panorama-lipiec-28
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Powiększ

Rockblu Przywidz Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Na odwiedzających pomorski Przywidz 7 i 8 sierpnia czeka masa regionalnych i muzycznych atrakcji.


Rockblu Przywidz Festiwal składa się z dwóch części: rock&rollowych koncertu i kaszubskiego Folwarku. Od strony muzycznie będzie ciekawie: jubileuszowy koncert na 50lecie Czerwonych Gitar odbędzie się w piątkowy wieczór, 7 sierpnia. Poprzedzi go odsłonięcie pomnika „Korzenie Rocka” wykonanego przez uznanego artystę, Adama Stachowicza, a także rock&rollowa parada z koncertem Detko Band. W sobotę, 8 sierpnia odbędzie się I Rockowo-Bluesowy Przegląd Zespołów Pomorza. Gwiazdą tego dnia będzie Oldbreakout i Slovenian Girl.

Druga część Festiwalu – Przywidzki Folwark – zapowiada się równie interesująco. W Przywidzu znajdzie się około 60 stoisk. Wśród nich znajdziemy rękodzieło: m. in. haft, biżuterię, obrazy czy rzeźbę. Najbardziej wybredne podniebienia mogą zostać zaspokojone na Festiwalu Pieroga czy na stoiskach z gęsiną, słodyczami, kaszubskimi przysmakami i wędlinami. Spragnieni wiedzy znajdą coś dla siebie na stoiskach z książkami i czasopismami, a także podczas spotkania ze znanym podróżnikiem Romualdem Koperskim. Fani motoryzacji będą mogli nacieszyć oczy podczas IV Pikniku Oldtimerów, zakończenia Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Citroenów 2CV i pokazu pojazdów Milicji Obywatelskiej. Dla dzieci przygotowano Indiańską Wioskę, mogą też wraz z rodzicami zwiedzać dużą stadninę koni i wziąć udział w przygotowanych konkursach i zabawach.

Wszystkie atrakcje, jakie będą miały miejsce w Przywidzu można sprawdzić na stronie: https://www.facebook.com/events/1006533666037639/ .
Bilety na koncert Czerwonych Gitar są do nabycia w salonach Empik i na stronie: https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=18132 .


Na pozostałe wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Organizatorem I Rockblu Przywidz Festiwal jest Gminny Ośrodek Kultury, a wspomagać go będą: Fundacja Sopockie Korzenie, Mega Music, Rock&Roll, Soliton, Stowarzyszenie Classic Moto Story, Sopot Never Sleeps, Automobilklub Toruński i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej SOJUSZ.

Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Pomorska.TV, Radio Gdańsk S.A., Glob Medium i Panorama Pomorza.

Joomla! Hosting from