panorama-pazdziernik-04

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Jak wygląda sytuacja na drogach Pomorza? Czy na bramkach autostrady A1 są korki? Jakie utrudnienia zauważyliśmy na drodze S7 i obwodnicy Trójmiasta? Ile czasu zajmie Ci przejazd malowniczymi pomorskimi trasami? Czy są korki na wjeździe do Trójmiasta? Czy są korki po drodze na Półwysep Helski? Ile czasu zajmie wyjazd z Trójmiasta?
 2. Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi czy innych zdarzeniach, mogących zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu, lub je utrudniać (np. zdarzenia drogowe). Komunikaty generowane za pomocą Regionalnego Systemu Ostrzegania dotyczą tylko naprawdę istotnych zdarzeń.
 3. Wprawdzie na plakatach zapowiadających powiatowe dożynki w Nadziejewie takich informacji nie ma, ale jak zapewnia Piotr Zabrocki, burmistrz Czarnego, podczas święta plonów będzie „I Powiatowy Zlot Rudych”. Dla osób o tym kolorze włosów przewidziano upominki.
 4. Dużo muzyki i wspólnej zabawy. Wszystko po to, by pomóc rodzinie Alana. W sobotę w fosie miejskiej odbyło się charytatywne zakończenie lata. Alan ma 70 proc poparzonej skóry i wymaga długiego leczenia - przypomniał na charytatywnej imprezie Wojciech Rekowski, jego ojciec. Chłopiec jest już po kilku przeszczepach skóry, ale to nie koniec walki. Na szczęście nie został sam z tym problemem. Koledzy z pracy w zorganizowali imprezę z różnymi atrakcjami: koncertami młodych talentów, licytacjami, zabawami integracyjnymi, poczęstunkiem. Przez popołudnie przez fosę przewinęło się sporo chojniczan, dla których los Alana nie był obojętny.
 5. Wichura na Pomorzu prognozowana jest na niedzielę (15.09.2019). Od rana wieje w województwie pomorskim. Około południa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku powiatów.
 6. Tadeusz Seibert, który dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Człuchowa, żeby prowadzić zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie, brawurowym wykonaniem piosenki z repertuaru Kamila Bednarka odwrócił cztery jurorskie fotele w The Voice od Poland i przeszedł do kolejnego etapu. Podczas rozmowy z jurorami okazało się, że przed laty podkochiwała się w nim Małgorzata Jamroży, bardziej znana jako Margaret.
 7. Stulecie niepodległych Chojnic – taka rocznica zdarza się tylko raz. Warto zatem godnie ją uczcić. Jest już kilka pomysłów.
 8. Poszukiwani na Pomorzu 2019. To najgroźniejsi przestępcy na Pomorzu? Ci mężczyźni to według danych portalu poszukiwani.policja.pl najniebezpieczniejsi przestępcy poszukiwani przez pomorską policję. Są podejrzani o rozboje, gwałty, brutalne napaści i zabójstwa. Zobacz galerię zdjęć i rysopisy najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez policję na Pomorzu.
 9. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Decyzja izby oznacza zielone światło dla umowy portu z firmą Doraco oraz szansę szybkiego rozpoczęcia ważnej dla pasażerów inwestycji.
 10. W najbliższy weekend (13-15 września), w miejscowościach województwa pomorskiego szykuje się sporo wydarzeń. Odbędą się koncerty, występy kabaretów czy dożynki. Zobaczcie, co wydarzy się na Pomorzu w ten weekend i wybierzcie coś dla siebie.
 11. Wójtowie i burmistrzowie z około 20 gmin spotkali się w Człuchowie na posiedzeniu Zarządu Związku Gmin Pomorskich. Dyskutowali między innymi o realizacji programu „Czyste Powietrze” oraz o sytuacji w szkole, po kolejnej reformie oświaty.
Joomla! Hosting from