KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. W poniedziałek 4. września po Mszy św., uroczystym apelem zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach. Wszystkich uczestników powitał Pan dyrektor – Zbigniew Łomiński, który przedstawił kadrę nauczycielską oraz życzył uczniom powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Po części oficjalnej zgromadzeni rozeszli się na spotkanie z wychowawcami.    
  2. Informacja dla wszystkich chętnych, którzy będą poprawiać egzamin maturalny z matematyki w sierpniu:) Cykl zajęć dla maturzystów w naszej szkole - pierwsze spotkanie: p. Ewelina Mazurkiewicz  - 3 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 10 p. Arkadiusz Warnke - 4 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 33 Wszyscy chętni mogą uczęszczać na zajęcia u obu nauczycieli.
  3. 31 maja 2017r. uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu finansowego „Szkoła przyszłości – zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów powiatu chojnickiego” udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Banku Spółdzielczego w Koronowie z oddziałem w Brusach. Celem wycieczki było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania banku, zdobycie informacji na temat wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji niezbędnych, aby stać … Czytaj dalej Wizyta w banku w ramach projektu “Szkoła Przyszłości”
  4.            Reprezentacja dziewcząt Kaszubskiego LO wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Chojnickiego w piłce siatkowej. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
  5.          W dniach 28. marca oraz 31. marca 2017r. został przeprowadzony szkolny konkurs sudoku. Wzięło w nim udział 13 uczniów KLO i ZSZ. Uczniowie wypełniali 3 sudoku w czasie 15 minut. O kolejności miejsc decydował czas wykonania zadania i poprawność wypełnienia sudoku. Wyniki konkursu: I miejsce: Agnieszka Szczepańska kl. IIA KLO II … Czytaj dalej Szkolny konkursu sudoku
  6.          28 marca br. miało miejsce podsumowanie konkursu "Tworzimë w rodny mòwie", które odbywało się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Bytowie. W konkursie mogli uczestniczyć zarówno uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, jak i dorośli.          Warto podkreślić, że nauczycielka języka kaszubskiego naszego liceum  - Pani Felicja Baska-Borzyszkowska - jest pomysłodawcą tego konkursu, … Czytaj dalej IV Konkurs “Tworzimë w rodny mòwie”
  7.          25 marca br. na Uniwersytecie Gdańskim odbył się finał XXX Konkursu Wiedzy o Pomorzu. Konkurs organizowany był przez Klub Studencki Pomerania, którego prezesem jest obecnie absolwent KLO Mateusz Łącki.         Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Krzysztof Pelowski i Mateusz Rydygier, którzy pisali test sprawdzający z wiedzy o literaturze … Czytaj dalej IV miejsce dla Krzysia!
  8.             26. marca 2017 r.  odbył się wyjazd naszych uczniów i nauczycieli na musical „Chłopi” w reż W. Kościelniaka do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni Pojechaliśmy oglądać  „nieczytelną ramotę” – wróciliśmy i …
  9. Fotorelacja  

Logowanie