szeroka-wigilia-01

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Niedziele handlowe w styczniu 2019. W które styczniowe niedziele sklepy otwarte czy zamknięte? Od nowego roku zakaz handlu w niedzielę został zaostrzony!Handlowe niedziele w styczniu - sprawdź kalendarz na 1.2019 (lista niedziel). W jakie dni nie będzie można zrobić zakupów? Czy w niedzielę, 20 stycznia (20.01.2019) sklepy będą czynne?
 2. Cały Gdańsk żegna prezydenta, więc i dziennikarze tworzący „Dziennik Bałtycki”, największą na Pomorzu gazetę regionalną, chcą go pożegnać. Przygotowali specjalne, 56-stronicowe wydanie magazynowe "DB Testament dla Gdańska", które ukaże się w piątek 18 stycznia.
 3. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia 2019 r. Zamy już godzinę i miejsce pogrzebu prezydenta Gdańska. Na środowej konferencji usłyszeliśmy szczegóły uroczystości. Zaapelowano, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, tylko wesprzeć dwie bliskie prezydentowi organizacje: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.
 4. Do poniedziałku w Człuchowie będą zbierane podpisy pod listami poparcia dla Jerzego Owsiaka. Akcję zainicjował człuchowski radny – Henryk Krusiński. Osoby, które chciałyby podpisać się pod listą mogą to zrobić między innymi w redakcji „Dziennika Bałtyckiego” przy ulicy Żółkiewskiego w Człuchowie.
 5. „Ubrane” w serduszka, kwiatki… listy czwartoklasistów z Człuchowa zostały wysłane na adres sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił tam również list podpisany między innymi przez starostę, burmistrza Człuchowa, szefową Stowarzyszenia Sabat Szefowych. Wszystkie listy łączy jedno – jest to apel do Jerzego Owsiaka, aby wycofał się z decyzji o rezygnacji z kierowania fundacją. Z inicjatywą napisania listu wystąpił sztab WOŚP w Człuchowie.
 6. Na Placu Solidarności z 27 tysięcy zniczy ułożono wielkie serce dla Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska, Pomorza i innych miast w w Polsce złożyli hołd zmarłemu prezydentowi, Pawłowi Adamowiczowi. Pod ECS przyszła także Magdalena Adamowicz z córką Antoniną. Żona prezydenta "Paweł chciał, żeby w Gdańsku każdy czuł się dobrze, czuł się jak w domu. Proszę, żeby taka atmosfera w Gdańsku była. Dzisiaj jesteśmy w żałobie. Ta żałoba minie, ale bądźmy dobrzy dla siebie."
 7. Mimo sprzeciwu części uczniów i rodziców, studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich nie odbędzie się w najbliższą sobotę, jak to wcześniej zaplanowano. Przedstawiciele nauczycieli, uczniów i rodziców przyszli do chojnickiego ratusza, żeby przeprosić za burzę, która rozpętała się wokół tego tematu. Studniówka została przełożona na 2 lutego.
 8. Część uczniów i rodziców uczniów L.O im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach sprzeciwia się odwołaniu studniówki zaplanowanej na najbliższą sobotę. Po apelu Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic taką decyzję podjęła prezes Centrum Parku w Chojnicach, gdzie miała się odbyć impreza.
 9. W ubiegłą sobotę o godzinie 17.40 policjanci zostali powiadomieni o napadzie na kobietę spacerującą z wnuczką i psem. Napastnik uderzył i kopnął kobietę, ukradł jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi.
 10. Prawdziwy samorządowiec, społecznik, przyjaciel Kaszub, Powiśla, Żuław... Wreszcie - wspaniały człowiek, otwarty na innych, przyjazny ludziom, bez względu na poglądy, wyznanie czy orientacje. Piewca wolności i solidarności. Tak Pomorzanie wspominają zmarłego prezydenta Gdańska. W jedności - ponad podziałami. Pomorze żegna zamordowanego Pawła Adamowicza. W wielu miejscach odbywają się marsze milczenia, mieszkańcy zapalają znicze, składają kwiaty, ślą kondolencje, słowa otuchy dla rodziny zmarłego Prezydenta i jednoczą się w żałobie.
 11. Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w gdańskim szpitalu wskutek obrażeń zadanych nożem przez 27-letniego napastnika. W poniedziałek wieczorem w większości miast Polski odbyły się wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Zgromadzeni na nich Polacy wyrażali swoją obecnością żal po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 12. Stop przemocy i nienawiści – pod takim hasłem ulicami Człuchowa przeszedł marsz milczenia. Około 200-300 ludzi, nie tylko z Człuchowa, ale też z Chojnic, Przechlewa, Debrzna, Rzeczenicy i okolicznych miejscowości wyraziło w ten sposób swój manifest po tym co się stało w niedzielny wieczór w Gdańsku.