panorama-pazdziernik-14

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Dotychczas granicę tę wyznaczała wartość szkody wynosząca jedną czwartą minimalnego wynagrodzenia za pracę - obecnie jest to 525 zł. Natomiast nowelizacja ustawy ustanowiła stałą granicę na poziomie 500 zł.
 2. "W kwestii każdego z tych priorytetów osiągnęliśmy dzisiaj zadowalający wynik".
 3. "W systemie politycznym Stanów Zjednoczonych Kongres odgrywa bardzo dużą rolę jeśli chodzi o budżet, w Polsce oczywiście także, ale w systemie amerykańskim ta rola jest kluczowa".
 4. Rzecznik KNF Jacek Barszczewski poinformował wcześniej, że Chrzanowski był w środę w siedzibie KNF, aby dostarczyć akt odwołania go z funkcji podpisany przez premiera.
 5. "Pan prezes zwykł co roku spędzać urlop w sierpniu".
 6. "We were emphasizing that now is the time to move a good change down the ladder to local governments".
 7. "Jesteśmy w momencie decydującym. Czy polskość przetrwa, a jeśli tak, to jaka będzie? Wielu ma złudzenia, że można być Polakiem, odcinając się od przeszłości".
 8. Temat przerósł prezentera TVN. Kubę Wojewódzkiego stać był tylko na żenujące słowa o programie "Ziarno".
 9. Posłowie wyrażają w rezolucji ubolewanie, że Komisja Europejska do tej pory nie przedstawiła propozycji legislacyjnej w sprawie ustanowienia takiego mechanizmu, mimo że Parlament wystąpił o to już w październiku 2016 r.
 10. "To nie był marsz Polaków. Kim jest ten Polak w marszu? To figura wykluczająca. To polak katolik, jednorodny w sposób etniczny".
 11. Niewiarygodne! Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski - autorzy reportażu „Superwizjera” TVN „Polscy neonaziści” - zostali laureatami 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 12. "Zagwarantuje ochronę praw polskich obywateli na Wyspach, właściwe rozliczenie finansowe oraz okres przejściowy, który pozwoli na określenie przyszłych relacji".
 13. "Dla mnie najważniejsze jest to, jaka była reakcja. Ona była natychmiastowa".
 14. Szef KE zarekomendował przewodniczącemu RE Donaldowi Tuskowi zwołanie specjalnego szczytu UE w tej sprawie.
 15. "Czy wyborcy mu na tyle zaufają, żeby powierzyć mu najważniejsze stanowisko w państwie? To już rzecz otwarta".