panorama-lipiec-23

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Prezydent Andrzej Duda wyruszył w 48-godzinną podróż po Polsce. Start z Jastrzębia Zdroju, bądźcie z nami na trasie Dudabusa.
 2. A może by tak sprawdzić, co naprawdę powiedział prezydent Andrzej Duda, zanim wyda się osąd?
 3. "Jesteśmy świadkami wielkiego ataku sił lewackich na Polskę. Tym bardziej trzeba przypomnieć o Polsce, która broni świata wartości tradycyjnych i podstawowych" - mówi w rozmowie z Arturem Ceyrowskim ks. inf. Ireneusz Skubiś.
 4. Już trzeci dzień publicyści katoliccy we Włoszech komentują to, co wydarzyło się w niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański na Placu św. Piotra w Rzymie. A właściwie to, co się nie wydarzyło…
 5. Amerykański think tank Atlantic Council opublikował właśnie raport (A Global Strategy for Shaping the Post Covid-19 World), który skrótowo można nazwać planem gry dla nowej administracji w Stanach Zjednoczonych po listopadowych wyborach.
 6. "Nie chcę oceniać działalności poszczególnych instytucji. Chcę ocenić ogólnie politykę obrony polskiej racji stanu i prawdy historycznej. Uważam, że w tej materii w ciągu ostatnich 5 lat mamy niebywałą poprawę".
 7. Tuż przed pierwszą turą wyborów Trzaskowska pojawiła się na Facebooku oraz Instagramie. Jasno pokazała, że polityki unikać nie planuje. Ustawiła się w kontrze do aktualnej pierwszej damy, próbując stworzyć kontrast: aktywna – bierna, mówiąca – milcząca.
 8. Andrzej Duda odwiedza Lubelszczyznę, w pierwszej turze zwyciężył tutaj wyraźnie. Czu uda się jeszcze zwiększyć frekwencję w drugiej turze?
 9. "Mówił, że "Polskość to nienormalność", był ulubieńcem Merkel oraz patronem spraw niemieckich. Teraz kolejny raz prymitywnie insynuuje (...)" - napisała na Twitterze Beata Mazurek, odnosząc się do niedawnego złośliwego wpisu Donalda Tuska.
 10. "Dziś prezydent prowadzi taką samą kampanię jak prowadził prezydenturę, czyli blisko ludzi" - podkreślił współtwórca zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy z 2015 roku.
 11. "Dlaczego będę głosowała na Rafał @trzaskowski_ 1. bo poważnie traktuje problem zmian klimatycznych 2. bo proponuje inwestycje "za rogiem" (...) 4. bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju (...)" - napisała na TT Janina Ochojska.
 12. I w Chorwacji i w Polsce po upadku komunizmu wielu obywatelom faktycznie odmówiono dostępu do korzyści z transformacji.
 13. "Jak sobie nasza rodzina z tym poradzi, to tak naprawdę rzecz drugorzędna wobec tego, że musi nastąpić znacznie większa zmiana".
 14. "Wezwaliśmy dzisiaj do MSZ Chargé d'affaires Niemiec w związku z serią artykułów w niemieckich mediach, posługujących się manipulacjami i kłamstwami, rodzących podejrzenie, że jest w tle chęć wpłynięcia na (...) proces wyborczy w Polsce" - mówił wiceszef MSZ.
 15. "Kwestionujemy zwłaszcza faktyczne niezakwalifikowanie jednostek archiwalnych oznaczonych w spisach i protokołach brakowania jako wytworzone m.in. przez Zarząd II SG i Wojskową Służbę Wewnętrzną do akt organów bezpieczeństwa państwa podlegających obowiązkowi przekazania ich do archiwum IPN".
Joomla! Hosting from