panorama-maj-04

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Pociąg relacji Gdynia - Piła zatrzymał się na stacji w Człuchowie po raz pierwszy. Postój pociągu na stacjach w Człuchowie i w Czarnem wywalczyli sobie mieszkańcy obu miast, którzy podpisywali petycję w tej sprawie. Sprawdziliśmy ilu było chętnych do podróżowania "Borami Tucholskimi".
 2. "Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem. Homoseksualiści odpowiadają za 20-40 % przypadków molestowania dzieci, choć stanowią zaledwie 1-3% społeczeństwa" - to treść tylko jednego napisu, który pojawił się na banerze przy ulicy Tucholskiej w Chojnicach. Podobnych "reklam" jest więcej. Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic złożył zawiadomienie w prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
 3. Jakie tematy były na ustnej maturze 2019 z języka polskiego? Pula pytań na ustnym egzaminie maturalnym z polskiego jest znana już od 9.05.2019 r. Jakie tematy pojawiły się do tej pory na egzaminie ustnym - zdradzają maturzyści.
 4. Zespół Vader, który miał być największą gwiazdą czerwcowego festiwalu InterTony, który cyklicznie jest organizowany w Chojnicach - nie zaprezentuje się na scenie podczas tego wydarzenia. To efekt protestu ze strony Akcji Katolickiej działającej przy parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Temat dość szeroko komentował Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic podczas konferencji prasowej.
 5. MATURA 2019 - FIZYKA I ASTRONOMIA (poziom rozszerzony) - ARKUSZ I ODPOWIEDZI. Egzamin z fizyki i astronomii maturzyści zdawali w poniedziałek, 20.05.2019 r. o godz. 9. W tym artykule znajdziecie arkusz CKE i odpowiedzi z fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
 6. ”Sześć miesięcy, jak będzie miał szczęście - dziewięć” - taką informację usłyszała od lekarza mama ośmioletniego Marcina Żal. Nasz syn ma w głowie guza, nieoperacyjnego glejaka. Gdy rodzic słyszy takie słowa, zapada się w czarną otchłań. Nie dociera tam światło, dźwięk, nie dociera nic. Jest tylko ta przerażająca myśl — nasze dziecko umiera… - wspomina tę chwilę. Ale rodzice nie dali sobie czasu na rozpaczanie. Kiedy lekarze w Polsce rozłożyli już bezradnie ręce, znaleźli terapię dla synka w Londynie. Teraz zbierają pieniądze, żeby mógł tam pojechać – na początek potrzebują ponad 300 tys zł. A wyjazd już 27 maja! W pomoc włączyły się szkolne koleżanki z Człuchowa. - Mama Marcina, z domu Frankowska, jest stąd, z Człuchowa - mówią. - Tu chodziła do szkoły podstawowej, liceum, zdawała maturę, tu mieszka jej rodzina i większość znajomych. Dlatego prosimy, aby kto tylko może – wsparł tę wspaniałą rodzinę...
 7. Wojsko sprzedaje sprzęt. Takie przetargi to gratka dla miłośników wojskowych hitów z demobilu! Regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas. Na takich aukcjach można kupić wykorzystywane dotąd przez wojsko: ubrania, samochody, sprzęt techniczny, a nawet autobus czy instrumenty. Sprawdźcie, co można kupić podczas majowego przetargu w Gdyni!
 8. Od wtorku 21 maja mieszkańcy Człuchowa i Czarnego będą mogli wsiąść do pociągu TLK, który w końcu zatrzyma się na naszych stacjach. Niestety taka sytuacja może potrwać raptem tylko kilkanaście dni.
 9. Casting do 8. edycji Top Model odbył się w sobotę 18 maja 2019 w hotelu na gdańskiej starówce. Przez ponad 12 godzin zaprezentowąło się kilkaset osób. Radość, ekscytacja, stres i krzyki - tak jednym zdaniem można określić to, co działo się w sali konferencyjnej Radisson Hotel & Suites.
 10. Za nami gala KSW 49 w Ergo Arenie. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy galerę z tego wydarzenia. Zachęcamy do oglądania zdjęć!
 11. Zespoł Szkół Sportowych w Człuchowie będzie reprezentować województwo pomorskie w krajowym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt!
 12. MATURA 2019 - HISTORIA (POZIOM ROZSZERZONY) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI. Egzamin z historii maturzyści napisali w poniedziałek, 20.05.2019 r. o godz. 14 - poziom podstawowy i rozszerzony). W tym artykule znajdziecie arkusz CKE i odpowiedzi z historii (poziom rozszerzony).
Joomla! Hosting from