panorama-marzec-07

KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. Patronem honorowym konkursu jest burmistrz Brus. Konkurs odbędzie się  28 MAJA 2018 r. (poniedziałek) o godz. 11.00. w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach, ul. Ogrodowa 2. Zgłoszenia należy przesyłać do: Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące Ogrodowa 2 89-632 Brusy lub drogą elektroniczną: zbig.agnostos@wp.pl Organizatorami konkursu dla uczniów z terenu gminy Brusy są: Zaborskie Towarzystwo Naukowe Kaszubskie Liceum … Czytaj dalej GMINNY KONKURS KRAJOZNAWCZY „ZNAM SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ”
  2. Konkurs Profilaktyczny z języka angielskiego odbędzie się w środę 25.04.2018r. o godz. 8:55 w sali 28 (II piętro)
  3. 10 kwietnia 2010 roku polski TU-154 leciał do Katynia, ale o 8:41 rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym miedzy innymi prezydent Lech Kaczyński i Pierwsza Dama, ministrowie, generałowie, posłowie, senatorowie, naukowcy, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi. W ósmą rocznicę tej tragedii nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielami lokalnych … Czytaj dalej Obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej
  4. XV konkurs botaniczny o Złote Kocanki Piaskowe odbył się w Kaszubskim LO w Brusach w dniu 11 kwietnia 2018 roku. Organizowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące i Zaborski Park Krajobrazowy zgromadził 22 uczniów z 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Brus, Chojnic, Tucholi i Wiela. Konkurs polegał na rozpoznawaniu gatunków roślin na podstawie … Czytaj dalej XV Konkurs o Złote Kocanki Piaskowe
  5. 23 marca 2018r. mieliśmy zaszczyt gościć gimnazjalistów z Brus, Lubni, Lipusza i Dziemian. Na początku uczniowie zostali powitani przez dyrektora naszej szkoły Zbigniewa Łomińskiego, następnie mieli oni okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSP w Brusach. Fotorelacja
  6. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę języka kaszubskiego p. Felicję Baska Borzyszkowską. Pośród uczestników nie zabrakło również uczniów Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
  7. 70-lecie Szkolnictwa Zawodowego, 20. rocznicę nadania imienia Kazimierza Sikorskiego Zasadniczej Szkole Zawodowej i Dzień Rzemiosła Powiatu Chojnickiego świętowano w miniony piątek 16 marca br. w Brusach. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Brusach, pod przewodnictwem ks. Kan. Marka Błażejczyka Kapelana Rzemiosła Diecezji Pelplińskiej i proboszcza Parafii pw. św. Barbary w Kokoszkowach. Dalsze uroczystości … Czytaj dalej Jubileusz Szkolnictwa Zawodowego
  8. Również i w tym roku staramy się wspomóc zwierzaki ze schroniska "Przytulisko". Zbiórka pieniędzy trwa do 28 marca. Dla najlepszej klasy przewidziana jest nagroda!   Więcej informacji o schronisku tutaj.

Logowanie