szeroka-wigilia-03

Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Aktualności
 1. 08 stycznia 2019r w Czersku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt z rocznika 2008 oraz 2009.

  W turnieju wzięły udział 4 drużyny z naszego powiatu. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce dziewczęta ze szkoły podstawowej w Czyczkowach zajęły I miejsce i awansowały do półfinału wojewódzkiego.

  Wyniki:

  SP Czyczkowy – SP nr 5 Chojnice               27  :  5

  SP Czyczkowy – SP Czersk nr.2                   18  :  17

  SP Czyczkowy – SP Charzykowy                 20  : 10

   

  Skład drużyny:

  1. Wiktoria Kiedrowska

  2. Kinga Kiedrowska

  3. Amelia Pestka

  4. Amelia Kutz

  5. Marta Andrearczyk

  6. Lena Wardyn

  7. Natalia Pałubicka

  8. Kamila Lewińska

  9. Zuzanna Jakubowska

   

  Naszym uczniom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 2. 15. grudnia  w sobotnie popołudnie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. JP II w Brusach odbył się po raz pierwszy Rodzinny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach.

  W turnieju wzięło udział 10 rodzin: Kiedrowscy „Wikinki”, Dulscy, Pestka „ Pastuszki Ameli”, Kiedrowicz i Daniels, Grabscy, Zarębscy, Andrearczyk, Jażdzewscy, Kiedrowscy „rodzinka k”, oraz Hebel.

  W fazie grupowej zespoły podzielono na dwie grupy po 5 drużyn. Obowiązywał system rozgrywek – każdy z każdym. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, przebiegały w przyjaznej atmosferze i zdrowej rywalizacji sportowej.

  Mecz o III miejsce

  Rodzina Kiedrowscy – Rodzina Pestka  - wynik 0:2

  Mecz o I miejsce

  Rodzina Zarębscy  – Rodzina Kiedrowicz, Daniels – wynik  0:1

  Wyniki turnieju:

  I miejsce - Rodzina Kiedrowicz, Daniels

  II miejsce - Rodzina Zarębscy

  III miejsce - Rodzina Pestka 

  IV miejsce - Rodzina Kiedrowscy

  Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary. Nagrody wręczyła zawodnikom Pani dyrektor – Krystyna Teca.

  Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i wspaniałą zabawę.

 3. 13 grudnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w dwa ognie usportowione dziewcząt oraz chłopców z rocznika 2008 oraz 2009.

  Na zawody dziewcząt  zgłosiło się 7 drużyn natomiast chłopców 9 drużyn. Zawody zostały rozegrane na sali sportowej  przy szkole podstawowej im. JP II w Brusach.

  Mecze dziewcząt  rozgrywano w 2 grupach systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wygrały  wszystkie mecze w swojej grupie i awansowały do półfinału. Po zaciętej walce w półfinale wygrały  z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej im. JP II w Brusach, a następnie w finale zwyciężyły ze Szkołą Podstawową z Leśna 15 do 9.

  Ostatecznie zajęły 1 miejsce zdobywając złoty medal w tych mistrzostwach. Następny etap to zawody powiatowe. 

  Szkołę reprezentowały następujące uczennice:. Wiktoria Kiedrowska, Kinga Kiedrowska, Amelia Pestka, Weronika Synak, Amelia Kutz, Marta Andrearczyk, Lena Wardyn, Natalia Pałubicka oraz  Kamila Lewińska. 

  Mecze chłopców  rozgrywano w 3 grupach systemem „każdy z każdym”. Nasi  chłopcy  jeden mecz zremisowali z SP Lubnia natomiast drugi przegrali z SP Leśno i tym rezultatem nie awansowali do półfinału. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie :. Damian Kiedrowicz, Oliwier Kulesza, Paweł Szyszka, Mateusz Pestka, Franciszek Jażdżewski,  Miłosz Grabski, Dominik Hebel oraz Borys Zarębski.

  Naszym uczniom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 4. W dniu 8 grudnia 2018r na sali sportowej w Brusach został rozegrany mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej dla dzieci ze szkoły podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach.  Młodzi zawodnicy podzieleni zostali na 2 grupy rywalizując „każdy z każdym”. Jednakże doskonale wiedzieli, iż nie wynik jest najważniejszy, a wspaniała zabawa w przyjaznej atmosferze i chęć rozwijania swojej pasji.

  GRUPA MŁODSZA

  I miejsce  kl. V – Wiktoria Kiedrowska, Kinga Kiedrowska, Zuzanna Kiedrowicz, Amelia Pestka, Miłosz Grabski

  II miejsce kl. VI – Oliwia Kiedrowicz, Wiktoria Daniels, Patrycja Kiedrowska, Julia Grzelak, Dorota Bruska,

  III miejsce kl. V – Borys Zarębski, Filip Dulski, Kajetan Kiedrowski, Jakub Potrac, Dominik Hebel

  IV miejsce kl. IV -  Damian Kiedrowicz, Mateusz Pestka, Oliwier Kulesza, Franciszek Jażdżewski, Paweł Szyszka, Wiktor Zarębski

  GRUPA STARSZA

  I miejsce kl.VII – Igor Zarębski, Paweł Pestka, Mateusz Cupa, Łukasz Janikowski, Krzysztof Nakielski.

  II miejsce kl. VIII – Mateusz Nakielski, Wojciech Szopiński, Szymon Cupa, Sebastian Jankowski.

  III miejsce kl. VI – Kacper Kutz, Nikodem Jażdżewski, Maksymilian Dorawa, Wojciech Kulesza.

  Na koniec turnieju Pani dyrektor Krystyna Teca wręczyła pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz słodkie upominki. Po wręczeniu nagród uczestnicy otrzymali gromkie brawa od swych rodziców.

 5. W poniedziałek 17 grudnia 4 uczniów z Gminy Brusy miało zaszczyt odebrać stypendia z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka. Wśród nich aż 2 z naszej szkoły - Aleksandra Januszewska i Igor Zarębski. Stypendystom w tej ważnej dla nich chwili towarzyszyli ich rodzice, nauczyciele opiekunowie oraz rówieśnicy z kl. VIII z Czyczków. Podczas gali wręczania wystąpili również 3 stypendyści. Wśród nich Adam Liley, który jest uczniem Niepublicznej Innowacyjnej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, który wykonał na skrzypcach Etiudę nr 28 Federigo Fiorilla. Po zakończonych uroczystościach była okazja w świątecznej już atmosferze udać się na chwilę na jarmark bożonarodzeniowy na Targu Węglowym w Gdańsku. Dziękujemy Gminie Brusy za zorganizowanie dowozu na tę okoliczność.