panorama-maj-06

KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. W związku z występującymi upałami nastąpi skrócenie zajęć lekcyjnych. W piątek (14.06.2019r.), poniedziałek (17.06.2019r.) i we wtorek (18.06.2019r.) lekcje będą skrócone do 30 minut. Długość przerw pozostaje bez zmian. Plan zajęć:
  2. Zapraszamy do udziału w konkursie Kocanki 2019. Poniżej dołączamy regulamin konkursu.
  3. Za nami kolejne Dni Otwarte. W tym roku w murach naszej szkoły zagościli uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z Brus, Lipusza, Leśna, Czyczków, Kosobud, Wielkich Chełmów i Zalesia. Również i w tym roku uczniowie nie zawiedli. Przybyli licznie, aby zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole. Przyszli absolwenci odbyli krótka lekcję języka angielskiego, informatyki, mieli … Czytaj dalej Dni Otwarte w ZSP w Brusach
  4. Już 28 i 29 marca 2019r. zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia naszej szkoły! Start - godz. 9:00. Do zobaczenia!
  5. W ubiegłą środę (06.03.2019r.) uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mięli okazję spróbować swoich sił w konkursie, sprwadzającym ich wiedzę z leksyki, gramatyki, kultury, geografii, historii i polityki krajów anglojęzycznych. Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy z uczniów pisał test leksykalno-gramatyczny, składający się z 50 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie jurorzy (p. Weronika … Czytaj dalej Turniej Wiedzy Językowej i Krajoznawczej Angielskiego Obszaru Językowego
  6. W dniach od 25 lutego - 1 marca 2019r. uczniowie ZSP w Brusach mieli okazję uczestniczyć w obozie narciarskim pod przewodnictwem pana Marka Rodzenia oraz pana Grzegorza Łąckiego. Miejscem naszego pobytu była znana już wszystkim uczestnikom Szklarska Poręba. Tam właśnie mieliśmy zagwarantowane noclegi oraz wyżywienie, natomiast na stoki narciarskie jeździliśmy do Czech. Pierwszego dnia odwiedziliśmy … Czytaj dalej Białe szaleństwo w Szklarskiej Porębie
  7. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Konkursie Literackim "Twòrzimë w rodny mòwie", który organizują dwie szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie oraz Kaszubskie LO w Brusach.Do końca lutego należy przesłać swój utwór w języku kaszubskim mailowo lub drogą pocztową.W konkursie są następujące kategorie:- kl. 7-8 SP i gimnazjum- szkoły ponadgimnazjalne- maturzyści języka kaszubskiego Szczegóły … Czytaj dalej VI Konkurs TWÒRZIMË w RODNY MÒWIE
  8. W dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. odbyła się  XV Zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam” przeprowadzona przez Caritas Polska. W akcję jak co roku włączyli się członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach, którym w ramach wolontariatu pomagali także uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Branżowej Szkoły I stopnia oraz Kaszubskiego … Czytaj dalej Zbiórka żywności „Tak- Pomagam”
  9. W XIII konkursie ornitologicznym o Kulika Wielkiego, który odbył się w Kaszubskim LO w Brusach 12 grudnia 2018 roku wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Brus, Chojnic, Lipusza, Czerska i Tucholi. Mieli do rozwiązania test, rozpoznawanie gatunków na zdjęciach i głosów ptaków. Testy i prezentacje przygotował Zbigniew Gierszewski (nauczyciel w Kaszubskim … Czytaj dalej Wyniki XIII Konkursu Ornitologicznym o Kulika Wielkiego
  10. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował nocny seans filmowy. Odbył się on 7/8 grudnia 2018r. Spotkanie rozpoczęliśmy o 20:00, a zakończyliśmy ok. 5:00. Wzięło w nim udział 12 osób. W tym roku obejrzeliśmy filmy pt.: "Przełęcz ocalonych", "Światło między oceanami", "Bogowie". A oto kilka ujęć z tego wydarzenia:
Joomla! Hosting from