panorama-maj-01

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Jakie kierunek studiować, aby dobrze zarabiać? Coraz częściej kandydaci na studentów kalkulują, czy wysiłek włożony w lata nauki się opłaci. To słuszny trop, bo - jak wskazuje ministerialny raport o Ekonomicznych Losach Absolwentów (ELA) - nie każdy student w przyszłości zarabiać będzie krocie. Co więc naprawdę opłaca się studiować w Trójmieście?
 2. Wrzesień przyniesie wyjątkowe i spektakularne wydarzenie dla pomorskiego środowiska gospodarczego. Opublikujemy doroczny ranking TOP 100 największych pomorskich firm, a tegoroczna edycja zyska zupełnie nową, prestiżową oprawę.
 3. Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu partię białej gorczycy marki Prymat. Wykryto w niej pałeczki Salmonella Typhimurium. Spożycie tego produktu może skutkować ciężkim zatruciem pokarmowym, szczególnie niebezpiecznym dla najmłodszych.
 4. Nietypową atrakcję śledzenia życia gołębia on line udostępniło chojnickie starostwo. Przy gabinecie starosty chojnickiego i sekretariatu gniazdko uwił Gołąb Grzywacz (Columba palumbus).
 5. Prognozować wilgotność gleby nawet z 60-godzinnym wyprzedzeniem pozwala portal, który dzięki technologii z Politechniki Gdańskiej uruchomiło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pomorskim rolnikom pomysł bardzo się podoba.
 6. Oleksii Obukhovskyi, Ukrainiec mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim, pierwszy dobiegł na metę podczas piątej edycji Letniego Biegu Hamera jaki odbył się dzisiaj w Miastku.
 7. Kapsle, podkładki, otwieracze, kufle, butelki, etykiety, ale też ręczniki, bibeloty różnego typu, gadżety, ciekawostki i cała masa niezwykłych historii z nimi związana – to wszystko i wiele więcej składa się na kulturę piwa – bo niekoniecznie nawet związana musi być z jego piciem. Sami kolekcjonerzy, żeby zdobyć kolejne okazy do swoich zbiorów muszą się czasami zmienić w detektywa, historyka, czy podróżnika… Kolekcjonerów gadżetów piwnych z całej Polski spotkać można było podczas 24. Pomorskiej Giełdy Birofilskiej, która w sobotę (13.07) odbyła się Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.
 8. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 9. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 10. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 11. Wojsko po raz kolejny sprzedaje sprzęt. Takie regularne przetargi to gratka dla miłośników wojskowych hitów z demobilu! Regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas. Na takich aukcjach można kupić wykorzystywane dotąd przez wojsko: ubrania, samochody, sprzęt techniczny, a nawet autobus czy instrumenty. Sprawdźcie, co można kupić podczas lipcowego przetargu w Gdyni!
 12. Zaginieni w województwie pomorskim. Pewnego dnia wychodzą z domu i po prostu znikają. Nie wracają tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Szukają ich zrozpaczone rodziny, przyjaciele i policja oraz Fundacja ITAKA. Zobacz zdjęcia zaginionych osób z województwa pomorskiego. Może kogoś widziałeś, spotkałeś, albo posiadasz jakieś informacje o poszukiwanych osobach?
Joomla! Hosting from