szeroka-wigilia-05
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szanowni Państwo, w imieniu autorów książki Chojnice 1939 mam przyjemność zaprosić Państwa na przedpremierową promocję tej pozycji wydawniczej, i spotkanie z autorami, które odbędzie się w Centrum Edukacyjno Wdrożeniowym (CEW) w Chojnicach przy ulicy Piłsudskiego 30 a, w dniu 1 września 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Książka ta stanowi pierwszą monografię wybuchu II wojny światowej w Chojnicach i przebiegu walk polsko - niemieckich na ziemi chojnickiej we wrześniu 1939 r. Tytuł ten został wydany przez Wydawnictwo Bellona w Warszawie. Sprzedaż książki prowadzona będzie na ogólnopolskim rynku. Książka napisana została przez dwóch chojniczan: Andrzeja Lorbieckiego i Marcina Wałdocha.

Ogólnopolską premierę książki wyznaczono na 4 września 2014 r., ale już 1 września będzie ona dostępna w Chojnicach!

Polecam Państwa uwadze linki świadczące o ogólnopolskiej promocji książki 4 września:

empik

bellona

 

O książce wydawca pisze w następujących słowach:

Publikacja ukazuje się w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawia mało znaną, choć dramatyczną bitwę kampanii wrześniowej 1939 roku. Została stoczona w tzw. korytarzu pomorskim. Mimo zaciekłej obrony wojsk polskich Niemcy przebili front, otoczyli część polskiego zgrupowania, resztę zmusili do odwrotu i zyskali połączenie lądowe z Prusami Wschodnimi, co pozwoliło im wzmocnić stacjonujące tam siły i zagroziło od północy słabnącej polskiej obronie.