panorama-pazdziernik-03

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. "W piątek po południu, po powołaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowego rządu Mateusza Morawieckiego odbędzie się jego pierwsze posiedzenie" - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
 2. Czy będzie to izba "refleksji i zadumy"? Jeżeli refleksja i zaduma będzie dotyczyć rzekomo łamanej konstytucji, to z pewnością tak.
 3. Przekazania dokonała córka generała Teresa Heda-Snopkiewicz.
 4. "Błędem byłoby, gdybyśmy postulowali, żeby wprowadzać na uczelniach jakieś zakazy. Nie. Trzeba przekonywać, wierzyć w siłę argumentów" - mówił wicepremier Gowin, odnosząc się do ideologii gender.
 5. "Rezolucja krytykująca Polskę za projekt dotyczący edukacji seksualnej jest zapisaniem na papierze czegoś, co jest nieprawdziwe".
 6. Jak dodał, ma się to stać przede wszystkim za sprawą "zbierania tych podatków, odbierania ich tym, którzy do tej pory je kradli".
 7. Internauci zarzucili pierwszej damie, że wyśmiewa ludzi ze wsi.
 8. "Utrata wiary, utrata wiary w rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii – to powoduje dzisiaj ten ogromny kryzys" - zdiagnozował sytuację w Kościele katolickim kard. Robert Sarah.
 9. "Przykra sprawa, bo rezolucja została zgłoszona przez polskiego parlamentarzystę. Wprowadzono Parlament Europejski w błąd, bo nie ma takiej propozycji rządowej".
 10. "A wszystko to pod skrzydłami PAD, który najpierw go namaścił" - podkreślał we wpisie na Facebooku Andrzej Bober.
 11. "Nie widzę szans na rychłe przywrócenie KRS w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ)" - mówił przewodniczący KRS.
 12. "Kompetencje TSUE dotyczą jedynie prawa europejskiego, a organizacja krajowego wymiaru sprawiedliwości pozostaje poza obszarem obowiązywania unijnego porządku prawnego"
 13. "Nasze doświadczenie współpracy i wspólny cel, jakim jest reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy i kolejne dobre lata rządów dla dobra Polski są silniejsze od jednej różnicy zdań".
 14. "PE potępił dziś w rezolucji 'penalizację edukacji seksualnej w Polsce'. Nie ma czegoś takiego w KK w Polsce" - napisał na Twitterze Patryk Jaki.
 15. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, najważniejsze osoby w państwie, czyli prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu mają prawo wygłosić swoje orędzie na antenie telewizji publicznej.
Joomla! Hosting from