Informacje Krajowe

Nowoczesny portal ludzi myślących założony przez Jacka i Michała Karnowskich. Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o Polsce.
 1. W komunikacie jest mowa o rosyjskim pododdziale, jednak nie podano ani dokładnej liczby żołnierzy, ani miejsca przeprowadzenia ćwiczeń.
 2. "Można powiedzieć, że proponowane projekty ustaw nie reformują w sposób spodziewany wymiaru sprawiedliwości" - mówił publicysta.
 3. Okazuje się, że społeczeństwa, które walczą o wolność słowa w Polsce, same mają z tą materią ogromne problemy.
 4. "Myślę, że ten kompromis będzie społecznie akceptowalny i wprowadzi realną zmianę w wymiarze sprawiedliwości" - mówił poseł PiS.
 5. "Padło wiele oszczerczych wypowiedzi o Polsce i przeciwko rządowi pani premier Szydło. To jest dla Niemiec czas na refleksję i mam nadzieję, że do tej refleksji dojdzie".
 6. Amerykański finansista jesienią 2015 r. stwierdził, że Unia Europejska powinna wpuścić rocznie milion migrantów.
 7. "Przeciwnicy rządu PiS obrzucają błotem każdego, kto wykaże się choć cieniem przyzwoitości wobec działań organów państwa" - pisze Marzena Nykiel.
 8. W ubiegłym tygodniu (21-23 września 2017) obradował Narodowy Kongres Trzeźwości.
 9. Szef dyplomacji Korei Płn. Ri Jong Ho oświadczył, że Trump wypowiedział wojnę Korei Płn.
 10. "Myślę, że w dniu jutrzejszym projekty będą wywieszone na stronie kancelarii prezydenta" - zaznaczył prezydencki minister.
 11. Premier Czech Bohuslav Sobotka skomentował na Twitterze wyniki niedzielnych wyborów do Bundestagu.
 12. Szukać prawdy należy nawet kosztem samotności i odrzucenia. Któż inny niż Iggy Pop, który w przeszłości wylądował w zakładzie psychiatrycznym, mógł o cierpieniu artysty powiedzieć więcej?
 13. "Tutaj nie chodzi o to, kto będzie bardziej zadowolony, ale o to żeby znaleźć taki kompromis" - mówiła Beata Mazurek.
 14. "Miesiąc miodowy Macrona z narodem francuskim się skończył".
 15. W poniedziałek prezydent zaprezentował swoje projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

Logowanie