szeroka-wigilia-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Szanowni Państwo!

Niniejszym uprzejmie uzupełniam przesłane wcześniej zaproszenie na VI Spotkania na Gochach i Zaborach, które  odbędą się w dniach 23-25 listopada 2012 r. w Zespole  Szkół w Swornychgaciach, którym kieruje mgr Zdzisław Bucław.

Spotkania, rozpoczynają się 23.11. o godz.18:00,
Natomiast zakwaterowanie rozpoczynamy w internacie szkolnym od 16.00. Wejście do internatu od szkolnego dziedzińca (z drugiej strony budynku) na który będzie można wjechać samochodem i  na nim zaparkować.

Zajęcia sesyjne odbywać się będą w świetlicy szkolnej na parterze.

Nasze Spotkanie podzielone będzie  na dwie części, pierwsza  23-go (piątkowa od godz. 18) to cz. sesyjna - stacjonarna poświęcona wysłuchaniu okolicznościowych referatów i wystąpień, druga sobotnia - plenerowa - podczas której przejedziemy (autokarem) trasą dawnego odcinka granicy II RP przebiegającej przez Zabory i Gochy. Podczas tej wyprawy  m.in. przejedziemy obok dawnej Strażnicy na terenie wsi Babilon, po czym dalej szlakiem granicznym przez Konarzyny, Sąpólno, Nową Wieś, Kiełpin, Borowy Młyn, Wierzchocine, Brzeżno Szlacheckie  Lipnice i Zapceń, odwiedzając tam także miejscowe kościoły i regionalne miejsca pamięci.

W godzinach wieczornych po powrocie do Swornychgaci  (ok. godz. 17-18) oczekiwać będzie   obiadokolacja.  Od godz. 19:30 gościć będziemy  w Wiejskim Domu Kultury zwiedzając Dom Kaszubski oraz obejrzymy  występ miejscowego amatorskiego zespołu  teatrzyku lalek,  który wystawi przedstawienie,  nawiązujące do historii Swornychgaci.

Z kolei w niedzielę zapoznamy się z historią wsi i parafii Swornegacie oraz zwiedzimy miejscowy kościół.

W trzecim dniu przewidujemy  spotkanie z naszymi kaszubsko - pomorskimi parlamentarzystami i samorządowcami.

Jeszcze raz uprzejmie przypominam, że z  uwagi na logistyczne zorganizowanie pobytu na niniejszych Spotkaniach,  proszę o potwierdzenie w nich swego  uczestnictwa do 18. 11  br   na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na nr  601 503 600 (Zbigniew Talewski -  gospodarz Spotkań). Ilość uczestników korzystających z zakwaterowania i wyżywienia ograniczona jest do 40 osób.

Z uwagi na zwiększone koszty organizacyjne i nie dotowanie naszych Spotkań zmuszeni jesteśmy także  prosić Uczestników o wniesienie  opłaty pobytowej w kwocie 40 zł od osoby. Niniejszą sumę można wpłacić przy zameldowaniu lub przekazać na konto Fundacji 76 1320 1830 3173 2756  2000 0001.

Dziękuję!

Serdecznie pozdrawiam

Zbigniew Talewski

14.11.2012 r.