panorama-grudzien-01

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Sejm powołał prof. Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór musi być jeszcze zaakceptowany przez Senat.
 2. "Widać, że p. Szymon Hołownia ma ogromne problemy, ale i problemy kadrowe" - stwierdził wicemarszałek Senatu.
 3. "Chcę, żebyśmy zmienili Polskę. Ażeby zmienić Polskę, musimy wygrać z PiS-em. Jestem przekonana, że PO straciła moc wygrania wyborów" - mówiła na antenie TVN24 Joanna Mucha.
 4. Polaryzacja będzie dalej chlebem powszednim amerykańskiej demokracji. Starej i zmęczonej, jak nowy prezydent.
 5. Po uroczystości zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA pojawiło się szereg komentarzy, dotyczących samej ceremonii, jak i kwestii prezydentury nowego prezydenta i poprzedniego.. Głos w tej sprawie na Twitterze zabrał także Joachim Brudziński.
 6. Michał Dworczyk zaznaczył, że jeśli w najbliższych tygodniach zostaną zarejestrowane nowe szczepionki i w ramach umowy unijnej trafią one do Polski, to tempo szczepień wzrośnie.
 7. Sejm uchwalił w czwartek ustawę o służbie zagranicznej, która zakłada m.in. stworzenie nowej funkcji Szefa Służby Zagranicznej, zmianę naboru kadr do służby zagranicznej i zmianę struktury stopni dyplomatycznych.
 8. Sprzeciwiamy się kolejnym działaniom władz wymierzonym przeciwko prokuratorom i sędziom - czytamy w stanowisku 46 czynnych sędziów SN popartym przez 32 sędziów w stanie spoczynku.
 9. "Szkoda, że większość posłanek/słów kolejny raz zablokowała progresywne zmiany".
 10. "Nawet Joe Biden i Kamala Harris nie są w stanie spełnić wszystkich ich oczekiwań. Przed nimi bardzo trudna kadencja".
 11. Sejm podjął w czwartek uchwałę, w której wezwał władze Federacji Rosyjskiej do zaprzestania represji wobec Aleksieja Nawalnego i jego współpracowników oraz niezwłocznego uwolnienia zatrzymanych.
 12. "Myślę, że pani poseł pewnie zastanawiała się nad tym transferem i spytała się o radę Donalda Tuska" - mówi Władysław Teofil Bartoszewski.
 13. Za ustawą o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów głosowało 420 posłów, przeciw było 19, a 12 się wstrzymało.
 14. Rezolucję przyjęto 581 głosami za, przy 50 przeciw i 44 wstrzymujących się.
 15. "Przed dziesięciolecia zmagaliśmy się z cenzurą. Jesteśmy szczególnie wyczuleni na wszelkie próby ograniczania wolności słowa'.
Joomla! Hosting from