panorama-maj-02

Chojnice24

 1. Do końca czerwca we wszystkich działach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach trwać będzie amnestia dla czytelników. Osoby, które przetrzymują książki lub inne zbiory biblioteczne mogą je w tym t
 2. Chojnicka drogówka (04.06) włączyła się w ogólnopolskie działania „Prędkość” . Celem prowadzonych akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędk
 3. Informacja z dnia 06 czerwca 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 4. Potwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób, dwoje w średnim i jedna w młodym wieku,  z województwa pomorskiego. Stan ich zdrowia jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.
 5. Potwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby w średnim wieku z województwa pomorskiego. Stan jej zdrowia jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.
 6. Sprawozdanie z realizacji inwestycji miejskich.
 7. W związku z przesunięciem ścieżki rowerowej na drugą stronę ul. Towarowej oraz konieczności budowy kolektorów deszczowych przez jezdnię, Firma MARBRUK Sp. z o.o. Sp. k. pragnie poinformować, że w terminie:
 8. Z okazji Światowego Dnia Środowiska Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o.o. zorganizował niestandardową wystawę. Otóż w samym centrum Chojnic można natknąć się na… śmieci!
 9. Trzeci dzień trwa oczyszczanie oczka wodnego z fontanną. - W tym roku tylko jeden staw nam zarósł - informuje ogrodnik miejski Waldemar Spichalski.
 10. Informacja z dnia 05 czerwca 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 11. 17-letnia dziewczyna była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życie. Odnaleziona przez funkcjonariuszy po niespełna dwóch godzinach nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy.
 12. Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w czerwcu stany kont na których gromadzone są składki na ubezpieczenie emerytalne oraz kapitał początkowy wzrosną o 8,94 proc. Z kol
 13. W ramach realizacji warsztatów freestyle football z mistrzem proponujemy Wam kolejne zajęcia z Łukaszem Chwiedukiem. Dla osób, które prześlą nam swoje filmiki dokumentujące postępy w treningach, przewidujemy n
 14. Informujemy, że Burmistrz Czerska w Zarządzeniu nr 415/20 odwołuje zamknięcie wszystkich placów zabaw, otwartych stref aktywności oraz boisk sportowych na terenie gminy Czersk.
 15. Studenci II semestru Gospodarki Przestrzennej na Politechnice Gdańskiej przygotowują opracowanie i analizę miejscowości Lichnowy.
 16. Potwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób, dwoje w średnim wieku i jedna w młodszym,  z województwa pomorskiego. Stan ich zdrowia jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Jednocz
 17. Z okazji 30-lecia samorządu w Chojnicach spotkali się włodarze z Pomorza, tj. burmistrz Chojnic  Arseniusz Finster, wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka i prezydent Sopotu Jacek Karnowski, by dyskutować o samorządzie.
 18. Zaplanowany na 20 czerwca festiwal InterTony odbędzie się w zmienionej formule. Organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu do internetu części programu przygotowanego na tegoroczną edycję imprezy.
 19. Zarząd Chojnickiego Klubu Sportowego Kolejarz 1926 Chojnice serdecznie zaprasza wszystkich członków, sympatyków i kibiców na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 18 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w Pubie Kolejarz przy ul. Lichnowskiej 1.
 20. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press zapraszają do wzięcia udziału w XXIV Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy „Gdańsk Press Photo 2020''. W konkursie mogą wziąć udział z
 21. Roboty drogowe na pierwszym odcinku ulicy Chłopowskiej w Rytlu zostały czasowo wstrzymane. Powodem tego jest konieczność wymiany gruntu.
 22. W 2018r. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zrealizował szereg działań, w wyniku których w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach powstała wystawa stała "Może wa bë chcelë wiedzec, jak Kaszëbi żëją?". Pokazuje ona codzienność mieszkańców południowej części Kaszub – Zaboraków, począwszy od połowy XIX w. do połowy XX w.
 23. Potwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby w średnim wieku  z województwa pomorskiego. Stan jej zdrowia jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.
 24. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy rysunku artysty w wydaniu spaceru online.
 25. 5 czerwca 2020r. będziemy po raz kolejny obchodzić Światowy Dzień Środowiska. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby corocznie przypominać ludziom o konieczności zachow
 26. Informacja z dnia 04 czerwca 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 27. Uczeń nie wyjedzie na zorganizowany wypoczynek w wakacje, jeśli miał kontakt z osobą przebywającą na kwarantannie lub podejrzewaną o zachorowanie na COVID-19. Jeśli dziecko rozchoruje się na kolonii czy
 28. - Jeśli wytyczne dotyczące ograniczeń działalności instytucji kultury nie ulegną zmianie, to kino w ChCK zostanie otwarte na przełomie czerwca i lipca - informuje Radosław Krajewicz dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury.
 29. W związku z rozpoczęciem prac w ul. Grunwaldzkiej od dnia 15 czerwca br., informujemy o zamknięciu ruchu na odcinku od wjazdu do marketu Biedronka do skrzyżowania z ul. Bankową. Przewidywany termin zakończenia
 30. W środę 3 czerwca br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Chojnicach podpisany został aneks zwiększający wysokość dofinansowania na realizację projektu Gminy Miejskiej Chojnice pt. „Poprawa gospodarki wodami opado
Joomla! Hosting from