panorama-marzec-05

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Kiedy pierwszy dzień wiosny 2019? Kiedy początek kalendarzowej i astronomicznej wiosny? Wiosna zbliża się do nas już od początku lutego. Nie ma silnych mrozów, śnieg również nie dopisuje, a słońce świeci coraz mocniej. Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Czy widać już pierwsze oznaki wiosny? Na tę porę roku czekamy z utęsknieniem - dni stają się coraz dłuższe, możemy nosić mniej warstw ubrań i więcej spacerować.
 2. Moda się zmienia, a wraz z nią zmianie ulegają ideały kobiecego piękna. Są jednak panie tak wyjątkowe, że ich olśniewająca uroda zachwyca nawet po stu latach
 3. Kość dla psa, mleko dla kota i trochę chleba dla kaczek? Na zdrowy, chłopski rozum wszystko jest na swoim miejscu. Niestety, jest dokładnie na odwrót. Wiele rzeczy, które robimy odruchowo, bardzo szkodzi naszym braciom mniejszym. Warto mieć serce dla zwierząt, ale należy im pomagać z głową! Zobacz jak.
 4. Podobno do tematu imion nie można podejść z dystansem. Większość osób ma dosyć różne opinie na temat nazywania dzieci. Jak można nazwać dziecko? Zwyczajnie, pretensjonalnie, staromodnie, dziwacznie?
 5. Choć mało kto wie, lista leków, po których nie wolno prowadzić samochodu, jest bardzo długa. Są na niej również bardzo popularne i dostępne bez recepty lekarstwa przeciwbólowe lub takie, które bierzemy na przeziębienia. Sprawdźcie, których leków nie wolno zażywać przed podróżą samochodem.
 6. NFZ przyznał więcej pieniędzy na endoprotezy. To dobra wiadomość dla pacjentów oczekujących na wymianę na schorowanego stawu biodrowego czy kolanowego na endoprotezę. Na Pomorzu jest ich dobrych kilka tysięcy. Zwiększono też kwotę na opiekę psychiatryczną w województwie pomorskim.
 7. Wspólnym odśpiewaniem hymnu kaszubskiego przed pomnikiem Świętopełka Wielkiego uczczono w Gdańsku, we wtorek, 19 marca, rocznicę pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach w bulli papieża Grzegorza IX. W obchodach udział wzięli przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, dzieci ze szkół z naszego regionu oraz władze Gdańska. Przy pomniku Świętopełka Wielkiego ustawiono czarno-białą fotografię tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.
 8. Zaledwie kilka kilometrów od Człuchowa, przy drodze z Kiełpinka do Marysina kilka dni temu znaleziono dwie łanie zagryzione przez wilki. Myśliwi z Koła Łowieckiego „Orzeł” w Człuchowie mówią, że nie są one zagrożeniem dla ludzi, musimy jednak liczyć się z ich obecnością i wiedzieć jak zachować, gdy już dojdzie do spotkania.
 9. To, czy strajk się odbędzie, zależy teraz przede wszystkim od nauczycieli. Wystarczy, że odpowiedzą „tak” lub „nie” na pytanie, czy w związku z brakiem podwyżek są za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia.
 10. Czy w Przechlewie grasuje podpalacz? Patrząc na to, co się w ostatnim czasie dzieje w okolicach tej miejscowości wiele na to wskazuje. Pięć pożarów traw, pożar altanki na ogródkach działkowych oraz opuszczonego magazynu – to wszystko w ciągu zaledwie kilku dni, dość jednoznacznie wskazują na to, że nie był to przypadek. Wszystkie zdjęcia zamieszczone przy artykule pochodzą ze strony facebookowej OSP KSRG Przechlewo
 11. Zwierzęta są chętnie uwieczniane na zdjęciach, są jednak trudnymi modelami. Trzeba mieć wiele umiejętności, albo po prostu szczęścia, by złapać je w oryginalnym kadrze. Mimo to, wielu fotografom się udaje. Zobaczcie te zdjęcia, są naprawdę niesamowite!
 12. Niezwykła okazja czeka na wszystkich miłośników żeglowania
Joomla! Hosting from