panorama-maj-05

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Fundacja Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy realizuje Program Działaj Lokalnie, którego celem jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.
 2. W piątek, 5 czerwca, podziwiać można było Truskawkowy Księżyc. To niesamowite zjawisko atmosferyczne podglądało wielu, w tym m.in. pan Łukasz, który wykonał zdjęcia w okolicy Chojnic. Macie swoje zdjęcia? Piszcie na adres internet@dziennikbaltycki.pl.
 3. Chyba nikt nie spodziewał się, że „Rzeczenica pomaga” - licytacja charytatywna na rzecz Tobiasza Peciaka i Szymona Bukowskiego – dwóch chłopców cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe, będzie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawiających, jak i licytujących. Koordynatorem akcji jest Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.
 4. Prace na stadionie miejskim w Chojnicach dobiegają końca. Instalacja podgrzewania murawy jest wymogiem koniecznym, aby występować w 1 Lidze. Być może już za miesiąc na murawie w Chojnicach będą mogli rozgrywać mecze piłkarze Chojniczanki. Prezentujemy postęp prac związanych z modernizacją obiektu przy ul. Mickiewicza 12.
 5. Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice musi szybko otrząsnąć się po przegranej w Niepołomicach z Puszczą, bo już w niedzielę, 7 czerwca zagra w Tychach z tamtejszym GKS-em. To spotkanie rozpocznie się o godz. 15.10 i będzie transmitowane przez Polsat Sport.
 6. Już od 6 lat Lokalna Grupa Działania realizuje Fundusz Akumulator Społeczny na obszarze dwóch powiatów: człuchowskiego i chojnickiego. Przeprowadzono do tej pory 21 lokalnych konkursów grantowych. Dzięki, którym dofinansowano 72 lokalne inicjatywy o łącznej wartości ok. 200 000,00 zł.
 7. Na trwającą właśnie budowę infrastruktury związanej z zagospodarowaniem wód deszczowych w Człuchowie i Chojnicach są dodatkowe pieniądze. Do Chojnic przywiózł je symbolicznie marszałek Mieczysław Struk. Dodatkowych ponad 5 mln zł trafi na chojnicką część inwestycji wartej 87,2 mln zł.
 8. 500 plus to świadczenie, które przyznawane jest w Polsce na każde dziecko. Czy od 1 lipca pobierających 500 plus czekają zmiany? Zwykle był to czas, kiedy zainteresować należało się kiedy składać wnioski i jakie są z tym związane terminy. W 2020 jednak zmian nie będzie, a okres rozliczeniowy 500 plus zostaje automatycznie wydłużony. Co to oznacza? Świadczenie 500 plus przyznawane od 1 lipca 2019 r. obejmuje okres dwóch lat i w 2020 nie należy się martwić o formalności.
 9. Jaka będzie pogoda w wakacje 2020? Dla planujących letni urlop 2020 w Polsce IMGW ma dobrą wiadomość. Lato 2020 ma być bardzo ciepłe, z temperaturami przewyższającymi normy z ostatnich lat. Będzie też burzowe, z drugiej strony z lokalnie występującymi niedoborami wody – z czego w mniejszym stopniu ucieszą się rolnicy. Z uwagi na epidemię koronawirusa prawdopodobnie większości Polaków wybierze wypoczynek w Polsce. To będzie dobry wybór - mówią synoptycy IMGW.
 10. Zaśpiewaj piosenkę dziecięcą, nagraj ją i przyślij do nas – w taki właśnie sposób zapraszają do udziału we wspólnej zabawie, organizatorzy Gminnego Konkursu Piosenki w Brusach. Wydarzenie to jest przygotowywane z okazji Dnia Dziecka. To nowy pomysł na artystyczną aktywizację dzieci, młodzieży i dorosłych w dobie pandemii koronawirusa.
 11. Jak będzie w tym roku wyglądało plażowanie? Jakie zasady obowiązywać mają na kąpieliskach? Limity osób, odległości i dystans społeczny, zasady higieny - oto szczegółowe zasady, przygotowane przez sanepid. Ile osób może przebywać na plaży? Sprawdźcie też, jakie kąpieliska są otwarte od 1.06.2020 roku.
 12. Niedziele handlowe 2020. Od nowego roku lista niedziel handlowych znacząco się skurczyła. Handlować w 2020 roku można tylko przez 7 niedziel, głównie w okresie świątecznym. Kiedy następne niedziele handlowe? Czy 27.06.2020 roku zrobisz zakupy? Sprawdźcie!
Joomla! Hosting from