panorama-lipiec-23

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka do Górskiego Karabachu wysłanych zostało ok. 850 syryjskich bojowników, z których dotąd trzech zginęło.
 2. Piłkarze Bayernu Monachium wywalczyli Superpuchar Niemiec. Na własnym stadionie pokonali w czwartek Borussię Dortmund 3:2.
 3. Były premier i europoseł SLD Marek Belka w rozmowie z portalem Interia stwierdził, że polski rząd ugnie się przed żądaniami UE ws. budżetu. Twierdził też, że rzekomo polski rząd podsyca nagonkę na osoby LGBT.
 4. "W ostatnim czasie właściwie nie ma dnia, by branżowe media nie donosiły o kolejnych zwolnieniach w 'Gazecie Wyborczej'" - pisze Marek Pyza.
 5. Trzeba pokazać przemoc symboliczną wobec polskich chrześcijan. Zaprezentować raporty zagranicznego finansowania radykalnych organizacji. Pokazać, na czym polegają rzekome „strefy”, pokazać uchwały gmin chroniące rodzinę i dzieci przed deprawacją.
 6. Europoseł zaatakował również prezesa PiS : "kojarzy się bardziej z ofermą pułkową, nie Aleksandrem Macedońskim".
 7. Pracowity dzień w izbie wyższej. Senatorowie pracowali m.in. nad ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego, nowelizacją ustawy o cudzoziemcach, ustawą o ratyfikacji umowy z USA dot. zwiększenia liczebności amerykańskich wojsk w Polsce.
 8. Na siłę próbują zrobić w Polsce rewolucję obyczajową - ocenił w środę kandydat na ministra edukacji i nauki.
 9. Do tej pory jako kandydat SP na stanowisko ministra w KPRM wymieniany był dotychczasowy minister środowiska z tej partii, Michał Woś. Jak informuje RMF FM, Woś otrzymał rekomendację partii, ale postanowił jednak się wycofać.
 10. Korwin-Mikke przekonuje swoich czytelników, że człowiek jest panem swojego życia, więc może z nim robić, co tylko zechce. Może się zaćpać na śmierć lub zabić, jeżeli ma takie życzenie.
 11. 3 października w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii na warszawskich Łazienkach odbędzie się uroczysta premiera „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Michała Chorosińskiego.
 12. "Jest najbardziej rewolucyjnym politykiem w Polsce w ostatnim 30-leciu".
 13. "Sam stawiam pytanie, czy właściwy moment już minął" - przyznał Boni, pytany w gazeta.pl o ruch Rafała Trzaskowskiego.
 14. Idziemy do przodu, 17 października nastąpi inauguracja, przedstawimy dokładny plan i scenariusz - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiadając inaugurację swego ruchu. Jak dodał planowane jest, aby do ruchu można było zapisywać się już wcześniej.
 15. Ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego nowego składu rządu pokazuje, że rząd nie zamierza rezygnować ze swojego politycznego DNA.
Joomla! Hosting from