panorama-lipiec-30

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Brytyjski premier liczył na wsparcie swojej partii. Ale chaotyczne podejście jego administracji do rządzenia wyczerpały dobrą wolę wielu jego posłów.
 2. "Jego jedynym dorobkiem był udział w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej".
 3. Przed gmachem Sejmu zakończył się protest rolników z Agrounii. Uczestnicy demonstracji przeszli pod Sejm ulicami Warszawy.
 4. Po co na siłę robić coś, co najwyraźniej „nie leży”, a jak to nie leży, to wszystko inne leży.
 5. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
 6. Prezydent Nauseda podkreślał, że współpraca Polski i Litwy jest bardzo rzeczowa i konstruktywna.
 7. "Niezbędne jest również zobowiązanie Ukrainy, by nie starała się o członkostwo w NATO, zarówno teraz, jak i w przyszłości".
 8. Nieoczekiwanie nowoczesny europejski kapitalizm okazuje się systemem mało elastycznym, niedostosowującym się spontanicznie do wzrostów i spadków podaży oraz fałszywie reagującym na bodźce wysyłane przez rządy.
 9. *Niemcy zwolnili Lisa, bo generalnie korygują politykę kadrową wobec swojego stronnictwa w Polsce, ale przy okazji czystek personalnych raz ruszona sprawa standardów zawodowych, przerwała tamę milczenia na tematy zupełnie inne
 10. Dla dyrektora centrum eksperckiego NATO ds. komunikacji strategicznej Janisa Sartsa przyznanie się Stolyarova jest ważnym potwierdzeniem.
 11. "NATO tutaj zdecydowanie od tego momentu przeważa" - mówi portalowi wPolityce.pl prof. Romuald Szeremietiew.
 12. "wysłaliśmy mocny i ambitny sygnał do obywateli Europy" - podkreślił poseł sprawozdawca Soren Gade reprezentujący liberalną frakcję Renew.
 13. Po czwartkowej podwyżce główna stopa NBP, referencyjna, wynosić będzie 6,5 proc., stopa lombardowa – 7 proc., stopa depozytowa 6 proc., stopa redyskontowa weksli 6,55 proc. a stopa dyskontowa weksli – 6 proc.
 14. Wygląda na to, że szef Platformy Obywatelskiej zapomniał, albo nie chce pamiętać o tym, ile razy sam został przyłapany na kłamstwie. Z pomocą przybyli też użytkownicy Twittera.
 15. Informacja okazała się nieprawdziwa. Zdementowały ją nie tylko służby specjalne, które pytaliśmy o tę sprawę, ale także przedstawiciele ministerstwa aktywów państwowych
Joomla! Hosting from