panorama-lipiec-03

Chojnice24

 1. W myśl obowiązujących przepisów powinniśmy korzystać z maseczek w komunikacji miejskiej, pomieszczeniach zamkniętych oraz miejscach zatłoczonych. Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powia
 2. Dzięki postawie świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Świadkowie, gdy tylko zauważyli, że kierujący passatem najprawdopodobniej prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, od razu zareagowa
 3. Informacja z dnia 13 sierpnia 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowo
 4. W byłej placówce banku przy ul. Kościerskiej ulokowany zostanie Warsztat Terapii Zajęciowej i Centrum opiekuńczo-mieszkalne. Dla przedszkola terapeutycznego miasto będzie szukało innej lokalizacji. Burmistrz Arseniusz Finster nie ukrywa, że inicjatywę utworzenia przedszkola mogłoby przejąć jakieś stowarzyszenie bądź osoby prywatne.
 5. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 61 osób w starszym, średnim, młodym, nastoletnim wieku, dzieci i niemowląt z województwa
 6. Niemal 6 tys. przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego otrzymało już przelew środków z Polskiego Bonu Turystycznego. W sumie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ok. 23 mln zł
 7. Kosztorys na modernizację fosy z 2017 roku opiewa na 2,6 mln zł. Burmistrz Arseniusz Finster liczy, że w obecnej sytuacji na rynku usług inwestycję uda się zrealizować za wspomnianą kwotę, albo nawet i poniżej. Zielone światło na ogłoszenie przetargu muszą dać jednak radni.
 8. Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Michał Grobelny z Warty Poznań. 30-letni prawy obrońca podpisał umowę do 30 czerwca 2021 z opcją przedłużenia o kolejny rok.
 9. Informacja z dnia 12 sierpnia 2020 roku,
 10. Pracownice jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego w Chojnicach przebywają na kwarantannie, po tym jak jedna z pań brała udział w uroczystościach, na których znajdowała się również osoba zakażona Covid-19.
 11. Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają mieszkańców sołectwa Swornegacie do udziału w projekcie.
 12. Delegacja gminy Chojnice złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą śmierć dwóch harcerek z obozu nad jeziorem Śpierewnik.
 13. Potwierdzono obecność wirusa
 14. W połowie września ruszy nabór wniosków w ramach miejskiego programu „STOP dla SMOGU w Chojnicach”. Wnioski o dofinansowanie na  wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, będzie można pobrać ze strony www.miastochojnice.pl oraz z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Do rozdysponowania między mieszkańcami będzie 90 tys. zł.
 15. Gry planszowe od wielu lat stanowią jedną z ulubionych rozrywek dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Taki typ wspólnego spędzania czasu niesie ze sobą same zalety. Warto więc regularnie wzbogacać swoją kolekc
 16. W ramach projektu „Zioła i rutki na wszelakie smutki” realizowanego w 10 placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach zakończyły się wyjazdy szkoleniowe do Zaborskiego Parku Krajobrazowego na zajęcia związane z zielarstwem.
 17. Platforma Usług Elektronicznych ZUS ma już 5 mln użytkowników. Dzięki profilowi na PUE można nie tylko aktywować bon turystyczny. Można również składać wnioski i generować dokumenty z danymi ze swojego konta, m.in.  zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek. A wszystko to bez konieczności wizyty w placówce. Co jeszcze można zyskać  zakładając PUE ZUS?
 18. Tegoroczna Olimpiada Młodzieży rozegrana została w dniach 6-9 sierpnia w konkurencjach żeglarskich jako Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pucku. Mimo przeważająco słabego wiatru udało się rozegrać wyścigi, które były bardzo trudne. Siła wiatru nie zawsze była wystarczająca.
 19. W przyszłym roku przy udziale środków rządowych miałaby zostać pobudowana ul. Modrzewiowa i Rzepakowa, a w latach 2022-2023 łącznice Ceynowy-Derdowskiego-Strzelecka i Bałtycka-Kościerska.
 20. Informacja z dnia 11 sierpnia 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane
 21. Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na drugie finałowe spotkanie w ramach akcji #MójDomKultury, które odbędzie się 13 sierpnia. Poezja, muzyka i fotografia w drugiej części finału akcji #MójDomKultury.
 22. Policjanci z chojnickiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło wczoraj przed południem na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 236 i 212, gdzie zderzyły się 2 auta. Funkcjonari
 23. W piątek 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą nieczynne. Tego dnia nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.
 24. Od czwartku 13 sierpnia uruchomiona zostanie sprzedaż karnetów na domowe mecze Chojniczanki. Karnety będą dostępne w opcji na cały sezon (18 meczów) oraz na jedną rundę (9 meczów). W dobie pandemii COVID-19 i
 25. Policjanci z powiatu chojnickiego każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19.
 26. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 30 osób w starszym, średnim, młodym, nastoletnim wieku i dzieci z województwa pomorskiego.
 27. - Dzień 11 sierpnia 2017r. na zawsze zapisał się w pamięci każdego z nas. Doświadczyliśmy jednego z najsilniejszych incydentów burzowych w historii Polski - przyznaje Kamil Zmuda Trzebiatowski specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu i przyrody.
 28. Informacja z dnia 10 sierpnia 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane
 29.   W dniu 6.08.2020 r. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalny
 30. Stowarzyszenia Akolada i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają 13 sierpnia do udziału w grze terenowej pn. „Test Kaszuba”. W grze mogą wziąć udział samotni poszukiwacze przygód oraz  drużyny złożone z
Joomla! Hosting from