panorama-pazdziernik-05

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Ile kosztują mieszkania wystawione na komornicze licytacje? Wybraliśmy kilkanaście licytacji nieruchomości, które odbędą się w najbliższym czasie w różnych częściach naszego kraju.
 2. Masz już dosyć sąsiadów? Cisza nocna o godz. 22:00? Jest rozwiązanie - licytacje komornicze domów. W taki sposób możesz zamieszkać na własnych zasadach. Podczas licytacji można nabyć nieruchomości w bardzo przystępnych cenach i dobrych lokalizacjach. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy oferty z Pomorza. Kliknij w galerię i sprawdź szczegóły.
 3. Pomorskie samorządy otrzymały już pieniądze na wypłatę dodatków węglowych. Pula pierwszej transzy środków wyniosła około 393 mln zł. Najwięcej, bo 9,8 mln zł., trafiło do Wejherowa. Gminy będą wypłacać pieniądze mieszkańcom w ciągu najbliższych dni.
 4. W ostatnich dniach na terenie Pomorza odbywały się kontrole odpadów. Jak informuje "Dziennik Bałtycki" Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w trakcie wspólnego działania służb zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z uwagi na stan techniczny pojazdów oraz nałożono 3 mandaty karne na łączną kwotę 7 tysięcy złotych.
 5. Policjanci z Czerska ujęli ostatnio mężczyznę podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych z jednego ze sklepów w tym mieście. Łupem złodzieja padł towar o znacznej wartości, podbierany ze sklepu przez dłuższy czas. Oprócz tego mężczyzna usłyszał zarzuty próby włamania oraz uszkodzenia ciała, za co łącznie grozi mu nawet 10 lat więzienia.
 6. Najwięcej zmian na maturze w nowej formule, którą wiosną przyszłego roku będą zdawać absolwenci 4-letnich liceów, dotyczy egzaminu z języka polskiego, zarówno w części pisemnej, jak i w części ustnej - mówi w rozmowie z PAP dyrektor CKE Marcin Smolik.
 7. W środę nastąpi kulminacja polskiej części akcji Roadpol Safety Days, zorganizowanej przez zrzeszającą „drogówki” z całej Unii Europejskiej. Na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli, warto też pamiętać, że niedawno weszły w życie zaostrzone przepisy ruchu drogowego. 21 września zaczną również obowiązywać kolejne nowe regulacje, dotyczące parkowania na chodniku.
 8. Podczas Warsaw Tattoo Days w Warszawie odbyła się gala wyborów Miss Tattoo 2020. O miano Miss Tatuażu walczyło 28 kandydatek. Na wybiegu zaprezentowały się w dwóch stylizacjach. Przypominamy najlepiej wytatuowane dziewczyny w oczekiwaniu na kolejną edycję. Więcej w artykule poniżej.
 9. - Nie mamy żadnych sygnałów ze strony służb sanitarnych bądź ministerstwa zdrowia o jakimkolwiek zagrożeniu nauką zdalną z powodów zdrowotnych i w ogóle zagrożenia nauką zdalną. Z tego się cieszymy. To jest pierwszy od 2020 roku rok szkolny, który zaczynamy bez obaw o naukę zdalną z tego powodu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji zapewnił, że sytuacja epidemiologiczna w szkołach nie jest niepokojąca, a wszystkie szkoły pracują stacjonarnie. Minister odniósł się również do prowadzonej akcji protestacyjnej nauczycieli.
 10. 19 września 2022 roku o godz. 17:00 odbyła się gala "Mistrzów Smaku 2022" w Dworze Uphagena w Gdańsku. Podczas wydarzenia wręczono nagrody m.in. najlepszym kucharzom, kelnerom oraz baristom na Pomorzu. "Mistrzowie Smaku" to największy w Polsce plebiscyt branży gastronomicznej.
 11. Policjanci z komisariatu na Przymorzu prowadzą poszukiwania 17-letniej Liwii Pleśniak z Gdańska, która po zakończeniu przepustki nie powróciła do placówki opiekuńczo-wychowawczej. W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu 17-latki, policja prosi o kontakt.
 12. Kiedy będą próbne matury 2023? To pytanie już teraz zadają sobie przyszli maturzyści. CKE podało terminy. Testy diagnostyczne odbędą się dwa razy w tym roku szkolnym. Egzamin dojrzałości w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się w nowej formule. W związku z tym niezwykle ważne jest nie tylko zapoznanie się z dokładnymi wymaganiami i przykładowymi arkuszami opublikowanymi przez CKE, ale także sprawdzenie się na tzw. teście diagnostycznym, czyli egzaminie próbnym. Wiemy już, kiedy się odbędzie.
Joomla! Hosting from