szeroka-wigilia-02

Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. Według Centrum ocena animacji nie powinna być "powodem do działania przeciwko dziennikarzom", którego przykładem jest "pozbawienie ich możliwości wykonywania zawodu w mediach publicznych".
 2. Michnik porównał dzisiejszą sytuację polityczną, do działań Sanacji po śmierci Piłsudskiego.
 3. "Łukaszenko choć w sensie wojskowym jest sojusznikiem Putina, to nie potępił Ukrainy po Majdanie".
 4. Europosłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein kolejny raz pokazała, co bawi opozycję.
 5. "Oświadczamy, że jesteśmy gotowi, jeżeli byłaby taka potrzeba, do uczestniczenia w zajęciach szkolnych poświęconych wolności słowa i jej granic".
 6. Heiko Maas wyraził w czwartek opinię, że nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają zbudowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec~.
 7. "Jesteśmy na niedobrym zakręcie naszych dziejów, kiedy rzeczywiście nasila się, narasta nienawiść, niechęć".
 8. "W trakcie ostatniej kampanii wyborczej mieliśmy, Ty miałeś hasło: +Wszystko dla Gdańska, Gdańsk dla wszystkich+. Dzisiaj wszyscy razem jesteśmy tu dla Ciebie".
 9. "Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone".
 10. Macierewicz podkreślił, że nienawiść, która ma swoją genezę w okupacji sowieckiej, obecna była również w Polsce przez kolejne lata.
 11. Oprócz modlitwy za Jadwigę Kaczyńską, modlono się także za jej męża Rajmunda Kaczyńskiego, za nieżyjącego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a także za ofiary katastrofy smoleńskiej.
 12. Po tragicznej śmierci wiele się mówi o walce z mową nienawiści, ale chyba tylko jeden z polityków przeprosił za swoje wcześniejsze wpisy.
 13. "Jak ktoś nie jest uprzedzony wie, że to nie jest skierowane przeciwko komuś".
 14. 48-latek został zatrzymany w środę rano w mieszkaniu na terenie Gdańska.
 15. Dziennik podaje, powołując się jednego z uczestników poniedziałkowego posiedzenia kierownictwa Zjednoczenia Narodowego, na którym podjęto tę decyzję.