panorama-pazdziernik-16

Chojnice24

 1. Chojniczanka przegrała w Głogowie z Chrobrym 1:0 po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Michał Ilków-Gołąb.
 2. I liczy na duże zainteresowanie. - To jest bardzo ładna placówka, w którą zainwestowaliśmy 20 mln zł, z dużym  potencjałem – mówi Arseniusz Finster.
 3.   W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach można oglądać wystawę zdjęć Aleksandra Knittera, fotografa i fotoreportera. Ekspozycja pn. „Nasz Cosplay” znajduje się w holu na parterze.
 4. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. 25-latek i 19-latek usłyszeli zarzuty za kradzieże i włamania oraz naruszanie miru domowego.
 5. Po szalonym meczu z Sandecją Nowy Sącz, przed Chojniczanką kolejne spotkanie wyjazdowe. Tym razem „Chluba Grodu Tura” zagra z Chrobrym Głogów.
 6.   Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowe w Chojnicach we Współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy zapraszają do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu śniadań biznesowych: Zarządzanie zmianą w firmie
 7. Od 19 do 28 października w Chojnicach trwać będą Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej. W programie znalazło się m.in. spotkanie otwarte z prof. Marią Pająkowską-Kensik, ambasadorem Kociewia, w poniedziałek 21 października o godz. 17:00
 8. W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 5-cio kilometrowy odcinek w Parku Tysiąclecia przebiegnie 101 biegaczy. Zapisy na bieg już ruszyły! Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność, Urząd Miejski i Florian.
 9.   Powiat chojnicki zwiększa pulę na granty z zakresu kultury, dokładnie o 25 tys. zł.
 10. W trzeci poniedziałek (21.10) października DKF "Cisza" zaprasza na niemiecko-kenijską produkcję "Supa modo". Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na seans.
 11. Protokół z rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu Plastycznego Barwy Jesieni – „Barwy ziemi chojnickiej w 100 lecie powrotu Chojnic do Ojczyzny”. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej.
 12. Muzeum Historyczno - Etnograficzne w Chojnicach zaprasza na kolejny cykl spotkań pt. Środy z Niepodległą.
 13. W minionym tygodniu uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w ciekawym pokazie „Atomowego naukowca” pana Kamila z Lublina.
 14. Szymon Hołownia znany dziennikarz i publicysta  był gościem Chojnickich Dni Tischnerowskich.  Przez godzinę odpowiadał na pytania przygotowane przez młodych ludzi. Swoimi odpowiedziami „rozwalił” wszystkich obecnych na sali ChCK-u.
 15. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zachęca do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Miejski w Chojnicach, a adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodst
 16.   Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Szczególną uwagę zwracajmy uwagę na adres, z którego przycho
 17. Od kilku lat w Starostwie Powiatowym w Chojnicach przyznawane są Nagrody Starosty Chojnickiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku zostały na nie przeznaczone 62 tys. zł.
 18. Dzisiaj (17.10) rozpoczyna się kampania hospicyjna Pola Nadziei. - O godzinie 10 będziemy sadzić cebulki żonkili na  skwerze  przy  ulicy Sukienników  koło parkingów miejskich.
 19. Zapraszamy wszystkich miłośników lokalnego rzemiosła na wyjątkowe wydarzenie – Regionalne Targi Rękodzieła, w których udział weźmie niemal 60 wystawców z okolicy. Przedstawią oni nie tylko bogatą ofertę artykułów rękodzielniczych, ale rów
 20. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zaprasza do Chojnickiego Centrum Kultury na przegląd teatrów kaszubskich, które połączone będą z warsztatami i prelekcjami dla uczestników przeglądu.
 21. Muzeum Janusza Trzebiatowskiego zaprasza na spotkanie z Anną Koprowską – Głowacką, która opowie o magii ludowej dawniej i obecnie. Wszystko na temat stosowanych współcześnie działań (nieświadomie), które kiedy
 22. Funkcjonariusz z chojnickiej komendy Policji oraz przedstawicielka Sanepidu z Chojnic kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA- „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Wczoraj spotkali się z dziećmi i młodzieżą kolejnej szkoły, tym razem w
 23. Zachęcamy mieszkańców do przynoszenia przedmiotów, które trafić mają do Kapsuły czasu. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach znajduje się specjalna skrzynia, do której można włożyć drobne prz
 24. Międzynarodowy sukces chojnickich tancerek z Akademii Tańca "Piętro Wyżej" na Mistrzostwach Świata WADF w Płocku.
 25. Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą  pt. „Dzikie rośliny – ich symbolika w wierzeniach ludowych”.
 26. Dnia 10 października w Technikum nr 3  im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
 27. Policjanci z Posterunku Policji w Brusach podjęli kontrolę wobec osób siedzących w samochodzie na jednym z parkingów leśnych na terenie gm. Brusy. Policjanci przy mężczyznach w wieku od 27 do 33 lat znaleźli n
 28. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zaprasza od 19 do 28 października na "Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej". Szeroki program obchodów umieszczony został poniżej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 29. O mandaty w Sejmie walczyło 13 osób z Chojnic i okolic. Udało się jednej. Z wynikiem 16726 głosów poparcia pracę w polskim parlamencie kontynuować będzie poseł Aleksander Mrówczyński z PiS.
 30. Podczas ostatniego weekendu – 12 i 13 października 2019 r. po raz jedenasty w Chojnicach, a pięćdziesiąty czwarty w ogólnej liczbie edycji wielobojów uniwersalnych rozgrywanych w innych miastach, począwszy od 1981 roku, spotkali się wieloboiści.
Joomla! Hosting from