panorama-pazdziernik-17

Chojnice24

 1. W Chojnicach zakończono inwestycję, o największej wartości, realizowaną w ramach projektu pn. "Poprawa gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi na terenie MOF". Jej zakres obejmował budowę zbiornika retencyjnego przy al. Matki Bożej Fatimskiej i kolektora deszczowego w centrum miasta, a także przebudowę Strugi Jarcewskiej na odcinku 2,6 km. 
 2. Informacja z dnia 19 października 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 3. 17 października tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury bardzo dobrze zaprezentowały się na VII Ogólnopolskim Festiwal Sztuki Baletowej w Łebie, który tym razem odbył się w wersji online.
 4. Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie naszego województwa
 5. Informacja o tym, czy pacjent jest na kwarantannie lub przebywa w izolacji domowej jest już dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta. Informację tę można pobrać w postaci podpisanego dokumentu i  przekazać pracodawcy. To kolejne z rozwiązań e-zdrowia, które ułatwia funkcjonowanie w czasie pandemii.
 6. Chojnickie Centrum Kultury informuje, że premierowe pokazy najnowszego spektaklu Chojnickiego Studia Rapsodycznego zostają przełożone na 22 listopada.
 7. Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących.
 8. Placówka została zamknięta, jak na razie na okres tygodnia. Powód? Obecnie nie ma kto opiekować się dziećmi.  Z piętnastoosobowej kadry żłobka aż dziesięć osób przebywa na zwolnieniu chorobowym, w tym u jednej z opiekunek stwierdzono koronawirusa.
 9. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 481 osób województwa pomorskiego. 24 zakażenia dotyczą mieszkańców powiatu chojnickiego.
 10. Obornik i baner z napisem "tutaj mieszka poseł Aleksander M. zdrajca polskich rolników" nieznani sprawcy zostawili wczoraj (18.10) wieczorem przed posesję parlamentarzysty w Chojnicach. Sprawą zajmuje się już Policja, a burmistrz miasta apeluje o powstrzymanie się od podobnych działań.
 11. Informacja z dnia 18 października 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 12. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 427 osób województwa pomorskiego. 44 zakażenia dotyczą mieszkańców powiatu
 13. Traktując głębokim zaniepokojeniem fakt zanieczyszczenia powietrza przez smog oraz zagrożeniami jakimi on skutkuje dla zdrowia i życia mieszkańców, Stowarzyszenie "Chojnicki Alarm dla Klimatu" zaprasza do udziału w konkursie "Smogowi mówimy STOP".
 14. Informacja z dnia 17 października 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 15. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 563 osób województwa pomorskiego. 29 z
 16. Chojniczanka z piątym z rzędu kompletem punktów na własnym stadionie. Podopieczni trenera Adama Noconia pokonali KKS Kalisz 3:0.
 17. Jutro (17.10) zebrania sprawozdawcze miały odbyć trzy Samorządy Mieszkańców Osiedli, tj. Osiedle nr 3, 1 i 6. W związku z wpisaniem powiatu chojnickiego do strefy czerwonej Urząd Miejski w Chojnicach został zmuszony zebrania odwołać.
 18. Informacja z dnia 16 października 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 19. MZK Sp. z o.o. w Chojnicach informuje, iż w związku wprowadzeniu tzw. czerwonej strefy na terenie powiatu chojnickiego od dnia 17 października (sobota) obowiązywać będą ograniczenia w liczbie osób w transporcie publicznym. Zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
 20. Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 547 osób województwa pomorskiego. 11 za
 21. W najbliższy poniedziałek (19.10) Dyskusyjny Klub Filmowy "Cisza" wyświetli pięć filmów nagrodzonych i wyróżnionych podczas Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie. Początek o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania podwójną wejściówkę na to wydarzenie.
 22. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Poszerzy się też lista powiatów w tzw. strefie czerwonej. Niestety także o powiat chojnicki.
 23. W Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach zajęte są już wszystkie covidowe łóżka. Nie oznacza to jednak, że kolejnym pacjentom z koronawirusem placówka przy ul. Leśnej odmówi pomocy.
 24. Mieszkańcy naszego regionu mogą wykonać badanie pod kątem koronawirusa w Chojnicach czy Człuchowie. Punkty pobrań funkcjonują przez cały tydzień.
 25. W sobotę w siedzibie firmy YongLi Belting w Czersku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Techniczne Wakacje”. Jednym z jurorów był burmistrz Czerska. Zapraszamy do zapoznania się
 26. Pozytywny wynik testu ma uczeń klasy IV. Jego koledzy i koleżanki wraz z rodzicami zostali objęci nadzorem epidemiologicznym do 17 października. W tym czasie będą uczyć się zdalnie.
 27. Informacja z dnia 15 października 2020 roku, godzina 14:00 związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie chojnickim.
 28. Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni województwa pomorskiego od dnia 1 września 2020 r. wydali opinie o nauczaniu w trybie zdalnym/hybrydowym dla 302 szkół.
 29. Już w najbliższy weekend, 17 i 18 października, na boisku Orlik w Charzykowach (ul. Szkolna 1) odbędą się warsztaty pod nazwą „Weekend z walking futbolem”.
 30. Rozbudowa Technikum nr 1 oraz modernizacja Spalarni Odpadów Medycznych – to właśnie na sfinansowanie tych zadań Powiat Chojnicki złożył wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oba projekty opiewają na prawie 40 mln zł.
Joomla! Hosting from