panorama-marzec-08

Chojnice24

 1. Z dumą informujemy, że Kaszubska Marszruta zrealizowana przez Powiat Chojnicki znalazła się na liście sześciu najlepszych szlaków rowerowych w Polsce. Czytamy o tym na blogu podróżniczym Znajkraj.
 2. Prace projektowe nad Jaskółeczką w Nowej Cerkwi, wraz z przebudową piłkarskiego boiska trawiastego i dostosowaną do tego terenu melioracją, trwały około ośmiu miesięcy. - T
 3. Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 59-letniego obcokrajowca, który sprzedawał agregaty prądotwórcze z podrobionymi znakami towarowymi, oszukując w ten sposób klientów.
 4. Wielkim sukcesem chłopców klas 4-6 naszej szkoły zakończył się finał Powiatowych Mistrzostw w Mini Piłce Ręcznej. Po zwycięstwie w rywalizacji gminnej, w czwartek (28.02.), zajęliśmy 2 miejsce w rozgrywkach powiatowych.
 5. W sobotę 16 marca br. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.
 6. Dnia 19.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbył się Miejski Dzień Jedności Kaszubów.
 7. W piątkowej (15.03.) naradzie sołtysów z gminy Chojnice wzięli udział m.in. wicestarosta chojnicki Mariusz Paluch oraz reprezentujący Wojewódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich Krzysztof Haliżak. Gospodarze wsi nie bez kozery skorzystali z obecności urzędników zasypując ich pytaniami o inwestycje, lub ich brak, w zarządzanych przez siebie miejscowościach.
 8. Chcesz szybko i sprawnie nauczyć się mówić po angielsku? Ta oferta jest dla Ciebie!
 9. Dyrektor generalny ratusza proponuje by najmłodszymi wychowankami szkół podstawowych, w trakcie trwania protestu  nauczycieli, zaopiekowali się katecheci. - Oni nie strajkują. Można by przesunąć rekolekcje i tym samym zapewnić opiekę uczniom - mówił podczas dzisiejszego (19.03)  posiedzenia komisji edukacji Robert Wajlonis.
 10. Chojnicki ratusz podsumował funkcjonowanie lodowiska. - Sportową atrakcję odwiedziło średnio od 90 do 160 osób dziennie – podaje Adam Kopczyński zastępca burmistrza.
 11.   Joanna Gierszewska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Chojnicach, została 13 marca br. uhonorowana w Warszawie przez Prezesa UOKiK wyróżnieniem "Za zasługi na rzecz ochrony konsumentów".
 12. Inicjatorami oddolnej inicjatywy są chojniccy lekarze oraz osoby, którym bliskie są
 13. W minioną sobotę (16.03) w Konarzynach zawodnicy klubu UKS "ÓSEMKA" BB AUTO/NEW HOUSE Chojnice wywalczyli drużynowo puch
 14. Po raz 18. tenisiści stołowi zmagali się w czteroturniejowym cyklu Grand Prix Tenisa Stołowego w Tucholi. W sportowych zmaganiach wzięli udział także sportowcy z Chojnic, osiągając dobre rezultaty.
 15. Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego "CIS" Męcikał zaprasza w najbliższy czwartek (21.03)  na uroczystośc
 16.   W piątek, 15 marca w Gdańsku odbył się okręgowy etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Zwyciężyła go Michalina Rudnik z Chojnic i to on
 17. W najbliższy piątek (22.03) w Chojnickim Centrum Kultury o godz. 9:45 i 12 zaprezentują się uczniowie SP II w Czersku oraz artyści Stowarzyszenia Grupa M w spektaklu "A to historia". Bezpłatne wejściówki na występ można rezerwować pod numerem tel. 516 081 175.
 18. Już w sobotę o godz. 14 klub zainauguruje rundę wiosenną. Pierwszym przeciwnikiem Kolejarza będzie lokalny rywal – Brda Rytel.
 19.   Jak do tej pory w czterech  z pięciu chojnickich szkół podstawowych  przeprowadz
 20. W sobotę (16.03.) w Luboniu odbyły się wielkopolskie mistrzostwa w MMA  -Almma 165. Chojnice reprezentowali dwaj bracia, Dominik i Damian Janikowscy. Pierwszy z wymienionych wywalczył złoto w swojej kategorii wagowej.
 21. Wszystkie medale zostały wywalczone dzisiaj (18.03) przez Patrycję Kobierowską na XV Światowych Letnich Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi! Kajakarka "Szansy" nie miała sobie równych w swojej grupie na dystansie 200 i 500 m. Z kolei srebro przyniósł jej start w dwójce na 200 m.
 22. W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas 3-8, na co dzień uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, wybrali się na edukacyjną wycieczkę po Berlinie. Odwiedzili także Wyspę Tropikalną. Wizytę w stolicy Niemiec rozpoczęli od spaceru wokół Bramy Brandenburskiej, gdzie szukali odpowiedzi na pytanie dlaczego słynna kwadryga na bramie zwrócona jest ku wschodowi? Kim jest ten dziwny ludzik na sygnalizacji świetlnej? Dlaczego liczni tubylcy jeżdżą na rowerach?
 23. Madera, urokliwa portugalska wyspa zwana
 24. W piątek (15.03) podczas narady sołtysów, która odbyła się w jednej z charzykowskich restauracji, poza oficjalnym mianowaniem nowych sołtysów odbyły się także wybory na ich szefa. Funkcje tę ponownie objął Eugeniusz Wirkus, reprezentant Krojant. Drugą osobą, która uzyskała najlepszy wynik w głosowaniu był Robert Piesik z Kłodwy.
 25. Chojniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posia
 26. Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzi
 27. Kibicie pierwszoligowca organizują akcję pod nazwą „Chojniczanka dla Wileńszczyzny”. Akcja ma na celu zbiórkę środków czystości, higieny osobistej oraz długoterminowej żywności.
 28. Niejeden jak i niejedna nosami kręcą,licząc częstokroć na to, że się nam wykręcąod posprzątania kupy po swoim pupilu.Chcieliby ze swym mias
 29. Poniedziałek (18.03) pod znakiem wiatru. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdy
 30. W sobotę (16.03) Centrum Handlowe Brama Pomorza zaprosiło swoich klientów na spotkanie z wirtualną rzeczywistością. Dz
Joomla! Hosting from