panorama-maj-01

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Wielokrotne atakowanie przez Tuska Donalda Trumpa, zapewne przyszłego prezydenta USA, jest nie tylko bezmyślne, ale zwyczajnie groźne dla Polski.
 2. Minęło 8 miesięcy rządów koalicji 13 grudnia i mamy coraz więcej konkretnych informacji, że inwestycje strategiczne rozpoczęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie będą realizowane.
 3. Odmowa, która najbardziej zaniepokoiła urzędników Trumpa, wiązała się z wiecem w Karolinie Południowej w lipcu 2023 roku.
 4. "Pamiętacie jak domagał się, by panie w markecie pracowały obowiązkowo 7 dni w tygodniu, aby on w każdej chwili mógł spełnić zakupowe zachcianki?".
 5. "Odwagi Panie Ministrze, niech Pan się nie chowa i przyzna do tej słabości".
 6. "Natomiast pełne zrównanie rodzajów się nie uda i takie zaimki jak 'ktoś' pozostaną rodzajem męskim".
 7. "Jak widzicie, Partia Demokratyczna nie jest partią demokracji. Oni w istocie są wrogami demokracji".
 8. Fredi Beleri, posiadający podwójne obywatelstwo, greckie i albańskie, odsiaduje wyrok dwóch lat więzienia za kupowanie głosów w zeszłorocznych wyborach samorządowych w Albanii.
 9. W kolejnym odcinku programu Polska Z Pasją, emitowanym na antenie Telewizji wPolsce, Małgorzata Jarecka wybrała się z wizytą do Sławomira Łosowskiego, lidera zespołu KOMBI.
 10. Członkowie grupy aktywistów ekologicznych z Wielkiej Brytanii zostali skazani za zaplanowanie zablokowania autostrady wokół Londynu. Na kilka lat trafią do więzienia.
 11. Na portalu wPolityce.pl relacjonujemy dla Państwa wydarzenia na froncie.
 12. Izraelskie samoloty zaatakowały m.in. port Al-Hudajda nad Morzem Czerwonym, a naloty były odpowiedzią na "przeprowadzone w ostatnich miesiącach setki ataków Huti na Izrael" - podkreślono w komunikacie izraelskiej armii.
 13. "Obelgi warto dobierać rozważnie. Zwłaszcza będąc spadkobiercą ZSLu" - napisał na X Adrian Zandberg.
 14. Legia Warszawa rozpoczęła nowy sezon Ekstraklasy od starcia z Zagłębiem Lubin. Jednak więcej niż o samym meczu mówi się o oprawie, jaką zaprezentowali kibice "Wojskowych". Dotyczyła ona kwestii przyjmowania imigrantów i wywołała dużo emocji w sieci.
 15. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mariusz Muszyński w tekście na swoim blogu odniósł się do sprawy immunitetu Marcina Romanowskiego z tytułu członkostwa w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
Joomla! Hosting from