panorama-grudzien-02

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Czułem dojmujący ból. Pusta scena. Fortepian, który stoi na tej scenie, jest tylko meblem. Bardzo pięknym, bo fortepiany na ogół mają cudowną formę rzeźbiarską, ale nie wychodzi z niego żaden dźwięk. To jest dramatyczne przeżycie – mówi Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
 2. Albert Bourla, dyrektor generalny firmy Pfizer mówi, że firma prowadzi badania nad zastosowaniem trzeciej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi. Da to większą odporność immunologiczną.
 3. Koronawirus nie daje za wygraną. Na przestrzeni ostatnich dni w Polsce odnotowano znaczny wzrost zakażeń COVID-19. Z informacji udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie, w efekcie czego rząd postanowił przedłużyć dotychczas obowiązujące obostrzenia sanitarne. Szczególnie ciężką sytuację odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie decyzją rządu zaostrzono zasady bezpieczeństwa. "Zamykamy hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej" - powiedział szef resortu zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej. Jakie obostrzenia obowiązywać będą od najbliższej soboty na obszarze pozostałych województw? Oto lista!
 4. 2 Liga. W sobotę, 27 lutego o godz. 13.00 Bytovia Bytów wznowi rozgrywki ligowe wyjazdowym meczem z Pogonią Siedlce. W niedzielę, 28 lutego o godz. 20.00 o pierwsze punkty w 2021 roku powalczy natomiast Chojniczanka Chojnice na boisku Górnika Polkowice.
 5. Nic tak nie uspokaja jak kontakt z naturą. Beztroski spacer po lesie ładuje energię na kilka dni - Zdobysław Czarnowski, leśniczy z Nadleśnictwa Kościerzyna na swoich zdjęciach uchwycił piękno pomorskiego krajobrazu. Zapraszamy na wędrówkę po kościerskich lasach, borach i okolicy wdzydzkich jezior.
 6. Jak informuje Onet, trójka Polaków wyjechała do Meksyku za poszukiwaniem pracy. Mężczyznom wycięto organy. Z informacji wynika, jeden z nich zmarł, a drugi jest w stanie śpiączki.
 7. Izraelski rząd będzie udostępniał tożsamość osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi innym władzom, co budzi obawy dotyczące prywatności tych, którzy rezygnują ze szczepienia.
 8. - Na szczepienie czekam w tłoku! O zachowaniu wymaganego przepisami sanitarnymi dystansu nie ma mowy! - tak relacjonował nam we Czytelnik, który wraz z liczną grupą nauczycieli stawił się na zastrzyk w punkcie szczepień Szpitala Wojewódzkiego na toruńskich Bielanach.
 9. Pandemia koronawirusa trwa, wraz z nią zmianie ulegają obostrzenia i zasady, które obowiązują Polaków w życiu codziennym. Po raz kolejny pojawiła się dyskusja wokół tematu zasłaniania ust i nosa. Jak się okazuje - nie do zaakceptowania będzie noszenie przyłbic, czy chust, a najlepszym i rekomendowanym przez ministerstwo zdrowia na poziomie rozporządzenia pandemicznego będą maseczki medyczne. Minister Adam Niedzielski miłośników przyłbic odesłał na Grunwald. Internauci jak zwykle mają memy, którymi komentują maseczkową rzeczywistość.
 10. Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Wszystko wskazuje na to, że na dniach zostaną zaostrzone obostrzenia. Pojawił się również pomysł, by zakazać używania przyłbic czy szalików do zasłaniania ust i nosa na rzecz maseczek chirurgicznych. Możliwe, że w najbliższym czasie zostanie wydane rozporządzenie w tej sprawie. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób sprawdzana będzie jakość maseczek?
 11. Takie będą nowe obostrzenia od 27 lutego. Na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski przedstawił szereg zmian dla obywateli w związku ze zwiększoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Co się zmienia? Jakie będą nowe obostrzenia? Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje. W galerii przeczytasz o wszystkich restrykcjach, jakie będą obowiązywały od 27. lutego.
 12. Od wtorku 23 lutego obowiązują nowe przepisy dotyczące obostrzeń w związku z pandemią COVID-19. W nocy z poniedziałku na wtorek opublikował rozporządzanie w tej sprawie. Tymczasem rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi w środę "nowe podejście do obostrzeń", dotyczące m.in. zakrywania nosa i ust.
Joomla! Hosting from