panorama-pazdziernik-11

KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. Serdecznie zachęcamy uczniów klas 7 SP, gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów języka kaszubskiego do wzięcia udziału w V konkursie "Twòrzimë w rodny mòwie". Można już pisać utwory i nadsyłać do organizatorów. Szczegóły znajdziecie w załączonym regulaminie (kliknij tutaj).
  2. Zapraszamy na apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się jutro (13.10.2017r.) na holu drugiego piętra o godz. 10:50
  3. Fotorelacja  
  4. W poniedziałek 4. września po Mszy św., uroczystym apelem zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach. Wszystkich uczestników powitał Pan dyrektor – Zbigniew Łomiński, który przedstawił kadrę nauczycielską oraz życzył uczniom powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Po części oficjalnej zgromadzeni rozeszli się na spotkanie z wychowawcami.    
  5. Informacja dla wszystkich chętnych, którzy będą poprawiać egzamin maturalny z matematyki w sierpniu:) Cykl zajęć dla maturzystów w naszej szkole - pierwsze spotkanie: p. Ewelina Mazurkiewicz  - 3 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 10 p. Arkadiusz Warnke - 4 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 33 Wszyscy chętni mogą uczęszczać na zajęcia u obu nauczycieli.
  6. 31 maja 2017r. uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu finansowego „Szkoła przyszłości – zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów powiatu chojnickiego” udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Banku Spółdzielczego w Koronowie z oddziałem w Brusach. Celem wycieczki było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania banku, zdobycie informacji na temat wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji niezbędnych, aby stać … Czytaj dalej Wizyta w banku w ramach projektu “Szkoła Przyszłości”
  7.            Reprezentacja dziewcząt Kaszubskiego LO wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Chojnickiego w piłce siatkowej. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
  8.          W dniach 28. marca oraz 31. marca 2017r. został przeprowadzony szkolny konkurs sudoku. Wzięło w nim udział 13 uczniów KLO i ZSZ. Uczniowie wypełniali 3 sudoku w czasie 15 minut. O kolejności miejsc decydował czas wykonania zadania i poprawność wypełnienia sudoku. Wyniki konkursu: I miejsce: Agnieszka Szczepańska kl. IIA KLO II … Czytaj dalej Szkolny konkursu sudoku
  9.          28 marca br. miało miejsce podsumowanie konkursu "Tworzimë w rodny mòwie", które odbywało się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Bytowie. W konkursie mogli uczestniczyć zarówno uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, jak i dorośli.          Warto podkreślić, że nauczycielka języka kaszubskiego naszego liceum  - Pani Felicja Baska-Borzyszkowska - jest pomysłodawcą tego konkursu, … Czytaj dalej IV Konkurs “Tworzimë w rodny mòwie”

Logowanie