panorama-grudzien-02

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Niedziele handlowe 2020. Od nowego roku lista niedziel handlowych znacząco się skurczyła. Handlować będzie można tylko przez 7 niedziel, głównie w okresie świątecznym. W niedzielę 26 stycznia 2020 zrobimy zakupy. Dlaczego 26.01.2020 to niedziela handlowa?
 2. Licytacje organizowane przez komorników to zawsze okazja, by kupić często atrakcyje lokale w niskiej cenie. Zobaczcie, jakie mieszkania i gdzie będzie można w najbliższym czasie wylicytować na Pomorzu.
 3. Koronawirus z Chin zbiera śmiertelne żniwo a liczba ofiar rośnie. Przypadki zakażonych koronawirusem pojawiły się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii, Japonii czy Korei Północnej. Nadal niewiele wiadomo o pochodzeniu i sposobie rozprzestrzeniania się wirusa. Czy groźny wirus z Chin może trafić do Polski? Sprawdź!
 4. Generalny Pomiar Ruchu odbywa się regularnie co pięć lat od 1965 roku. Pozyskiwany dzięki niemu dane są niezbędne administracji drogowej dla realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem rozwoju sieci drogowej, a także do analiz środowiskowych i ekonomicznych. Z ostatniego pomiaru w 2015 roku wynikło, że tzw. średni dobowy ruch roczny pojazdów silnikowych (SDRR) na Pomorzu był wyższy niż krajowa średnia.
 5. W których miastach powiatowych na Pomorzu dochodzi do największej liczby przestępstw? Główny Urząd Statystyczny opublikował niedawno zestawienie polskich miast z podziałem na rodzaje popełnianych w nich przestępstw i wykrywalność w 2018 roku. Gdzie jest najbezpieczniej, a gdzie należy na siebie uważać? Sprawdźcie!
 6. W 2019 roku polska policja wzbogaciła się o prawie 1800 sztuk nowego sprzętu, w tym nowoczesne śmigłowce, transportery, radiowozy i całą gamę broni, kamer i umundurowania. Na ten cel wydano prawie 240 milionów złotych. Zobaczcie, jak prezentuje się najnowsza flota policyjnego garnizonu.
 7. Nie popisał się kierowca samochodu, który na Starym Rynku w Chojnicach urządził sobie nocny rajd. Prawdopodobnie nie miał świadomości, że jego ekscesy są nagrywane. Film z monitoringu ujawnili strażnicy miejscy.
 8. W najbliższym „Dzienniku Człuchowskim” (24 stycznia) opublikujemy rozmowę ze Zdzisławem Rachubińskim, wicestarostą człuchowskim, który mówi między innymi o poszukiwaniach nowego dyrektora szpitala, tymczasem z informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej placówki wynika, że nowy dyrektor już jest…
 9. Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie wyprzedaje sprzęt. Co można kupić w sprzedaży bezprzetargowej? Sprawdźcie przykładowe oferty sprzedaży mienia ruchomego.
 10. Według najnowszych danych rejestru dłużników BIG InfoMonitor, różnego rodzaju zaległości finansowe wobec sądów ma ponad 9 tysięcy mieszkańców naszego województwa.
 11. Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie. W Polsce świętujemy te dni 21 stycznia (Dzień Babci) i 22 stycznia (Dzień Dziadka). Postanowiliśmy z przymrużeniem oka spojrzeć na rodziców naszych rodziców i zebraliśmy dla Was memy stworzone przez internautów. Zobaczcie naszą galerię!
 12. Początek roku to zawsze czas studniówek! Uczniowie ostatnich klas liceów i techników z pomorskich szkół świętują na balach organizowanych na symboliczne sto dni przed egzaminem maturalnym. Zobaczcie najpiękniejsze i wyjątkowe kreacje, które królują na parkietach!
Joomla! Hosting from