KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Konkursie Literackim "Twòrzimë w rodny mòwie", który organizują dwie szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie oraz Kaszubskie LO w Brusach.Do końca lutego należy przesłać swój utwór w języku kaszubskim mailowo lub drogą pocztową.W konkursie są następujące kategorie:- kl. 7-8 SP i gimnazjum- szkoły ponadgimnazjalne- maturzyści języka kaszubskiego Szczegóły … Czytaj dalej VI Konkurs TWÒRZIMË w RODNY MÒWIE
  2. W dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. odbyła się  XV Zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam” przeprowadzona przez Caritas Polska. W akcję jak co roku włączyli się członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach, którym w ramach wolontariatu pomagali także uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Branżowej Szkoły I stopnia oraz Kaszubskiego … Czytaj dalej Zbiórka żywności „Tak- Pomagam”
  3. W XIII konkursie ornitologicznym o Kulika Wielkiego, który odbył się w Kaszubskim LO w Brusach 12 grudnia 2018 roku wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Brus, Chojnic, Lipusza, Czerska i Tucholi. Mieli do rozwiązania test, rozpoznawanie gatunków na zdjęciach i głosów ptaków. Testy i prezentacje przygotował Zbigniew Gierszewski (nauczyciel w Kaszubskim … Czytaj dalej Wyniki XIII Konkursu Ornitologicznym o Kulika Wielkiego
  4. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował nocny seans filmowy. Odbył się on 7/8 grudnia 2018r. Spotkanie rozpoczęliśmy o 20:00, a zakończyliśmy ok. 5:00. Wzięło w nim udział 12 osób. W tym roku obejrzeliśmy filmy pt.: "Przełęcz ocalonych", "Światło między oceanami", "Bogowie". A oto kilka ujęć z tego wydarzenia:
  5. W Mikòłaja najima gòscama bëlë bruscë gimnazjaliscë z jich szkólną- absolwentką najégò liceùm. Pòd najim òkã zrobilë kaszëbsczi broszczi. Dzãkòwelë i skłôdelë żëczbë Mikòłajowi. Ùcz. I ks. jesz rôz pòchwôlëlë sã pòkôzkã ò andrzejkòwëch zwëkach.
  6. 1 gòdnika bëlë jésmë na II Zjezdze Kaszëbsczi Młodzëznë w Żukòwie. Zwédzëlë jesmë kòscół przëklôsztorny, skłónilë sã dzejôrzóm na smãtôrzu. a pózdze w szkòle wëstãpe, kôrbiónczi. Piãkno! Dzãka!
  7. W czwartek 6 grudnia 2018r. w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się szkolny konkurs matematyczny. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się      z 14 zadań. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Agnieszka Czapiewska z klasy Ia, oraz Kacper Walczak z klasy IIIa,a trzecie – Seweryn Mientki również z klasy IIIa.
  8. Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje akcję "Czapka Mikołaja zwalnia od pytania". Również i w tym roku uczniowie nie zawiedli i uzbrojeni w świąteczne akcesoria wprowadzili całą szkołę w świąteczny nastrój. A oto mała próbka tego, co się u nas działo.
Joomla! Hosting from