panorama-maj-01

Chojnice24

 1. Wydarzenie zgromadziło około 300 uczestników, z czego w samych Chojnicach na rowery wsiadło 200 osób. Tegoroc
 2. Chrześcijańska Fundacja Centrum Dobrej Nowiny zaprasza 15 września do Chojnickiego Centrum Kultury na musical "
 3. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają 31 sierpnia na piknik kończący wakacje. W Parku Tys
 4. Jeszcze przez kilka godzin wyłączony z ruchu będzie fragment drogi tuż za skrzyżowaniem z
 5. Jednym z obszarów działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach jest promowanie kulturowego dziedzictwa regionu. Z myślą o
 6. Nową nawierzchnię zyskają ulice: Zygmunta Augusta, Kazimierza Wielkiego, Jedności, Błękitnej Armii i Władysława Jagiełły.
 7. Data imprezy to 25 sierpnia (niedziela).
 8. Do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj (22.08) rano na drodze nr 235, na wysokości skrzyżowania Krojanty - Jarcewo. Wśród poszkodowanych osób jest m.in. czteromiesięczny chłopiec.
 9. Od czterech lat, w ramach programów Ministra Kultury w priorytecie: Kultura ludowa i tradycyjna realizowane jest zadanie ”
 10. Chojniczanka przegrała z Miedzią Legnica 0:3 w meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. 5. KOL
 11. Nasi Czytelnicy pytają o termin zakończenia inwestycji na ul. Kaszubskiej i Łużyckiej. Mamy dla nich w połowie dobre informacje. W przypadku pierwszej z wymienionych ulic nawierzchnia zostanie położona w przyszłym roku. Łużycka będzie gotowa do końca września.
 12. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po ostatnim spotkaniu, a zawodnicy Chojniczanki dziś ponownie wyjdą na boisko. Przed nami kolejny trudny rywal, do Chojnic przyjeżdża spadkowicz z Ekstraklasy – Miedź Legnica.
 13. Chojnickie Centrum Kultury oraz Bractwo Rycerskie herbu TUR zapraszają na 13. edycję Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w sobotę 24 sierpnia w chojnickiej Fosie Miejskiej.  
 14. UKS "Ósemka" ogłasza nabór dzieci, młodzieży oraz dorosłych do profesjonalnej sekcji tenisa stołowego.
 15. Trzy dni (23-25.08), kilka miejsc i szereg różnorakich atrakcji. Tak właśnie zapowiada się tegoroczne Święto Powiatu Chojnickiego.
 16. Muzeum Janusza Trzebiatowskiego i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają na wystawę Wal
 17. ZZO w Nowym Dworze nadal pozostaje jedną z dwóch lokalizacji w woj. pomorskim do magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów drogowych. Chlewnica (pow. słupski) wskazywana w miejsce Nowego Dworu  na „dzikie” transporty również się nie zgadza.  
 18. Spośród wszystkich kin jednosalowych w Polsce najwięcej widzów obejrzało film pt. „Król lew” produkcji The Walt Disney Company w Chojnickim Centrum Kultury.
 19.   Dzisiaj (20.08) od rana policjanci z powiatu chojnickiego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dba
 20.   W sobotę 24 sierpnia o godz. 16:00 już po raz dziewiąty odbędzie się inscenizacja historyczna w niewielkim Wierzchucinie w gminie Cekcyn. W tym roku scenariusz inscenizacji przeniesie nas do Czerska
 21. Funkcjonariusze z czerskiego komisariatu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Czersk. Podczas interwencji, którą zgłaszał 28-latek, w trakcie legitymowania mężczyzna posłużył się fałszywym prawem jazdy.
 22.   Biuro poselskie posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego serdecznie zaprasza do odwiedzenia plenerowej wystawy „Zapomniani kaci Hitlera. »Samoobrona Niemiecka« na Pomorzu Gdańskim (Selbsts
 23. Nie mamy dobrych wieści dla zmotoryzowanych chojniczan. Kolejne dwa tygodnie bez możliwości zjazdu z Ronda Solidarności w ul. Sukienników.
 24. 17 sierpnia zakończyła się II część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4,7. Chojnicki Klub Żeglraski reprezentowała bardzo silna reprezentacja, która nastawiona była na walkę o medale i w ostateczności ze Sławy przywieźli aż 3 medale - złoty, srebrny i brązowy.
 25. Już w najbliższą sobotę (24.08) na boisku sportowym w Lubni odbędzie się impreza charytatywna na rzecz dwuletniej  Liliany Półczyńskiej. W programie atrakcje dla małych i dużych.
 26. Chojnicki
 27. Urzędnicy podsumowują dwa miesiące funkcjonowania portalu NaprawmyTo.pl. Za pomocą aplikacji chojniczanie mogą zgłaszać drobne usterki lub braki w mieście. Do tej pory wpłynęło łącznie 167 alertów, z czego 119 uzyskało status "naprawiony".  Wśród 26, które „nie będą naprawione” powtarza się nieprzyjemny zapach.
 28. W Szemudzie 17 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu  Kaszuby Biegają 2019. Na startach stanęło łącznie 393 zawodników z całej  Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz całe rodziny w biegach  towarzyszących.
 29. To dwie z czterech propozycji, które miasto Chojnice zamierza zgłosić do „Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030”.
 30. LUX MED po raz kolejny zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Mobilna pracownia mammograficzna zagości w Chojnicach 11 września (środa).
Joomla! Hosting from