panorama-maj-00

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Latające kleszcze to mało znana, ale groźna odmiana owadów. Jak ochronić przed strzyżakami? Spotkanie z latającymi kleszczami nie należy do najprzyjemniejszych – mogą Cię obsiąść nawet całą chmarą, a ich ukąszenie jest bolesne. Co więcej, owady mogą przenosić bakterię Bartonella schoenbuchensis, która wywołuje bolesne zmiany skórne. Jak wygląda strzyżak czyli latający kleszcz?
 2. Choć wiele spraw dotyczących zaginięć udaje się w krótkim czasie zakończyć, niektóre pozostają nierozwiązane przez długie lata. Czy jest możliwe, że jeszcze się wyjaśnią? Bliscy osób zaginionych przed laty nie tracą nadziei na to, że w końcu poznają prawdę. Przypominamy sprawy, które do dziś nie zostały rozwiązane: głośne zaginięcia dzieci, nastolatków i dorosłych osób, a także zabójstwa, których winny wciąż są nieznani. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat opisanych przez nas spraw, przekaż je policji!
 3. Skutki wichury, która przeszła nad Pomorzem w nocy z 23 na 34 września, widoczne są w całym regionie. Połamane drzewa, konary zalegające na drogach, zablokowane drogi i nocne interwencje strażaków - takie obrazki utrwalili na zdjęciach nasi reporterzy i Czytelnicy. Zobaczcie, jakie szkody wyrządził wiatr.
 4. Po pochmurnym, deszczowym, wietrznym i chłodnym tygodniu weekend ma być trochę lepszy. Nie znaczy to jednak, że pogoda na Pomorzu diametralnie się zmieni. Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr jeszcze trochę z nami zostanie.
 5. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, noc z czwartku [23.09.2021 r.] na piątek [24.09.2021 r.] nie należała do najłatwiejszych. Strażacy w całym województwie pomorskim odnotowali ponad 400 zdarzeń pogodowych. W niektórych miejscowościach na Pomorzu nadal nie ma prądu.
 6. Dziennikarka „Głosu Wielkopolskiego”, Anna Karbowniczak zginęła w ubiegłym roku, potrącona przez samochód. Ale kierowca i pasażerowie busa, którzy nie pomogli Ani, uciekli z miejsca tragedii i zacierali ślady, mogą spać spokojnie. Według prokuratury - to wyłącznie z winy ofiary doszło do wypadku. Zespół śledczy „Głosu Wielkopolskiego”, „NaszeMiasto”, przy współpracy z Onet.pl, dotarł jednak do informacji, które miażdżą stanowisko prokuratury i mogą okazać się przełomowe w tej sprawie. Wskazują, że to - wcześniej karany - kierowca busa zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w Anię z dużą prędkością. Ale wątpliwości w sprawie jest jeszcze więcej.
 7. - Nie mówi się, że Bory Tucholskie są Borami Chojnickimi czy Czerskimi - mówił burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski na niedawnej uroczystości otwarcia grodziska w Raciążu. Nawiązał tak do tego, jak promuje się Czersk - właśnie poprzez Bory Tucholskie.
 8. Już na pierwszej przeszkodzie w Fortunie Pucharze Polski powinęła się noga piłkarzom Chojniczanki Chojnice. Nasz II-ligowiec nie sprostał na wyjeździe teoretycznie słabszej drużynie z III ligi, czyli Ślęzie Wrocław. Gospodarze wygrali 3:2, chociaż kończyli mecz w "dziesiątkę".
 9. - Jesteśmy drugim krajem na świecie, który ma lokomotywę wodorową - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych "TRAKO" 2021 w Gdańsku, gdzie 21 września miała miejsce premiera nowego, wodorowego pojazu Pesy.
 10. W 2006 r. papieżem był Benedykt XVI, Daniel Craig po raz pierwszy zagrał Bonda, a za mieszkania w Polsce płaciło się kwoty, za którymi dziś można tylko zatęsknić.
 11. 21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci z krajów naszego kontynentu przeprowadzą działania w ramach projektu EDWARD (z ang. European Day Without Road Death). W akcji wezmą też udział mundurowi z Pomorza.
 12. Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów przygotowała propozycję dla uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego. Już w październiku 36 szkół zmierzy się na wirtualnym rynku w turnieju, tworząc własną symulację firmy.
Joomla! Hosting from