panorama-pazdziernik-19

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Our goal is to finalise what we have started in this field as well."
 2. Na uczelniach wyższych powinno być miejsce i dla prof. Nalaskowskiego, i dla prof. Senyszyn. To dorobek i konsekwencje powinny odgrywać kluczową rolę, a nie takie czy inne poglądy.
 3. "Dla opozycji są groźniejsze niż błędy polityczne Grzegorza Schetyny i wpadki wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej" - pisze publicysta.
 4. Tomasz Lis nie miał problemów z tym, aby wesprzeć hejterów zebranych pod hasztagiem #SilniRazem na Twitterze.
 5. "W przypadku prof. Nalaskowskiego, to rektor podjął samodzielną decyzję cenzorską, to niepokojący krok na drodze do zniewolenia uniwersytetu" - mówił historyk.
 6. "Jakże można było nie wierzyć, że ten film powstanie - skoro oni wierzyli w rzecz o tyle, o tyle - tysiąckroć, milionkroć większą, trudniejszą, bardziej ryzykowną" - powiedział Maciej Pawlicki.
 7. Witold Pilecki powinien stanowić znany całemu światu wzór bojownika o wolność - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników berlińskiego wernisażu wystawy o rotmistrzu.
 8. Z Polski do 12-osobowej grupy złożonej z deputowanych komisji wolności obywatelskich PE (LIBE) weszły dwie osoby: Sylwia Spurek z Wiosny oraz Patryk Jaki z PiS.
 9. "W Lubinie jest drużyna, którą stać na dobrą grę. Małymi krokami musimy dążyć do wyznaczonych celów. Podoba mi się baza, infrastruktura, to zdecydowanie robi wrażenie".
 10. "TVP nielegalnie wspiera PiS. To narusza ustawę o radiofonii i telewizji, a zarazem jest niepieniężną darowizną dla tej partii"
 11. "Czy istnieją środowiska i subkultury, które wyłączone są spod krytyki? Czy wybryki aktywistów radykalnej gejowskiej subkultury wyłączone są spoza jakiejkolwiek oceny?".
 12. To nie tylko film o jednej z najgorszych zbrodni Stalina. To również opowieść o zdradzie zachodnich elit upojonych "romantycznym komunizmem".
 13. Paweł Kasprzak nie daje za wygraną! Lider Obywateli RP ponownie wzywa Kazimierza Michała Ujazdowskiego, aby ten stanął z nim do przedwyborczej debaty.
 14. "Media opiniotwórcze nie zwracają uwagi na to, że pozycja szefa partii jest bliska pozycji I sekretarza PZPR".
 15. Nagrody Mediów Publicznych to przejaw interesu wzajemnego świata współczesnej kultury i świata polskich mediów - podkreślił szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Joomla! Hosting from