panorama-grudzien-02

Chojnice24

 1. Dzisiaj (24.01) w chojnickiej komendzie odbyło się uroczyste powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach
 2.   Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie z Gwiazdą, to z kim? Na te pytania odpowiedzieć muszą sobie zawodnicy i kibice Red Devils Chojnice przed jutrzejszym bardzo ważnym me
 3. W ramach obchodów stulecia powrotu Chojnic do Ojczyzny w czwartek 23 stycznia 2020 roku w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbyła się promocja najnowszej książki regionalnej
 4. Chojniczanka pokonała Unię Janikowo 3:2 po bramkach Oskara Paprzyckiego, Mateusza Żukowskiego i Tomasza Mikołajczaka.
 5. W środę 29 stycznia 2020 roku odbędzie się prezentacja najnowszego 30. numeru „Kwartalnika Chojnickiego”, wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Początek o godz. 17:00 w Czytelni.
 6. Burmistrz Arseniusz Finster i wójt Zbigniew Szczepański chcą pobudować nową placówkę dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnicach. Do swojego pomysłu samorządowcy zamierzają przekonać jeszcze starostę. Włodarze wizytowali warsztat w minionym tygodniu, bo prowadzące go stowarzyszenie poprosiło o pomoc przy remoncie dachu.
 7. To pierwszy etap prac przy budowie dworca PKS, który jest z kolei częścią większego projektu, tj. budowy węzła transportowo - integrującego.
 8. W poniedziałek (27.01) wieczorem DKF pokaże film "Niepodległość". Projekcja odbywa się w ramach obchodów 100-lecia powrotu miasta do Ojczyzny. Wstęp na seans z zaproszeniami (dostępne w kasie ChCK).
 9. Rok 2019 spółka Centrum Park zamyka zyskiem w wysokości 190 tys zł. - Notujemy na basenie bardzo dużą frekwencję – cieszy się burmistrz Arseniusz Finster a Żaneta Janowicz, prezesująca miejskiej spółce, planuje remont obiektu.
 10. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom Policji, że nie zdążył zutylizować odpadów po świętach.
 11. Byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki. Niestety, mimo dobrego meczu, przegraliśmy z Constractem Lubawa 4:3. Gole dla Red Devils zdobyli Malouk Morad dwie oraz Łukasz Sobański.
 12. Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. J. Rydzkowskiego serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy, organizowanej z okazji 100-lecia Powrotu Chojnic do Ojczyzny, pn. "Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczy
 13. Nagranie wideo z piratem drogowym, który przejeżdżając przez Stary Rynek uderzył w trzy auta, zaparkowane przed chojnickim ratuszem, opublikowała Straż Miejska.
 14. Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek przyjadą 15 lutego (sobota) do naszego miasta z programem Cirque de Volaille.
 15. W piątek 24 stycznia o godzinie 12:00 piłkarze Chojniczanki rozegrają swój drugi mecz sparingowy podczas trwających przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Rywalem żółto-biało-czerwonych będzie Unia Janikowo.
 16. W czwartek 23 stycznia 2020 roku o godz. 17.00 w Czytelni MBP odbędzie się promocja książki Kazimierza Ostrowskiego „Poczet zasłużonych chojniczan. Słownik biograficzny XX wieku”. Na spotkanie zapraszają Urząd
 17. Słowak Michal Obročník nie jest już zawodnikiem Chojniczanki. 28-letni środkowy pomocnik zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy z powodów rodzinnych. Kontrakt z piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron.
 18. W piątek 17 stycznia 2020 roku w Czytelni MBP odbyło się spotkanie z Jakubem Przytarskim, który promował swoją debiutancką książkę „#Era Tindera”. Rozmowę o powieści prowadziła bibliotekarka Weronika Sadowska.
 19. Siedem grup śpiewaczych z Pomorza oraz Warmii i Mazur wzięło udział w pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej – Kolędy w Brusach. Wydarzenie było pierwszym akcentem zbliżających się 2 lutego obchodów 100-lecia powrotu Brus do Macierzy.
 20. Handlujący na miejskim rynku przy ul. Młodzieżowej po dwu tygodniowym przestoju zapraszają na swoje stoiska.
 21.   Z pewnością zaczynacie już powoli myśleć o corocznym rozliczeniu podatku za poprzedni rok. Pamiętajcie, że to także okazja, by wesprzeć działalność naszego klubu Red Devils Chojnice.
 22. Po prawie sześciu latach w Chojniczance, Paweł Zawistowski zakończył swoją grę dla „Chluby Grodu Tura”. Nowym klubem popularnego „Zawiasa” będzie Bytovia Bytów.
 23. Naturalne materiały takie jak drewno i kamień są stosowane w aranżacji wnętrz od niepamiętnych czasów. Wykorzystanie kamienia w kuchni nie tylko sprawdza się wizualnie, ale również spełnia swoją funkcję praktyczną. To wytworny materiał zw
 24. 28-letni środkowy obrońca Martin Klabník został oficjalnie nowym zawodnikiem Chojniczanki. Słowak związał się z naszym klubem umową ważną do 30 czerwca 2021 roku. W barwach „Chluby Grodu Tura” zagra z numerem 38.
 25. To hasło jakie będzie towarzyszyć realizacji budżetu obywatelskiego w Chojnicach. Niebawem rozpocznie się kampania edukacyjno - informacyjna przedsięwzięcia.
 26. Dzisiaj (21.01) powinny się zacząć przeprowadzki handlujących z pobliskiego parkingu na dawne miejsca pracy.
 27. Joanna Gierszewska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Chojnicach znalazła się w składzie Krajowej Rady Rzeczników Konsumentów.  
 28. Urząd miejski i Miejskie Wodociągi apelują do mieszkańców Chojnic, w tym ul. Bolesława Chrobrego, aby uporządkowali kwestię nielegalnych przyłączy. Przy okazji prowadzonych inwestycji z deszczówkami jest ku temu doskonała okazja.
 29. Odbędzie się w najbliższą niedzielę (26.01) o godz. 17 w kościele gimnazjalnym.
 30. Burmistrz Chojnic zaprasza mieszkańców na obchody 100-lecia powrotu miasta do Ojczyzny. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej.
Joomla! Hosting from