Chojnice24

 1. Były komendant powiatowy straży pożarnej w Chojnicach obowiązki na nowym stanowisku pełni od początku marca.
 2. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Joanny Zakrzewskiej i Piotra Kowalskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca o godz. 18:00 w sali wystawowej ChCK.
 3. W piątek, 15 marca młodzi Kaszubi z regionu będą świętować Szkolny Dzień Jedności Kaszubów w Szkole Podstawowej w Pawłowie.
 4. W miniony czwartek, 29 lutego przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną tej placówki. Najmłodszych zachęcano także do nauki języka kaszubskiego.
 5. Funkcjonariusze z kilku miast skontrolowali młodych kierowców, na których wpływały skargi od mieszkańców.
 6. Park Narodowy „Bory Tucholskie” zaprasza na wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 18:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego
 7. W ramach obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 300. rocznicy wydania „Historii miasta Chojnic”, którą napisał Izaak Gottfried Goedtke, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza do wspólnej zab
 8. Instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach wzięły udział w bardzo kolorowych zajęciach. W Galerii Handlowej Brama Pomorza uczyły się tkania i dziergania niepowtarzalnych kompozycji po okręgu, aby swoje
 9. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę poświęconą kobietom, które dzięki swoim zasługom w szczególny sposób zapisały się na kartach historii. Medale pochodzą ze zbiorów Bogdana Kuffla.
 10. Chojnice mogą pochwalić się długą historią klubów sportowych, które odnosiły sukcesy w Polsce. Z naszym miastem związana jest nie tylko piłkarska Chojniczanka, ale także kilka innych utytułowanych drużyn.
 11. Do sejmiku województwa, a także do rady miasta, powiatu oraz gminy Chojnice.
 12. W miejscowości Łąg.   Dzisiaj (4.03.) oko
 13. Część mieszkańców skarży się na coraz częste problemy z lampami ulicznymi. Urzędnicy ratusza postanowili rzucić nieco światła na ten problem.
 14. Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach wraz z Urzędem Skarbowym w Chojnicach zapraszają do udziału w podatkowym śniadaniu biznesowym.
 15. Odbędzie się 6 marca w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach jako podsumowanie szkolnych "Dni Patrona".
 16. Inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln złotych. Wyłoniono już także wykonawców remontu ul. Działkowej, Sikorskiego i Sobierajczyka.
 17. W piątek 1 marca 2024 roku Wypożyczalnię i Czytelnie dla Dzieci odwiedziła klasa IId ze Szkoły Podstawowej nr 8, żeby uczestniczyć w zajęciach czytelniczych.
 18. Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wystawę, którą można zobaczyć w gablotach na płycie starego rynku. Wystawa jest czynna do 8 kwietnia.
 19. Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze domowe spotkanie Chojniczanki Chojnice w rundzie wiosennej 2 Ligi sezonu 2023/2024. Nasz zespół podejmował przy M12 Stal Stalowa Wola.
 20. Jeżeli ktokolwiek miał jakiekolwiek nadzieję na sprawienie przez Wenecję Pułtusk kolejnej niespodzianki w 1 lidze futsalu i urwanie punktów liderowi, to już po czterech minutach meczu Red Devils Chojnice z Wen
 21. Ogłoszenie Wójta Gminy Chojnice o przyjęciu w dniu 23 lutego 2024 r. przez Radę Gminy w Chojnicach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy plaży w obrębie geodezyjnym Charzykowy gm. Chojn
 22. Po bardzo dobrym meczu pokonały rywalki z Chemika 3:0.
 23. W dwóch miejscach obowiązuje ruch wahadłowy. Wykonawca zachodn
 24. Dwie osoby zostały poszkodowane.  
 25. Od niedzieli (3.03.) utrudnienia w ruchu wystąpią na chojnickiej obwodnicy.
 26. W niedzielny wieczór, o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej w Chojnicach, Red Devils podejmować będzie beniaminka 1 ligi futsalu, Wenecję Pułtusk. Chojniczanie, liderujący w tabeli 1 ligi, będą zdecydowan
 27. Koszt tej inwestycji to około 300 tys. złotych. Ratusz zakończył także pozimowy przegląd pozostałych placów do zabawy w mieście.
 28. Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 6 marca, o godz. 16:30. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną.
 29. Druga ekipa naszej drużyny po raz kolejny wygrała. Rezerwy Chluby Grodu Tura pokonały w dziewiątym sparingu MLKS Tucholanka WiESE Tuchola 3:0.
 30. Na ich zakup przewidziano w budżecie kwotę 300 tys. złotych. Mieszkańcy mogą także zgłaszać swoje pomysły co do lokalizacji nasadzeń.
Joomla! Hosting from