panorama-marzec-10

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. W tym sensie ma rację George Weigel, gdy porównuje krzywdę wyrządzoną kardynałowi Pellowi do afery Dreyfusa we Francji.
 2. "Do tej pory diecezja toruńska udzieliła wsparcia szpitalom zakaźnym w Toruniu i Grudziądzu w kwocie 120 tys. zł. Zakupiliśmy 1000 masek specjalistycznych (ffp3) oraz 600 kombinezonów ochronnych" - powiedział ks. kan. Zbigniew Walkowiak.
 3. "Taki, cierpiący na tupolewizm, świat nie ma szansy przetrwać".
 4. "Dziś pojawiły się szanse na to, aby przejąć większą kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa".
 5. "W szaleńczym planie Jarosława Kaczyńskiego i PiS, jedna grupa zawodowa została przeznaczona na wielkie ryzyko, żeby tylko w tej determinacji i cynizmie Kaczyńskiego zrealizować ich plan" - mówił Robert Biedroń.
 6. Co nam mówi przykład wyborów w Bawarii? Tyle, że bez problemu da się je przeprowadzić i nie stanowią zagrożenia dla rozwoju epidemii.
 7. "W czasie kryzysu ceny artykułów spożywczych będą rosnąć" - powiedział polityk zastrzegając, że powodów należy upatrywać nie w działaniach rolników, a w rosnących kosztach transportu i dystrybucji.
 8. "Chciałem zaapelować do marszałka Grodzkiego, żeby Senat jak najszybciej zajął się przepisami pomagającymi przedsiębiorcom, które mają ratować miejsca pracy. (…) Cały czas pracujemy, odbywamy różnego rodzaju konsultacje" - mówił prezydent Duda.
 9. W spotkaniu uczestniczyli też wiceministrowie.
 10. Zakupiony przez ARP sprzęt przyleciał samolotem AN-124 Rusłan, jednym z gigantów lotnictwa transportowego.
 11. Schreiber odpowiedział, że w przypadku dużych firm umowy będą negocjowane indywidualnie, natomiast w przypadku małych i średnich firm „zostanie przekazane 75 mld”.
 12. "Jeżeli pozostajemy w domu, to po pierwsze "odejmujemy siebie" ze zbioru narażonych, a po drugie zmniejszamy niemal do zera prawdopodobieństwo spotkania nosiciela".
 13. Nicolas Cage zawsze potrafił doskonale pokazać popadanie w szaleństwo. W „Kolorze z przestworzy” jest w swoim żywiole. Żywiole przedziwnym, pokręconym, kolorowym i jednocześnie cholernie mrocznym. Czego więcej chcieć od Lovecrafta?
 14. "W czwartek o godz. 13.00 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
 15. Tęsknimy za Eucharystią i spowiedzią. Zapamiętajmy ten głód serca na zawsze! A doceniając siłę sakramentów, podziękujmy kapłanom za ich codzienną służbę.
Joomla! Hosting from