panorama-pazdziernik-20

Chojnice Nasze Miasto

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Stanisław Skaja, obecnie członek zarządu powiatu chojnickiego, zachorował na Covid-19. Chora jest także jego żona. - Czuję się trochę słabo - mówi nam Stanisław Skaja. - Szybko się męczę.
 2. - Chciałbym usystematyzować informacje dot. rozbudowania infrastruktury łóżkowej - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. - Dostępnych jest 15 tys. łóżek szpitalnych- dodał. Jednocześnie poinformował o tym, że "lecznictwo prywatne" musi się włączyć w walkę z koronawirusem. Minister zdrowia zapowiedział także podwojenie podstawowego wynagrodzenia w postaci dodatku dla medyków. Podczas konferencji Niedzielski odpowiedział co z 1 listopada.
 3. Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster podjął decyzję o rotacyjnej nauce w chojnickich szkołach. To oznacza, że dzieci młodsze będą się uczyć w szkołach, a starsze i młodzież w domach.
 4. Dziś, 19 października, odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz rzecznika rządu Piotra Müllera. Potwierdzono na niej informacje o budowach szpitali tymczasowych dla chorych na koronawirusa w całej Polsce. Poinformowano również o zmianie, która będzie dotyczyła kwarantanny oraz zaznaczono, że cmentarze na 1 listopada nie zostaną zamknięte. Nie będzie również dodatkowego dnia wolnego w okolicach Wszystkich Świętych, a podstawowe wynagrodzenie w postaci dodatku dla medyków zostanie podwojone. Szczegóły poniżej.
 5. Nieznane osoby wysypały w niedzielę wieczorem 18.10.2020 obornik pod domem posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego w Chojnicach. Dodatkowo na ogrodzeniu przyczepili też baner z napisem: "Tutaj mieszka poseł Aleksander M. zdrajca polskich rolników".
 6. Ada Rozewicz, ceniona lekarka rodzinna z Rudy Śląskiej, szefowa przychodni Szpakmed na Goduli, zamieściła post na Facebooku, w którym tłumaczy się ze swojego "braku zaangażowania". - Zabrakło im zaangażowania, tak twierdzą niektórzy mówiąc o pracownikach służby zdrowia - pisze dr Rozewicz. - Nie mam nic do dodania na własne usprawiedliwienie. Przepraszam, zabrakło mi zaangażowania. Pracuję zbyt mało, zbyt krótko. W minione dni nie wracałam do domu przed dwudziestą trzecią, a mogłabym pracować jeszcze po północy - dodaje.
 7. Prawie 650 tys. zł kosztuje najdroższe mieszkanie, które jest obecnie wystawione na sprzedaż w Człuchowie i Chojnicach! Ile kosztują inne piękne mieszkania w Człuchowie i Chojnicach? Sprawdźcie TOP najdroższych ofert z regionu, które pochodzą z serwisu otodom.pl. Ceny mieszkań można sprawdzić w opisach zdjęć.
 8. 563 nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu potwierdził w sobotę 17 października Sanepid. Zmarło, niestety, 6 osób. Od początku pandemii w naszym województwie odnotowano 10 tys. 327 zakażeń.
 9. Czipy w testach i szczepionkach na koronawirusa, depopulacja za pomocą wirusa SARS Cov-2, spisek Billa Gatesa i możnych tego świata, którzy chcą zarobić na epidemii, maseczki które zagrzybiają układ oddechowy - zebraliśmy najczęściej pojawiające się w Internecie fake newsy na temat koronawirusa i poprosiliśmy specjalistów o komentarz. Lekarz, socjolog, ekonomista, farmaceuta, analityk służb specjalnych dementują największe bzdury i teorie spiskowe o koronawirusie i chorobie Covid-19, rozsiewane w internecie przez koronasceptyków.
 10. Choć celebryci kojarzą się z luksusem i raczej rasowymi pieskami, świat zmienia się na lepsze. Można się zdziwić, jak wiele gwiazd postępuje słusznie i coraz bardziej świadomie, adoptując zwierzęta ze schronisk lub ratując je z ulicy. Jakie postacie z show biznesu mogą pochwalić się zdjęciami ze swoimi adopciakami? Zobaczcie galerię.
 11. Moda na tatuaże trwa w najlepsze. Robi je sobie coraz więcej osób. Niektórzy tatuują sobie wizerunki bliskich, inni swoich idoli, a jeszcze inni rozmaite sentencje czy… no właśnie. Oglądając niektóre tatuaże nasuwa się myśl, czy ktoś o zdrowych zmysłach mógł zrobić sobie coś takiego na ciele. Tatuażysta zapewne płakał jak tatuował. Zobaczcie prawdopodobnie najgorsze tatuaże na świecie. Zdjęcia pochodzą ze strony na Facebook’u „Tatuażysta płakał jak tatuował”. Kliknij w galerię i przesuwaj zdjęcia strzałkami.
 12. Prawie co piąty Polak uważa, że żadnej pandemii nie ma. Rośnie w siłę cały ruch negacjonistów pandemii, zwanych też antycovidowcami, foliarzami czy wręcz covidiotami. Chętnie bratają się z nimi przeciwnicy sieci komórkowej 5G, antyszczepionkowcy i niektórzy politycy.
Joomla! Hosting from