panorama-lipiec-16

Chojnice24

 1. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim serdecznie zaprasza na sobotni koncert zespołu Pierwiastek z Trzech nad jeziorem Mochel. Wystąpią m.in. Adriana Owczarczyk i Paulina Szymlek, które pochodzą Leśna. Początek w sobotę 9 lipca o godz. 20.00.  
 2. Oszuści działający metodą „na wnuczka" czy „na policjanta" ponownie dzwonią do  seniorów na terenie powiatu chojnickiego. Do tej pory seniorzy wykazuja się czujnoscia i informują o próbach wyłudzeń pien
 3. Drodzy uczniowie zapraszam na kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki.
 4. To wydarzenie, które ma na celu promocje lokalnych oraz regionalnych artystów a także zapewnienie atrakcji dla mieszkańców i turystów. Coolture Music Live w Chojnicach odbędzie się 8 lipca o godz. 19:00 w Fosie Miejskiej.  Wstęp wolny.
 5. Od 25 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał tzw. czternastą emeryturę. Kolejne dodatkowe świadczenie trafi do emerytów i rencistów z urzędu. Nie muszą oni składać żadnego wniosku.  
 6. Na terenie Czerska zauważanych jest wiele przypadków niepoprawnie zaparkowanych pojazdów. Szczególnie uciążliwe są przypadki parkowania na chodnikach oraz w obrębie przejść dla pieszych. Przypominamy treść kom
 7. W chwili obecnej w placówce pracuje już około 20 lekarzy i pielęgniarek  zza wschodniej granicy. Pojawił się jednak pewien problem w związku z tą sytuacją.  
 8. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie SWORY i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają na spotkanie z zespołami kaszubskimi, twórcami ludowymi, gawędziarzami i osobowościami południowych Kaszub.  
 9. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 12 lipca o godz. 12:30 na bezpłatny pokaz filmu animowanego "Wielka wyprawa Molly" w języku ukraińskim. Хойницький центр культури запрошує 12 липня о 12:30 на безкоштовний п
 10. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 lipca, w Wojtalu koło Czerska, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Enej.
 11. "W nawiązaniu do wiadomości pojawiających się w przestrzeni publicznej na temat możliwości nieprzystąpienia drużyny Red Devils Futsal Club Chojnice do rozgrywek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 pragn
 12. Blisko 45 tys. wniosków o świadczenie „300 plus” z programu "Dobry Start", złożyli od 1 lipca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mieszkańcy Pomorza. Wnioski te dotyczą niemal 63 tys. dzieci. W samym powiecie chojnickim były to 1804 wnioski na 2711 dzieci.  
 13. Sprawa dotyczy przestępstw  naruszenia nietykalności cielesnej oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad małoletnimi wychowankami przedszkola niepublicznego "Skrzaty".  
 14. Program naprawczy placówki, który ma poprawić kondycję finansową zawiera m.in. otwarcie nowej pracowni tomografii komputerowej czy zakup nowoczesnego lasera za pół miliona złotych, co zwiększy ilość wykonywanych zabiegów. Szpital stara się także o przemianowanie karetek specjalistycznych na karetki podstawowe, jednak na razie bezskutecznie.
 15. Potwierdzono obecność wirusa
 16. Eksperymentarium w Chojnicach przygotowało propozycję na czas wakacyjny. W ofercie: sportowe poniedziałki, sensoryczne wtorki, plastyczne środy, eksperymentalne czwartki i przyrodnicze piątki. Obowiązują zapisy.  
 17. 6 lipca 2022 r. mija 9. rocznica śmierci Józefa Chełmowskiego – Artysty rzeźbiarza, malarza, filozofa, Zasłużonego Obywatela Miasta i Gminy Brusy.  
 18. Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Akademii rowerowej, która usytuowana będzie na trawniku w pobliżu Amfiteatru im. Ottona Weilanda w Charzykowach.
 19. Do końca sierpnia w Chojnickim Centrum Kultury można oglądać wystawę eksponatów ze zbiorów Bogdana Kuffla, która poświęcona jest polskim władcom.
 20. To już po raz XIII - ty, zawsze w ostatni weekend lipca, Stowarzyszenie "Charzy..." wspólnie z GOK, ZPK i Promocją Regionu Chojnickiego zaprasza do udziału w ekologicznym Jarmarku "Czym Chata Bogata ".  
 21. Uroczysta msza święta, koncerty i wydarzenia integracyjne – to najważniejsze punkty tegorocznego Światowego Zjazdu Kaszubów. Gospodarzem imprezy będzie Gmina Brusy. Zjazd odbędzie się w sobotę – 30 lipca.  
 22. Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach i Zespół Szkół nr 2 serdecznie zapraszają 7 lipca na drugą odsłonę warsztatów przyrodniczych - "Co w trawie piszczy".  
 23. Zjawisko można było zaobserwować w nocy, z poniedziałku na wtorek.  
 24. Badanie dotyczy prac nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Chojnickiego na lata 2023-2030.  
 25. Na linii kolejowej Działdowo – Chojnice, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontowały most na rzece Brdzie pod Tucholą oraz wiadukt w Żalnie. Wartość zadania wyniosła blisko 1 mln zł netto ze środków budżetowych.
 26. Agencja Rozwoju Pomorza SA w ramach Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców w Gdańsku organizuje 12 lipca br. w Stowarzyszeniu Wdzydzko - Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka" w Charzykowach spotkanie pt. „Impuls do rozwoju pomorskich firm branży czasu wolnego".  
 27. Na rok szkolny 2022/2023 rekrutowani będą uczniowie szkoły podstawowej, którzy w roku szkolnym 2021/2022 byli uczniami kl. VI i VII szkoły podstawowej i są szczególnie uzdolnieni w dziedzinie matematyki, informatyki, fizyki oraz biologii.  
 28. Stowarzyszenie "Dworek Polski" zaprasza na pokaz tańców historycznych oraz naukę tańca dla najmłodszych. Zajęcia odbędą się w piątek 8 lipca o godz. 17:00 i 20:00 w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach. Wstęp wolny.  
 29. W niedzielę 3 lipca 2022 roku w kościele Zwiastowania NMP w Chojnicach odbył się koncert w wykonaniu znakomitego organisty Daniela Strządały z Katowic. Następny koncert 31 lipca, wstęp wolny. Zapraszamy.
 30. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył terminy rozegrania meczów 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. W tej serii gier Chojniczanka zagra na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Spotkanie zaplanowano na niedziel
Joomla! Hosting from