panorama-lipiec-31

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Zabieramy Was w kolejną podróż z Pomorską Koleją Metropolitalną. Zbliża się jesień, więc warto wybrać się do lasu. Do najpiękniejszego lasu nad morzem, czyli Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego! Zobaczcie film!
 2. Za występ w koszulce z napisem "Konstytucja" Wojciech Harmansa stracił pracę w w Elektrowni Kozienice, wchodzącej w skład grupy energetycznej Enea - tak przynajmniej twierdzą członkowie szantowego zespołu. Przedstawiciele spółki twierdzą, że powodem zwolnienia była utrata zaufania zarządu do pracownika.
 3. Debrzno tradycyjnie pożegna lato z hukiem i przytupem z wiedźmami i powiewem historii. Po raz trzeci w najbliższą sobotę 22 września odbędzie się impreza plenerowa pod Basztą Młyńską Barwy Debrzneńskiej Jesień - III Wiedźmobranie, której towarzyszyć będzie kulinarna podróż do przeszłości – czyli „Smaki i smaczki historii”. W tym roku zabraknie niestety kolejnej edycji gry terenowej, ale i tak będzie się działo...
 4. HOROSKOP DZIENNY 21.09.2018. Horoskop dzienny na piątek, 21 września dla Twojego znaku zodiaku. Sprawdź, co Cię czeka 21 września 2018! Horoskop na dziś pozwoli Wam przewidzieć, co może się dzisiaj wydarzyć i jakich sytuacji unikać! Gwiazdy uchyliły już rąbka tajemnicy. Czy to będzie dla Ciebie dobry dzień? Oto kilka wskazówek na rozpoczęcie tygodnia dla Twojego znaku. Przeczytaj piątkowy horoskop dzienny.
 5. Czwartego października ma zostać ogłoszony wyrok w procesie w którym na ławie oskarżonych zasiada między innymi Mirosław B., były burmistrz Debrzna. Dzisiaj wznowiono, ale jednocześnie zamknięto przewód sądowy.
 6. Żywa lekcja historii w Tczewie, aktywne zakończenie lata w Ustce, Festiwal Baniek Mydlanych w Słupsku, a może Festiwal 4 Żywiołów w Helu? Co wydarzy się w ten weekend w naszym województwie? Kliknij w galerię i sprawdź!
 7. Polacy najlepiej znają się na medycynie, piłce nożnej i polityce. Powszechnie także uznają, że nastolatki za dużo gapią się na komórki i wiedzą mniej niż starsze pokolenia. Czy jest tak jednak faktycznie? Potrafisz odpowiedzieć na pytania, na które bez problemu odpowie przeciętny gimnazjalista?
 8. Tylko jeden kandydat na radnego został zgłoszony w okręgu nr 8 w Debrznie. Obejmuje bloki od 2 do 7 na os. Słonecznym w Debrznie. Podobnie jak w innych miejscach, gdzie jest jeden kandydat, bądź nie ma go wcale, komitety mają dodatkowe 5 dni na zgłaszanie kandydatów.
 9. Dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie, przedstawiciele Nadleśnictwa Rytel, kół łowieckich, izby rolniczej… - osoby, które temat znają od podszewki będą uczestnikami spotkania informacyjnego poświęconego wilkom, które już w najbliższy poniedziałek odbędzie się w Kłodawie w gminie Chojnice.
 10. Czy pamiętasz czasy PRL-u? W takim razie na pewno kojarzysz też produkty spożywcze, które były wtedy dostępne. Wielu z nich już się nie produkuje, a dzisiejsze wersje tych, które przetrwały, poza nazwą nie mają za wiele wspólnego z oryginałami. Sprawdź, czy twoje wspomnienia dawnych smaków są wciąż świeże.
 11. Blisko 60 uczniów szkół mundurowych z kilku szkół wystartowało w I Pomorskim Biegu Przełajowym im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Czarnem. Data biegu zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Brygada Inki" w Czarnem oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK nie była przypadkowa.
 12. Trzyletnia dziewczynka zostawiona przez matkę na noc w lesie trafiła do rodziny zastępczej. Na razie sąd wydał postanowienie tymczasowe, na czas trwania postępowania. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie dziecko do matki nie wróci. Rozmawialiśmy z jednym z mężczyzn, który w poniedziałek nad ranem znalazł wózek z dziewczynką.