panorama-marzec-15
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Brusy na spektakl „Separacja”, który odbędzie się w pierwszy piątek po świętach – 25 kwietnia. Specjalnie dla Państwa aktorzy z Krakowa przyjadą aby zagrać komedię przedstawiającą szereg wesołych potyczek małżeńskich. Sztuka, dzięki błyskotliwym dialogom jest gwarancją znakomitej zabawy!

Spektakl jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (Anna Lenczewska) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

 

Zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę!

 

 


 

Producent spektaklu: Scena ”Rode” Kraków-Rzeszów
Reżyseria: Elwira Romańczuk
Scenografia: Lidia Hardulak
Muzyka: Maria Natalia Rajkin
Termin: 25 kwietnia 2014 r. – piątek, godzina 18.00
Miejsce: sala widowiskowa Centrum Kultury i Biblioteki, ul. Dworcowa 18
Cena biletu: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu spektaklu)
Bilety można zakupić w sekretariacie CKiB w godzinach od 8.00 do 16.00

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu, ponieważ w dniu spektaklu bilety będą po 20 złotych!

Joomla! Hosting from