panorama-pazdziernik-14
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Biała aura  w Brusach i okolicach jednak była. Śnieg może nie był codziennie ale styczeń można zaliczyć do

zimowych miesięcy na Zaborach w roku 2019.

 

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

19 październik 2020

 • Władze Nowego Jorku udaremniły urządzenie wielkiego żydowskiego wesela
  Władze Nowego Jorku udaremniły urządzenie w poniedziałek na Brooklynie wesela, na które miało przybyć około 10 tys. gości. Urzędnicy ostrzegli, że narusza to wydane z powodu COVID-19 przepisy o zgromadzeniach. Jak poinformował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, wesele miało się odbyć na terenie synagogi chasydzkiej w części Brooklynu, Williamsburgu. „Otrzymaliśmy wiadomość (…) przeprowadziliśmy śledztwo […]
 • Minister Czarnek odwołał dyrektor odpowiedzialną za podstawę programową i podręczniki
  Portal wPolityce.pl ustalił, że pierwszą decyzję kadrową prof. Przemysława Czarnka, nowego ministra edukacji i nauki było odwołanie dyrektor departamentu, Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej między innymi za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach. – To czytelny sygnał dla środowiska oświatowego, które domagało się zmian w tym zakresie – powiedziała portalowi osoba z bliskiego otoczenia nowego ministra. […]
 • Stonoga uciekł do Norwegii, zamierza prosić o azyl
  „Zwracam się do Polonii w Oslo. Potrzebuję Waszej pomocy – jestem bezdomny. Muszę gdzieś odbyć 10 dniową kwarantannę” – napisał na Twitterze kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga. Jak stwierdził, zamierza „poprosić władze Norwegii o azyl polityczny”. Na Stonodze ciąży niemal 200 zarzutów m.in. o przywłaszczenie pieniędzy i pranie pieniędzy, ale też kierowania gróźb pozbawienia życia matki […]
 • Książki z karykaturami Mahometa będą rozdawane uczniom we Francji
  Książki zawierające karykatury Mahometa – i satyryczne rysunki dotyczące innych religii – będą rozdawane uczniom w całej Francji. Zapowiedziały to władze francuskich regionów po bestialskim zabiciu przez islamskiego terrorystę nauczyciela, który w jednej z podparyskich szkol pokazał uczniom właśnie karykatury Mahometa. Szef Związku Samorządów Regionalnych Renaud Muselier zapowiedział, że książka z karykaturami Mahometa opublikowana zostanie […]
 • Były reprezentant Polski w siatkówce nie żyje, był zarażony koronawirusem
  W wieku 48 lat zmarł były reprezentant Polski w siatkówce Rafał Dymowski. Były siatkarz był zakażony koronawirusem. O śmierci Rafała Dymowskiego poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych klub Stal Nysa. „Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski – Rafał Dymowski. Rafał Dymowski reprezentował barwy naszego klubu w […]
 • Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – ustalił portal tvp.info. Później informację tę potwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował po godzinie 14 na Twitterze, że Kaczyński czuje się dobrze i obowiązki będzie wykonywał z domu. w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z […]

Prostowanie fakenews

Sprawdzimy.info

Historycznie

Iskierki Pamięci

Powiększ

2 czerwca 2013 roku zorganizowanym przez Fundacje Naji Gochë - spotkaniem modlitewno – patriotycznym na cmentarzu jeńców wojennych z okresu 1. wojny światowej w Czersku – Łukowie zainaugurowano działalność - Pomorsko-Kaszubskiego Zespołu Obywatelskiego Upamiętnienia 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszej Wojny Światowej.

 

Honorowy patronat nad pracami Zespołu objął Więcej…

Cooltura

Zima na Kaszubach w Leśnie

Powiększ

W dniach 11.02-15.02 w bibliotece w Leśnie odbywały się zajęcia dla dzieci do lat 10. Codziennie bibliotekę odwiedzało ponad 30 dzieci. Więcej…

Przyrodniczo

Czas na czereśnie

Powiększ

Więcej…

Religia

Łatwo jest dopuścić się profanacji przyjmując Komunię Świetą na rękę!

Rok 2020 spowodował znaczące zmiany również w życiu społecznym i religijnym. Obecnie szykuje się kolejne ograniczenie kontrowersyjne względem

Więcej…

Sport

II Bruskie Wertepy

Powieksz

Rywalizacja na II Bruskich Wertepach ostra i Więcej…

Infrastruktura

Chojnicki dzień mechatroniki

Powieksz

Moda na drony zatacza coraz większe kręgi. Kilka lat temu o pierwszych znaczących wyczynach tych latających urządzeniach można było usłyszeć z serwisów informacyjnych przedstawiających doniesienia z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi.  Obecnie jest to już Więcej…

Inne

Marsz o Wolność w Chojnicach

 

10 października 2020 r. odbędą się protesty w miastach w całej Polsce, między innymi w Chojnicach pod Ratuszem o godz. 12:00. Jest to kontynuacja wielotysięcznych protestów, które odbyły się

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from