panorama-grudzien-02

Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Aktualności
  1. 35 21 września 2019r. uczniowie kl. IV - VIII uczęszczający na język kaszubski udali się do Gdańska, aby poznać jego historię oraz zbadać czy jest to miasto kaszubskie. Już na samym wjeździe dostrzegli flagę kaszubską, która powiewała przed Muzeum II Wojny Światowej. Tam dzięki audioprzewodnikom poznali szczegółową historię wojny oraz rolę Kaszubów w czasie jej trwania. Poznali m.in. miejsca mordu na Kaszubach, w tym słynną Piaśnicę, gdzie zamordowano m.in. bł. s. Alicję Kotowską, która wraz z patronem naszej szkoły została wyniesiona na ołtarze 13 czerwca 1999r. przez św. Jana Pawła II.Po zakończeniu zwiedzania muzeum wszyscy udali się z panem przewodnikiem zwiedzać miasto Gdańsk. Rozpoczęli od "balsamu dla ucha" jakim był koncert organowy w Katedrze Oliwskiej. W tej świątyni zobaczyli też m. in. groby książąt pomorskich, przed którymi modlił się również tytułowy bohater "Życia i przygód Remusa" Aleksandra Majowskiego.Kolejnym punktem zwiedzania było Westerplatte. Tam zapoznali się z historią bohaterskiej obrony tego miejsca trwającą 7 dni.Kolejne miejsca w Gdańsku to Ratusz, kościół mariacki, Motława, Żuraw. Dla Kaszubów szczególne znaczenie ma Dwór Artusa, w którym co roku odbywa się wręczenie Medalu Stolema - odznaczenia przyznawanego Kaszubom, którzy przyczyniają się do rozwoju kultury. Z naszych terenów to odznaczenie otrzymali m.in. p. Felicja Baska - Borzyszkowska, KLO, p. Wanda Kiżewska z Czyczków, zespół Krëbane, p. Władysław Czarnowski.Kolejnym ważnym miejscem był
  2. W dn. 20.05 na boisku w Pączewie zostały rozegrane półfinały województwa w mini piłce nożnej dziewcząt. Nasza drużyna z SP Czyczkowy zmierzyła się z SP Trąbki Wielkie, SP Pączewo i SP Kalisz. Mecze zostały rozegrane każdy z każdym, 2x10min. Dziewczęta w pierwszym meczu wygrały z SP Pączewo (7 : 3) , w kolejnym meczu pokonały SP Trąbki Wielkie (5:0) i jedynie uległy SP Kalisz (2:1). Remis dawałby nam awans do kolejnego etapu, niestety zabrakło trochę szczęścia. Ostatecznie z dorobkiem 6pkt. zajęliśmy II miejsce w turnieju.
  3. W środę 15.05.2019 w Brusach odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym. Reprezentacja szkoły składała się z 6 zawodniczek, które brały udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych, a były to: - bieg 60 m, - rzut piłeczką palantową (do 150 g), - bieg– 600 m, - skok w dal. Wyniki przelicza się na punkty według tabel czwórbojowych. Suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny rezultat każdej zawodniczki. Na wynik drużyny składają się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodniczek (z sześciu startujących). Suma punktów drużyny to 731p.
  4. 9 maja 2019r na boisku SP 1 w Chojnicach rozegrał się finałowy mecz SP 1 Chojnice – SP Czyczkowy na szczeblu powiatowym. Nasze piłkarki w składzie: Oliwia Kiedrowicz, Dorota Bruska, Amelia Pestka, Patrycja Kiedrowska, Julia Grzelak, Wiktoria Daniels, Wiktoria Kiedrowska, Kinga Kiedrowska, Zuzanna Kiedrowicz pokonały rywalki 14 do 3. Uzyskując tym samym awans na półfinały wojewódzkie Mecz rozegrano 2 x 12minut. Cieszymy się, że coraz więcej dziewcząt interesuje się piłką nożną i zdobywa coraz wyższe umiejętności gry. Brawo!!!!
  5. UWAGA ÓSMOKLASIŚCI! Przypominamy harmonogram Waszych egzaminów! 15.04.2019 - poniedziałek - język polski 16.04.2019 - wtorek - matematyka 17.04.2019 - środa - język angielski Rozpoczęcie egzaminów - godzina 9.00 Obecność uczniów w szkole każdego dnia - godzina 8.30 Co trzeba mieć ze sobą? Legitymację szkolną długopis z czarnym wkładem (najlepiej 2) linijkę - na egzamin z matematyki małą butelkę wody Przypominamy o CAŁKOWITYM ZAKAZIE wnoszenia na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych!!!
Joomla! Hosting from