panorama-maj-06
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Szanowni Państwo!

Niniejszym uprzejmie uzupełniam przesłane wcześniej zaproszenie na VI Spotkania na Gochach i Zaborach, które  odbędą się w dniach 23-25 listopada 2012 r. w Zespole  Szkół w Swornychgaciach, którym kieruje mgr Zdzisław Bucław.

Spotkania, rozpoczynają się 23.11. o godz.18:00,
Natomiast zakwaterowanie rozpoczynamy w internacie szkolnym od 16.00. Wejście do internatu od szkolnego dziedzińca (z drugiej strony budynku) na który będzie można wjechać samochodem i  na nim zaparkować.

Zajęcia sesyjne odbywać się będą w świetlicy szkolnej na parterze.

Nasze Spotkanie podzielone będzie  na dwie części, pierwsza  23-go (piątkowa od godz. 18) to cz. sesyjna - stacjonarna poświęcona wysłuchaniu okolicznościowych referatów i wystąpień, druga sobotnia - plenerowa - podczas której przejedziemy (autokarem) trasą dawnego odcinka granicy II RP przebiegającej przez Zabory i Gochy. Podczas tej wyprawy  m.in. przejedziemy obok dawnej Strażnicy na terenie wsi Babilon, po czym dalej szlakiem granicznym przez Konarzyny, Sąpólno, Nową Wieś, Kiełpin, Borowy Młyn, Wierzchocine, Brzeżno Szlacheckie  Lipnice i Zapceń, odwiedzając tam także miejscowe kościoły i regionalne miejsca pamięci.

W godzinach wieczornych po powrocie do Swornychgaci  (ok. godz. 17-18) oczekiwać będzie   obiadokolacja.  Od godz. 19:30 gościć będziemy  w Wiejskim Domu Kultury zwiedzając Dom Kaszubski oraz obejrzymy  występ miejscowego amatorskiego zespołu  teatrzyku lalek,  który wystawi przedstawienie,  nawiązujące do historii Swornychgaci.

Z kolei w niedzielę zapoznamy się z historią wsi i parafii Swornegacie oraz zwiedzimy miejscowy kościół.

W trzecim dniu przewidujemy  spotkanie z naszymi kaszubsko - pomorskimi parlamentarzystami i samorządowcami.

Jeszcze raz uprzejmie przypominam, że z  uwagi na logistyczne zorganizowanie pobytu na niniejszych Spotkaniach,  proszę o potwierdzenie w nich swego  uczestnictwa do 18. 11  br   na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na nr  601 503 600 (Zbigniew Talewski -  gospodarz Spotkań). Ilość uczestników korzystających z zakwaterowania i wyżywienia ograniczona jest do 40 osób.

Z uwagi na zwiększone koszty organizacyjne i nie dotowanie naszych Spotkań zmuszeni jesteśmy także  prosić Uczestników o wniesienie  opłaty pobytowej w kwocie 40 zł od osoby. Niniejszą sumę można wpłacić przy zameldowaniu lub przekazać na konto Fundacji 76 1320 1830 3173 2756  2000 0001.

Dziękuję!

Serdecznie pozdrawiam

Zbigniew Talewski

14.11.2012 r.

 

Joomla! Hosting from