szeroka-wigilia-05

Chojnice24

 1. Chojniczanka rozpoczyna tydzień przygotowań w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewie. Praktycznie już na samym początku pobytu nasz zespół będzie czekał mecz sparingowy. We wtorek 25 stycznia o g
 2. Rodzice małego Aleksa Żakowskiego z Chojnic, walczącego z SMA typu 1, przekazali na stronie zbiórki, oraz na profilu na facebooku pozytywną wiadomość. Maluch, dla którego w zbiórkę zaangażowało się całe miasto, otrzyma w Niemczech terapię genową. W związku z tym, rodzice dziecka zdecydowali, że zebrane środki w całości zostaną przekazane innym ciężko chorym dzieciom, które walczą o życie.  
 3. Po wydaniu oświadczenia przez prezesa ChKS KOLEJARZ Chojnice, Jacka Zakrzewskiego, do całej sytuacji odniósł się burmistrz na dzisiejszej (24.01) sesji rady miejskiej. - Ja jestem przekonany, że na sesji 28 lutego znajdziemy dodatkowe środki i na pewno trzeba tę proporcję, która dla Kolejarza nie jest właściwa patrząc na wielkość klubu- zmniejszyć - zapewnił Arseniusz Finster.  
 4. Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Chojnicach, 25 lutego 2022r., w godzinach od 8.00 do 14.00 przy przychodni Therapeutica, ul. Bytowska 70.  
 5. Burmistrz Miasta Chojnice informuje, iż w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2022 r., poz. 149) wstęp interesantów do Urzędu Miejskiego w Chojnicach od dnia 24 stycznia 2022 roku odbywa się według następujących zasad:
 6. Burmistrz Miasta Chojnice informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od dnia 24 stycznia 2022 roku do dnia 28 lutego 2022 roku kasa w Urzędzie Miejskim w Chojnicach będzie nieczynna. Wszelkie płatności i należności publicznoprawne regulować należy w formie bezgotówkowej, tj. przelewem bankowym, przelewem elektronicznym albo przekazem pocztowym, na rachunek bankowy.  
 7. By pomóc przedsiębiorcom w ustaleniu nowej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne - ZUS wychodzi naprzeciw udostępniając w tym celu specjalny kalkulator.  
 8. Gmina Chojnice otrzymała m.in. na ten cel, dofinansowanie z Unijnego Programu "Cyfrowa Gmina" w kwocie prawie 2 mln zł. W ciągu najbliższych miesięcy miasto chce wdrożyć elektroniczne zarządzanie dokumentacją, ponieważ do tej pory, wnioski wpływające przez ePUAP były najpierw... drukowane, a dopiero potem przekazywane odpowiednim wydziałom. Środki będą przeznaczone także na zakup nowych sprzętów dla ChCK, Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej, Miejskiej Biblioteki, a także 23 zestawów, które trafią do szkół.  
 9. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2285 osób
 10. Oszukują metodą "na wnuczka", ale w nowy sposób. Oszuści w tym celu wykorzystują Covid-19, dzwoniąc głównie do starszych osób i podając się za członka rodziny chorego na koronawirusa. Informują odbierających, że są w bardzo złym stanie i potrzebują pieniędzy na leczenie . Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.  
 11. Wojewoda Pomorski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego. Powiat chojnicki został uznany za obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt – wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).  
 12. Program chojnickiego sztabu WOŚP na nadchodzący weekend 28-30.01. Będzie się działo! W piątek (28.01) Metalowa Orkiestra w Browarze Gościniec, w sobotę (29.01) IV Chojnicki Bieg "Policz się z cukrzycą" w Kopernicy, a w niedzielę (30.01), po dniu pełnym wydarzeń, gwiazdą wieczoru będzie zespół "Daj to głośniej". Zapraszamy!  
 13. W pojedynku wicelidera 1 Ligi z wiceliderem 2 Ligi górą drugoligowiec. Chojniczanka pokonała Widzew Łódź 2:1 po bramkach Michała Mikołajczyka i Artura Pląskowskiego. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Karol D
 14. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla powiatu chojnickiego w związku z opadami marznącymi, ważne dzisiaj, od godz. 15:00 do 21:00.  
 15. W niedzielę 30.01, o godz. 12:00, w Parku Tysiąclecia w Chojnicach, odbędzie się tradycyjny już bieg, dla uczczenia pamięci nestora chojnickich biegów, Zbigniewa Wiśniewskiego.Do pokonania dystans 5 km (cztery kółka) parkowymi alejkami.  
 16. Potwierdzono obecność wirusa
 17. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zapraszają na konferencję, która odbędzie się dn. 24 stycznia 2022 r. o godz. 10:00 w biurze Senatorskim Senatora Stanisława Lamczyka w Chojnicach, ul. Gimnazjalna 3/3.  
 18. Konferencja odbędzie się dzisiaj (22.01), o godz. 12:00 na chojnickim Rynku.  
 19. Obchody powrotu Chojnic do macierzy odbędą się 31 stycznia. W planach złożenie kwiatów oraz msza święta.  
 20. Ze statystyk policyjnych wynika, że w Polsce najczęściej popełnianymi przestępstwami na szkodę osób starszych są kradzieże, kradzieże z włamaniem i oszustwa. Warto zatem poświęcić w tych szczególnych dniach chwilę, aby porozmawiać z seniorami o ich bezpieczeństwie.
 21. Burmistrz zaproponował zadania, które chce zgłosić we wnioskach o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród nich znajdzie się m. in. budowa oświetlenia, sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz utwardzenie dróg gruntowych na "Metalowcu", budowa ul. Rzepakowej, a także modernizacja oczyszczalni ścieków.  
 22. Węglowodany są podstawowym źródłem energii dla mięśni i mózgu oraz jedynym substratem dla erytrocytów, czyli czerwonych krwinek. Jakie są najlepsze źródła węglowodanów i dlaczego nadmiar węglowodanów szkodzi?
 23. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a śledzenie GPS nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Jednocześnie sprzęt śledzący zajmuje znacznie mniej miejsca, jednocześnie rozszerzając swoje możliwości. W rezult
 24. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 23 stycznia 2022r. o godz. 13:00 w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Swarożyca 1. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie plenerowej na Wzgórzu Ewangelickim. Pozostałe prace można odbierać w Chojnickim Centrum Kultury do końca lutego 2022 roku.  
 25. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi odbierający na wyświetlaczu swojego telefonu. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.  
 26. Wybrano koncepcję budowy nowego odcinka drogi pomiędzy ul. Derdowskiego i Strzelecką oraz rozbudowy ul. Igielskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Ceynowy do skrzyżowania z ul. Rybacką w Chojnicach. Będą dwa ronda i obiekt mostowy. Koszty całej inwestycji mogą sięgnąć nawet ok. 30 mln zł. Uwagi i pytania można przez najbliższe 2 tygodnie kierować do Wydziału Budowlanego w Urzędzie Miasta.  
 27. Potwierdzono obecność wirusa
 28. Urząd Miejski w Chojnicach informuje mieszkańców o możliwości skorzystania z dodatkowego pojemnika na popiół w sezonie grzewczym 2022/2023.  
 29. Ruszyła miejska aplikacja na telefon "!go Chojnice". Miasto liczy na kilka tys. użytkowników w ciągu roku i intensywnie myśli o jej rozbudowie.  
 30. W najbliższy poniedziałek w ramach DKF dramat "Powrót do tamtych dni". Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na ten seans. Zachęcamy do udziału w konkursie!  
Joomla! Hosting from