panorama-maj-05

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "Platforma ma dobrą pozycję w największych, dużych i średnich miastach. Ma dużo do odrobienia, bo kiedyś było dużo lepiej, w mniejszych miastach".
 2. Dziennikarz w poniedziałek został zawieszony przez władze stacji.
 3. "Projekt jest dobrze rozpędzony i, mimo trudności z pandemią, ciągle żywy i atrakcyjny".
 4. Jak wynika z informacji podanych przez Mateusza Szpytmę zastępcę Prezesa IPN, z grona 7112 Polaków uhonorowanych przez Yad Vashem żyje jeszcze około 90 osób.
 5. Przewaga SPD nad CDU/CSU - według nowego "Politbarometru" telewizji ZDF - zmniejsza się i wynosi 2 punkty procentowe.
 6. Aksamitne nasączanie popkultury okultyzmem i wszelkiego rodzaju innymi destrukcyjnymi duchowościami umknęło powszechnej uwadze. Niestety nawet Kościół katolicki ulega duchowi czasu
 7. Andrzej Duda w ostatnim dniu wizyty w USA weźmie udział w debacie ONZ na temat energii i zmian klimatu.
 8. „New Direction – Fundacja na rzecz Reformy Europejskiej” powstała w 2010 roku a honorowy patronat objęła nad nią lady Margaret Thatcher.
 9. Wczoraj wieczorem miał się ukazać w Telewizji Republika kolejny odcinek programu Ewy Stankiewicz "Otwartym tekstem".
 10. Abstrahując od horrendalnie wysokich kar zasądzonych przez sędzię TSUE, zamknięcie kopalni w tej chwili to straty dla polskiej gospodarki. Umawialiśmy się ze wszystkimi w Unii, jako państwo członkowskie, na stopniowe odchodzenie od emisji dwutlenku węgla. Nie już i nie natychmiast.
 11. Nieprzypadkowo emitenci najważniejszych walut wymienialnych zwykle posiadają wysokie rezerwy złota.
 12. Dziś złoty jest walutą w pełni wymienialną, stabilną… i lubianą przez Polaków.
 13. Inaczej rzecz ujmując, w sytuacji globalnego kryzysu gospodarczego złoty staje się słabszy, a wzmacnia się, gdy koniunktura ulega poprawie.
 14. Udział polityków Platformy Obywatelskiej w urodzinach Roberta Mazurka rozwścieczył Donalda Tuska.
 15. Sprawa Turowa bezpośrednio nas dotyczy, ale dzieje się na górach władzy, jest poza nami – to jedna z opinii mieszkańców Bogatyni.
Joomla! Hosting from