panorama-grudzien-02

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Jest spór kompetencyjny między Sejmem, który jest organem powołanym do stanowienia ustaw a w tym przypadku Sądem Najwyższym, który uzurpuje sobie prawo do decydowania o ustroju sądów, którego nie posiada".
 2. „Dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych, z około 8-procentową luką. To ogromna zmiana dla naszej gospodarki”.
 3. "Przekaz Putina jest nastawiony głównie na odbiorcę wewnętrznego w Rosji, a nie w Europie" - mówi dr Paweł Ukielski.
 4. "Nie może być tak w państwie demokratycznym, żeby sędzia w todze, z insygniami, kwestionował, że inny sędzia nie jest sędzią" - podkreślił poseł.
 5. "Porównanie sześciu milionów żydowskich ofiar traktowanych przez III Rzeszę jako podludzie i „bydło” i ubieranie w pasiaki z gwiazdą żydowską krów jest obrzydliwe".
 6. "Społeczeństwo, które domaga się wzięcia na poważnie cierpienia zwierząt nie powinno godzić się na zadawanie bólu młodym istotom ludzkim w imię 'wyboru'" - powiedział cytowany przez portal LifeSiteNews dr Anthony McCarthy,
 7. Kiełbasiński nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie będzie niekonstytucyjne, bo o powołaniu sędziów, jak podkreśla po raz kolejny publicysta, decyduje prezydent.
 8. Rosyjski atak nie skończy się po występie Władimira Putina w Jerozolimie. Potrwa jeszcze przynajmniej do obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie, a może i dłużej. W tym czasie odbędą się u nas wybory prezydenckie.
 9. „Islamscy radykałowie zaczęli panoszyć się nawet na prowincji, gdzie dotąd nie było tego problemu”.
 10. "Dla obywatela najgorsze jest to, że kwestionowane są akty urzędowe głowy państwa i status osób, które powołane zostały do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego".
 11. Wcześniej w środę Izba Gmin odrzuciła w głosowaniach wszystkich pięć poprawek, które do projektu ustawy zaproponowała Izba Lordów.
 12. Kilka dni temu Pałac Elizejski potwierdził, że prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego.
 13. Nie miejmy jednak złudzeń. W tym sporze nie chodzi tylko o kwestie kompetencyjne, czy szerzej, dotyczące praworządności. To dobra wymówka dla życzliwych dla pani Gersdorf mediów z ul. Czerskiej, Wiertniczej, czy Domaniewskiej.
 14. "Ciekawe, co powiedzą [politycy opozycji - red.] o sędziach powołanych przez Radę Państwa PRL przez sędziów" - pytał Morawiecki.
 15. "Muszę uspokoić p. Kidawę-Błońską, że troszczy się również o Europę i funkcjonowanie Polski w różnych sojuszach" - dodał premier.
Joomla! Hosting from