Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Chciałbym, byśmy spotkali się w pełnym składzie sceny politycznej reprezentowanej w parlamencie".
 2. „Myślałam nawet o tym, żeby z drugiego piętra kabel poprowadzić” – przyznała z rozbrajająca szczerością wiceminister klimatu i środowiska Urszula Zielińska.
 3. "W swojej obecnej formie PiS nadal stanowi zagrożenie dla demokracji, nawet będąc w opozycji".
 4. "Manewry potwierdzają naszą gotowość do tego, by przemieszczać siły alianckie z zachodu w kierunku wschodnim w odpowiedzi na ewentualny atak na państwa NATO"
 5. Kolejne rosyjskie ataki na obwody całej Ukrainy i kolejne ofiary śmiertelne wśród cywilów. W ciągu ostatniej doby śmierć poniosły trzy osoby oraz kilka, które były w ciężkim stanie po poprzednich nalotach.
 6. "Polska wieś zasługuje na konkrety, polska wieś zasługuje na działanie"
 7. „Działanie obecnego rządu, to działanie na szkodę spółki CPK i Polski, dlatego, że Polska zasługuje na rozwój infrastruktury” – mówił poseł PiS Paweł Jabłoński.
 8. "Często jeżdżę tramwajem oraz metrem i to nie tylko w kampanii wyborczej".
 9. Ćwiczenie w Drawsku Pomorskim nie było częścią trwających obecnie manewrów Dragon-24 zorganizowanych w ramach dużego ćwiczenia NATO Steadfast Defender-2024. Obaj poszkodowani to polscy żołnierze. Realizowane są już czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.
 10. "Czym nowe kierownictwo obecnie się zajmuje? Robieniem kontroli, ileż to kosztowały dojazdy inspektorów na zorganizowaną jeszcze za poprzedniego rządu Galę Dwudziestolecia GITD. Robi się to zamiast kontrolować przewoźników zagranicznych".
 11. "Prawdziwy Anioł odfrunął nam do Nieba".
 12. „Prezentuję projekt uchwały, którą złożyliśmy do marszałka Sejmu. Jest to uchwała przygotowana przez środowisko protestujących polskich rolników” – podkreślał poseł PiS Mariusz Błaszczak.
 13. "Trzeba tu jasno powiedzieć, że mamy winnego w tej sprawie".
 14. Prof. Grzegorz Motyka – decyzją wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza – został nowym dyrektorem Wojskowego Biura Historycznego. Wcześniej dyrektorem WBH był prof. Sławomir Cenckiewicz.
 15. Posłowie wysłuchają też opinii karnisty dr Mikołaja Małeckiego.
Joomla! Hosting from