panorama-lipiec-21

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Od czwartku liczba powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą wynosi nie 19, a 18. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. Ministerstwo Zdrowia przygotowało też specjalną "listę ostrzegawczą".
 2. PLAŻE NUDYSTÓW W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Na brak plaż dla naturystów Polacy nie mogą narzekać. Nad samym Bałtykiem znajdziemy ich blisko 20, z czego 10 położonych jest w województwie pomorskim. Pomorze to istny raj dla wielbicieli opalania nago! W oparciu o dane pochodzące z portalu plazanaturystow.pl stworzyliśmy listę TOP 10 najlepszych pomorskich plaż dla nudystów. Sprawdź, które plaże są otwarte na naturystów!
 3. Policja odnalazła i ukarała bohaterkę skandalicznego nagrania z Konina. Informowaliśmy o nim po raz pierwszy kilka dni temu. W centrum miasta, w biały dzień i to na oczach przechodniów para oddawała się uciechom i miłosnym igraszkom. Nagranie trafiło do sieci.
 4. Po 12 latach sprawowania funkcji arcybiskupa metropolity gdańskiego i 50-leciu święceń kapłańskich, w dniu swoich 75. urodzin na emeryturę odchodzi abp. Sławoj Leszek Głódź. Na stronie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce w południe ukazał się komunikat, informujący, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia z posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Równocześnie mianował administratora apostolskiego archidiecezji gdańskiej sede vacante w osobie biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Oznacza to, że biskup elbląski będzie administrował równocześnie swoją diecezją i diecezją gdańską do czasu wyznaczenia nowego metropolity gdańskiego.
 5. Gierek w dużym stopniu przyczynił się do upadku komunizmu. Bez niego nie byłoby Solidarności. Dlatego uważam, że Gierka powinno się potraktować jako postać historyczną, znaczącą dla rozwoju Polski. Tymczasem potraktuje się go jak Nikodema Dyzmę, a aktor odgrywający jego rolę będzie tylko robił miny - mówi Janusz Rolicki, dziennikarz, pisarz, autor wywiadu rzeki z Edwardem Gierkiem.
 6. KULINARNE NAZWY MIEJSCOWOŚCI W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Powszechnie wiadomo, że nie trzeba wybierać się na koniec świata żeby zwiedzić Amerykę czy Rzym. Z wizytą można udać się też do Wygody, Piekła czy Nieba. A wszystko to na Pomorzu! To nie koniec ciekawostek! Na Pomorzu można spotkać się także z kulinarnymi nazwami miejscowości. Wiśniówka, Owsianka czy Grzybowo - to tylko kilka z nich. Sprawdźcie nasze propozycje! Znacie którąś z nich? Piszcie w komentarzach!
 7. Wypełnione po brzegi martwymi kotami, psami i gołębiami mieszkanie w centrum Chrzanowa to siedziba Towarzystwa Ochrony Przyrody INNI. Tego makabrycznego odkrycia dokonali w niedzielę policjanci, którzy wraz z prokuratorem odwiedzili również dom prezeski tego towarzystwa w Płazie, gdzie także rozgrywał się dramat zwierząt.
 8. Tak zmieniły się miejsca, w których 3 lata temu doszło do tragicznych wydarzeń. Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Siła żywiołu była tak duża, że nawet teraz, po tak długim czasie, skutki nawałnicy widać w krajobrazie regionu. Słuchać też we wspomnieniach ludzi. Dużo się zmieniło, ale pamięć o tych wydarzeniach pozostanie z nami na zawsze. Zobaczcie galerię!
 9. Wyniki matury 2020 na Pomorzu. Mimo tak ekstremalnie trudnego roku szkolnego oraz wszystkich problemów związanych z nauczaniem zdalnym, sopoccy maturzyści egzamin maturalny napisali najlepiej w całym województwie pomorskim. Które jeszcze pomorskie powiaty mają powody do dumy? Które wypadły najsłabiej? Sprawdźcie.
 10. Wyniki rekrutacji do liceów i techników 2020 zostaną ogłoszone w środę 12.08.2020. Listy zakwalifikowanych uczniów nie będą jednak wywieszane w szkołach, jak to się odbywało w minionych latach. Sprawdź, gdzie można znaleźć wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2020.
 11. Od 10 sierpnia w tucholskim Ośrodku Kultury czynna jest wystawa prac plastycznych chojniczanki Marleny Pawlak Sam wernisaż odbył się w piątek 7 sierpnia. Ze względu na sanitarny reżim, nie mógł tam wejść każdy, a chętnych było całkiem sporo.
 12. System ostrzegania przed zjawiskami atmosferycznymi powinien być jak najmocniej zregionalizowany, na wzór USA - mówi Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz - Skywarn Polska. Mijają 3 lata od tragicznej nawałnicy na Pomorzu w sierpniu 2017 roku.
Joomla! Hosting from