panorama-marzec-01

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "To wszystko tak naprawdę dzięki państwu. Prawnicy, sędziowie bez wsparcia obywateli nic by nie zrobili" - mówił Tuleya.
 2. "Rząd powinien jasno powiedzieć: musimy się dogadywać z opozycją, pójść na pewne ustępstwa, bo w tej kwestii straciliśmy większość".
 3. IDSN nie wyraziła w czwartek w nocy zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tuleyi.
 4. Jest on bowiem "typem idealnym" tych wszystkich zjawisk, które Polskę już raz z mapy Europy wymazały. Nawet minę ma prawie zawsze odpowiednią.
 5. Wniosek w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Tuleyi został skierowany do SN w połowie marca.
 6. "Ciężko było, człowiek łapał powietrze jak ryba wyciągnięta z wody".
 7. Publicystka w artykule "Jak odzyskać Sąd Najwyższy" przypomina słowa Bidena z 2019 roku, gdy ten ostrzegał przed reformą amerykańskiego SN.
 8. Badacze nie wykryli żadnych dodatkowych czynników ryzyka zarówno u matek, jak i rozwijających się w ich łonach dzieci.
 9. Pracujący w stowarzyszeniu RFSL, działającym na rzecz praw osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych, 56-letni mężczyzna został uznany winnym dokonania sześciu gwałtów.
 10. "Myślę, że to znajdzie uznanie" - mówi o Nowym Polskim Ładzie Waldemar Buda, wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
 11. W specjalnym przesłaniu na obchody Dnia Ziemi papież zwrócił uwagę na to, że pandemia ukazała ludzkości „współzależność” na planecie.
 12. "Byłoby głupotą dostarczanie Kaczyńskiemu paliwa na kolejną kampanię wyborczą".
 13. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że wykryto 12 762 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a 694 chorych zmarło.
 14. Nie jest jasne, ilu pracowników ma jeszcze zakończyć pracę w czeskiej misji.
 15. Okazało się, że nie tylko politycy chcieli się przypodobać Tuskowi.
Joomla! Hosting from