panorama-maj-00

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Czeka nas ostatni weekend maja. Jeżeli chcecie zakończyć miesiąc rozrywkami na świeżym powietrzu, zaopatrzcie się w parasole! Sprawdźcie prognozę pogody na weekend 28-29.05.2022.
 2. Zdarzyło wam się kiedyś, że przysnęliście w autobusie i musieliście w pośpiechu z niego wysiadać, przez co wypadł wam telefon? A może płaciliście kartą i zostawiliście telefon na ladzie w sklepie? Zastanawiacie się, czy tylko was spotykają takie sytuacje. Przygotowaliśmy specjalnie dla was listę rzeczy, które najczęściej gubimy w komunikacji miejskiej oraz na mieście. Kliknijcie w napis "galeria" i sprawdźcie, czy zdarzyło wam się zgubić jedną z tych rzeczy.
 3. Rekrutacje w branży HoReCa przed szczytem sezonu trwają w wielu firmach – na przełomie kwietnia i maja do obsadzenia było ponad 14 tys. stanowisk. Najczęściej poszukiwani są kucharze i kelnerzy, a także superwizorzy oraz recepcjoniści - jak wynika z raportu Grupy Progres.
 4. Podobno zeszłoroczny maj był najchłodniejszy od 40 lat. Jak określić tegoroczną wiosnę? Dane wskazują, że od początku roku w niektórych częściach Pomorza temperatura tylko dwukrotnie przekroczyła 20 st. C.
 5. Mieszkający w Nowej Cerkwi pod Chojnicami Łukasz Krieger treningi rozpoczął w 2014 roku. Przez pierwsze lata triathlonowej przygody sam sobie był trenerem. W zeszłym sezonie dołączył do drużyny Endure Team, gdzie szkoleniowcem jest Tomasz Spaleniak. Jego najmocniejszą stroną jest kolarstwo, ale w ostatnim czasie poczynił spory progres w pływaniu, które wcześniej było jego piętą achillesową.
 6. Kilkudziesięciu przedsiębiorców, właścicieli małych i większych firm na Pomorzu, zostało uhonorowanych za swoją pracę. W środę, 25 maja 2022 r., w gdańskim Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach wojewódzkiego etapu plebiscytu Dziennika Bałtyckiego "Mistrzowie Handlu". To nie tylko dyplomy i statuetki za ciężką pracę. To przede wszystkim docenienie ze strony klientów, którzy brali udział w głosowaniu.
 7. Kwiaty są od stuleci najpopularniejszą formą prezentu. Najpopularniejszą nie znaczy jednak -najprostszą. Każdy gatunek, ba - każdy kolor, ma swoje znaczenie. Warto je poznać, by nie popełnić gafy, czyli, jak mawiały nasze babcie - faux pas. Wszak już zaraz Dzień Matki. Na kolejnych stronach przedstawiamy znaczenie najbardziej znanych, a także znanych nieco mniej kwiatów. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się nie tylko 26 maja.
 8. Jury konkursu Grand Press Photo 2022 pod przewodnictwem Ami Vitale nominowało do finału 302 fotografie 63 autorów. Na portalu Press.pl zaprezentowano wyróżnione prace, na które teraz mogą głosować widzowie. Wśród nominowanych autorów znalazła się Karolina Misztal, fotoreporterka "Dziennika Bałtyckiego".
 9. Pierwszy klub żeglarski w Polsce, a może nawet w Europie, powstał w maleńkiej osadzie rybackiej – Charzykowach – dokładnie 100 lat temu. Obchody tego jubileuszu będą trwać niemal przez cały sezon żeglarski, ale dzisiaj (22 maja 2022 r.) odbyły się główne uroczystości.
 10. Ukraińscy internauci, a zaraz za nimi polscy, wraz z wybuchem wojny ruszyli do walki w internecie. Jedną z najlepszych broni psychologicznych są memy - ośmieszają wroga i podnoszą na duchu tych, którzy walczą. W Rosji obrazki ośmieszające prezydenta zostały zakazane. Zobaczcie wojenne memy.
 11. Przypominamy tekst, który ukazał się na łamach „Dziennika Bałtyckiego” 5 stycznia 2007 roku. Opublikowaliśmy wtedy reportaż o zdjęciach odnalezionych w archiwum prywatnym marynarza, który odwiedził Gdańsk w styczniu 1946 roku i wraz ze swoim aparatem zwiedził zniszczone wojną miasto. Zdjęcia, które wtedy opublikowaliśmy robią nadal niesamowite wrażenie. Warto je zobaczyć, szczególnie, że są kolorowe, co - jak na tamte czasy - nie było standardem.
 12. "Kuchenne rewolucje" to najpopularniejszy program kulinarny w Polsce. Jego prowadzącą jest słynna restauratorka - Magda Gessler. W trakcie 20. sezonów TVN-owskiego programu słynna Magda Gessler odwiedziła ponad 30 restauracji na Pomorzu. Niestety, nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu i sprostały oczekiwaniom klientów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 6. nieudanych rewolucji kuchennych w województwie pomorskim! Jesteście ciekawi, którym lokalom się nie udało? Sprawdźcie!
Joomla! Hosting from