panorama-maj-04

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Patryk Vega nie ustaje w staraniach, by o jego filmie „Polityka” usłyszał każdy Polak. Dobry PR nie jest oczywiście grzechem, ale przy okazji „promocji”, reżyser całkowicie się kompromituje.
 2. "To koniec jej uczestnictwa w 'szaleństwie brukselskich elit'".
 3. Andrzej Halicki podkreślił, że także głosy innych europosłów, spoza EPL, przekonują, że ta kandydatura zostanie przyjęta przez PE we wtorek.
 4. "Rozmowa dotyczyła spraw, w których, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane jest współdziałanie Kancelarii Prezydenta RP z Krajową Radą Sądownictwa" - wyjaśnił przewodniczący KRS.
 5. "Był także jednym ze współtwórców Muzeum Polin, bo to on zdecydował o tym, że miasto przeznaczyło działkę i rozpoczęła się budowa".
 6. "Oczywiście wydziały antykorupcyjne policji odgrywają ważną rolę, ale nie są w stanie sięgać na szczyty władzy po osoby, które są skorumpowane, a mają bardzo silną pozycję"
 7. "Zwracaliśmy uwagę, że dopuszczenie do rejestracji do dowolnej liczby oddziałów może spowodować niepotrzebny chaos, dodatkowe emocje i przede wszystkim wypaczyć wynik rekrutacji" - podkreśla radny PiS, dr Poboży.
 8. Poseł Piotr Liroy-Marzec interweniuje ws. chłopca, który sprzeciwił się wychwalaniu Stepana Bandery przez jednego z ukraińskich kolegów.
 9. "Dziś uczniowie ciągle mają możliwość wyboru i mogą dokumenty złożyć do innych szkół, a nie tylko wyłącznie do tych, do których system elektroniczny wskazał" - zapewnia szef resortu edukacji narodowej.
 10. "Teraz przecież jest jazda od rana do wieczora. Haniebna, nieludzka" - żalił się muzyk.
 11. Przypomnijmy tylko, że podczas przesłuchania przed komisją 17 czerwca tego roku Donald Tusk, bagatelizował sprawę wyłudzeń podatku VAT w Polsce.
 12. Komisja weryfikacyjna od czerwca 2017 r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.
 13. "Chyba że druga strona popadnie w taką agresję, że to już zupełnie nie będzie miało sensu. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie".
 14. Rodzice mogą stracić dziecko, bo ich syn zareagował na wychwalanie Stepana Bandery przez ukraińskiego kolegę? Choć brzmi to jak ponury żart, to niestety prawda.
 15. "To zaskoczenie nie tylko dla nas, bo mieliśmy zawarte pewne porozumienia na najwyższym szczeblu".
Joomla! Hosting from