panorama-adwent-09

KLO

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące
  1. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował nocny seans filmowy. Odbył się on 7/8 grudnia 2018r. Spotkanie rozpoczęliśmy o 20:00, a zakończyliśmy ok. 5:00. Wzięło w nim udział 12 osób. W tym roku obejrzeliśmy filmy pt.: "Przełęcz ocalonych", "Światło między oceanami", "Bogowie". A oto kilka ujęć z tego wydarzenia:
  2. W Mikòłaja najima gòscama bëlë bruscë gimnazjaliscë z jich szkólną- absolwentką najégò liceùm. Pòd najim òkã zrobilë kaszëbsczi broszczi. Dzãkòwelë i skłôdelë żëczbë Mikòłajowi. Ùcz. I ks. jesz rôz pòchwôlëlë sã pòkôzkã ò andrzejkòwëch zwëkach.
  3. 1 gòdnika bëlë jésmë na II Zjezdze Kaszëbsczi Młodzëznë w Żukòwie. Zwédzëlë jesmë kòscół przëklôsztorny, skłónilë sã dzejôrzóm na smãtôrzu. a pózdze w szkòle wëstãpe, kôrbiónczi. Piãkno! Dzãka!
  4. W czwartek 6 grudnia 2018r. w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się szkolny konkurs matematyczny. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się      z 14 zadań. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Agnieszka Czapiewska z klasy Ia, oraz Kacper Walczak z klasy IIIa,a trzecie – Seweryn Mientki również z klasy IIIa.
  5. Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje akcję "Czapka Mikołaja zwalnia od pytania". Również i w tym roku uczniowie nie zawiedli i uzbrojeni w świąteczne akcesoria wprowadzili całą szkołę w świąteczny nastrój. A oto mała próbka tego, co się u nas działo.
  6. W związku z uruchomieniem szkolnego Radiowęzła, istnieje możliwość wypowiedzenia się na temat ulubionego gatunku muzycznego. Można również przesłać dedykację dla konkretnej osoby. Wystarczy kliknąć na poniższy link i wypełnić krótką ankietę. Serdecznie zachęcamy      Radiowęzeł
  7. W dniu 23.11.2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach wzięli udział w eliminacjach do powiatowego finału licealiady młodzieży szkolnej w futsalu w Czersku. W zawodach tych startowały reprezentacje trzech szkół: ZSP Brusy, LO Czerski ZSP Malachin. Wyniki turnieju: ZSP Malachin - ZSP Brusy 3:2 (3:0) - bramki: Tomasz Leszczyński, Mateusz Singer ZSP Malachin - … Czytaj dalej Futsal chłopców w Czersku
  8. Uroczystość Wszystkich Świętych, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę są doskonałą okazją do refleksji nad życiem, jego celem, a jednocześnie te pierwsze dni listopada to szansa na pogłębienie łączności ze świętymi i zmarłymi. W tym okresie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz ze swymi katechetami nawiedzili cmentarz parafialny oraz cmentarz Ofiar … Czytaj dalej Wizyta uczniów na cmentarzach