panorama-lipiec-05

Chojnice24

 1. W tym roku mieszkańcy gminy Chojnice, w jesiennych wyborach samorządowych, bę
 2. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu chojnickiego. Silny w
 3.   Z okazji rozpoczęcia kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” Fundacja Palium zaprasza na uroczyste sadzenie żonkili, które odbędzie się 28 września (piątek) o godz. 10.30.
 4. Dlaczego wulkany wybuchają? Dlaczego mydło myje, a proszek pierze? Jak zbudować most ze
 5. Wojciech Harmansa, jeden z członków zespołu "Perły i Łotry", który na bis wystąpił w koszulce KONSTYTUCJA stracił pracę w spółce skarbu państwa.
 6. Już po raz trzeci wolontariusze Samorządnego Centrum Młodzieżowego zorganizują turniej gry Hearthstone. Odbędzie się on w ramach Chojnice Fantasy Days w Centrum Park Chojnice.
 7. W ostatni poniedziałek września (24.09) "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Dla naszych Czytelników mamy do rozlosowa
 8. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach i wzięcia udziału w projekcie „Z książką na start”. Jego inicjatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci, a realizowany jest już w ponad 30 pomorskich bibliotekach.
 9. - Wojewoda pomorski odwołał się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie ulicy Stanisława Rolbieckiego - poinformował podczas poniedziałkowej (17.09.) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
 10. Nie 22 i 23 września, jak wcześniej informowaliśmy, a 13 i 14 października Chojnice staną się areną zmagań sportowców, dla których hasłem przewodnim stała się idea kalokagathii (gr. kalós kagathós–piękno i dobro) – st
 11. W minioną niedzielę  (16.09) w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tuchol
 12. Sekcja hokeja podwodnego "Chojnickie Pstrągi", działająca w ramach KS OSiR Chojnice, ogła
 13. Wczoraj, w ramach zajęć lekcyjnych, dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 obejrzały spektakl pt. „Owieczka Bella”. Wieczorem przedstawienie wystawiono dla publiczności chojnickiej.
 14. Kryminalni z Chojnic ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło 6 września na ulicy Piłsudskiego w Chojnicach. 64-latka potrącił i zbiegł z miejsca zdarzenia 26-letn
 15. W sierpniu tego roku, w kategorii kultura otrzymałam stypendium burmistrza na rozwijanie swojej fotograficznej pasji. Wiąże się to jednak ze zrealizowaniem projektu pn. „Ważni dla Chojnic”. By to zrobić potrzebni są modele. Liczę na Państwa pomoc.
 16. Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI. - Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin i d
 17. Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza, na pierwszy po wakacyjnej przerwie, wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą pt. „Grzyby lecznicze – zdrowie prosto z leśnych kapeluszy”.
 18. W niedzielę (23.09) na stadionie MKS Chojniczanki rozegra się mecz, na którym można wesprzeć zakup komunikatora wzroku dla 8-letniej Liwii z Chojnic.
 19. W piątek w chojnickim pubie Wlad wystąpi heavy-hard metalowa formacja Internal Quiet. Towarzyszyć im będą The Mind Parasite oraz Factor 8
 20. Muzeum we Wdzydzach zaprasza w najbliższy weekend (22 i 23 września), w godzinach 9-17  na wydarzenie 'Z motyką na bulwy'.
 21. Chojnickie Centrum Kultury i Chojnickie Studio Rapsodyczne zapraszają 20 września (czwartek) wszystkie dzieci w
 22. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach zapr
 23. „Cztery żywioły” to temat przewodni najnowszej wystawy malarstwa Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. Obrazy, na poddaszu kościoła gimnazjalnego w Chojnicach, oglądać można do 29 września.
 24. W niedzielnych (16.09.) Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych pierwsze miejsce na podium zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna z Charzyków. Za pięć dni druhowie wezmą udział w rozgrywkach wojewódzkich.
 25.   Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj (18.09) ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Telefony", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPO
 26. W dniach 10 - 13 września w SP 1, odbywały się zajęcia przygotowane przez Straż Miejską
 27. Promocja publikacji, która wyszła spod pióra prof. Jacka Knopka, 28 września (piątek) o godz. 17 w sali obrad ratu
 28. W sobotni (15.09) wieczór, w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach dominował teatr
 29. W miniony weekend policjanci z chojnickiej komendy zatrzymali kolejne pięć osób, które będąc pod wpływem alkoholu bądź narkotyku kierowały pojazdami. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 1,8 pro
 30. Recital pn. „Bardzo śmieszne piosenki” to coś co aktorka, Katarzyna Żak planowała zrealizować od dawna