGroup

Serwis z przyjemnymi elementami animacji. Potrafią tu jednak wyskakiwać reklamy przysłaniające obraz.

Z lewej zakładki MeteoGroup można również  przejść na prognozę pogody reprezentowanej dla Polski i poszczególnych województw.

Wygodny dostęp do poszczególnych prognoz pogody również przez odpowiednie podmenu w NAWIGACJI.

 

Co do sprawdzania się prognoz pogody, czekamy na komentarze użytkowników.
{jcomments on}
Joomla! Hosting from