panorama-adwent-04

Chojnice24

 1. Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że nowym dyrektorem sportowym klubu zostanie Dawid Frąckowiak.
 2.   Centrum Handlowe w Lipienicach zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem. Daleki gość z Północy przybył na spotkanie z dziećmi w towarzystwie swoich pomocników.
 3. Dzisiaj (6.12) w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnicach obchodził jubileusz 15-lecia. To ważne święto dla całej społeczności domu przy ul. Gdańskiej 18.
 4. Klub MKS „Chojniczanka 1930” S.A. informuje, że wraz z końcem bieżącego roku pracę przy Mickiewicza 12 zakończy Łukasz Wróbel, który przez ostatnie pół roku pełnił funkcję dyrektora sportowego.
 5. W czwartek (5.12) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód, rusztowania budowlane oraz włamał się do altany działkowej, z której ukradł elektronarzędzia i skuter.
 6. Joanna Remiszewska - Michalak,  dr fizyki atmosfery, będzie gościem spotkania, które odbędzie się 13 grudnia (piątek) o godz. 17 w auli "starego" ogólniaka. Organizatorem wydarzenia pn. "I co dalej z klimatem?" jest Stowarzyszenie "Chojnicki Alarm dla Klimatu".
 7. Tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem przejętą po Gimnazjum w Sławęcinie jest rokroczna organizacja Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice. Tegoroczna edycja była już szóstym spotkaniem z
 8.   Wychowanek chojnickiego Kolejarza wraca na ul. Lichnowską już w roli szkoleniowca pierwszej drużyny seniorów. Taką decyzję podjął zarząd klubu. Damian Trzebiński spotkał się już z drużyną, a pierwszy
 9. W niedzielę 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XIX Regionalny Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. W zawodach wzięło udział 94 szachistów – mieszkańców województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.
 10. W poniedziałek 9 grudnia DKF "Cisza" wyświetli "Irlandczyka". Ze względu na czas trwania filmu - kinomaniacy to aż 3,5 godziny! - projekcja rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18. Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na seans.
 11. Dzielnicowi z Chojnic w ramach swoich działań realizują także tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców miasta.
 12. Klub MKS „Chojniczanka 1930” S.A. informuje o pierwszych decyzjach kadrowych po zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2019/20 w Fortuna 1 Lidze.
 13. W środowy poranek 4 grudnia 2019 roku bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wybrały się na cykliczne spotkanie z dziećmi 3- i 4-letnimi w Katolickim Przedszkolu. Po przywitaniu bibliotekarka przeczytała maluchom książkę z ser
 14. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach poszukują właściciela roweru, który najprawdopodobniej został skradziony z okolic miejscowości Swornegacie. Właściciela zabezpieczonego jednośladu prosimy o kontakt.
 15. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie
 16. Kryminalni z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali trzech mężczyzn mieszkańców tej samej gminy podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z budynku na terenie gminy Czersk należącego do jednego
 17. Impreza dla dzieci ze Świetlic Wiejskich Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach i najmłodszych mieszkańców sołectwa Charzykowy i okolic odbędzie się 7 grudnia (sobota) na sali gimnastycznej SP Charzykowy. Szczegóły na plakacie.
 18. W ramach Jesiennych Impresji, które organizuje Muzeum Janusza Trzebiatowskiego, 19 grudnia o godz. 18:00 w Chojnickim Centrum Kultury wystąpi Krzysztof Kiljański.
 19. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie historycznym oraz plastycznym „Śladami Przeszłości” z okazji 100. rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny.
 20. Świętego z brodą będzie można spotkać w sobotę (7.12) na placu targowym w Brusach.
 21. Z inicjatywy posła Aleksandra Mrówczyńskiego (PiS) miasto przygotowuje lokalizację podbudowę nowej komendy policji. Obecna siedziba stróżów prawa miałaby natomiast przejść na własność samorządu i diametralnie zmienić swoją funkcję.
 22. 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie w Samorządnym Centrum Młodzieżowym (ul. Koszarowa 8), które działa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i jest miejscem realizacji takich przedsięwzięć jak próby zespołów, warsztaty, spotkania hobbystów.
 23. Na świątecznym drzewku, które stanęło na płycie Starego Rynku, zawiśnie około 200 ozdób wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnicach.
 24. Psie piękności dwóch ras, tj. teriery i psy ozdobne będziemy mogli podziwiać w najbliższą niedzielę (8.12) na hali Centrum Parku. Tradycyjnie już dzieci na wydarzenie mają wstęp bezpłatny, dorośli płacą symboliczne 10 zł.
 25. Niewielkim ssakom ciężko przezimować jeżeli nie mają, gdzie się schronić. Dlatego też radna Alicja Kreft poprosiła o nieusuwanie wszystkich liści z terenów zielonych, o które dba miasto a także rozważenie zaku
 26. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 2 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 19:00 na spektakl "Moralność Państwa Dulskich" w wykonaniu aktorów Chojnickiego Studia Rapsodycznego.
 27.   W III kwartale tego roku Oddziały ZUS w Gdańsku i Słupsku skontrolowały około 9 tys. zwolnień lekarskich. Nieprawidłowości stwierdzono w ponad 700 przypadkach, a zakwestionowane zasiłki wyniosły praw
 28.   Uczniowie II LO w Chojnicach - Stanisław Lemański, Albert Raith oraz Bartłomiej Teca - 29 listopada wzięli udział w finale XX Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym w Wejherowie. Wrócil
 29. Policjanci oraz pracownik cywilny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zostali uhonorowani państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom kr
 30. Z funkcją szefa Osiedla nr 1 (Śródmieście) żegna się Mariusz Brunka, który nie jest w stanie dłużej łączyć obowiązków służbowych w stolicy z pracą na rzecz samorządu.
Joomla! Hosting from