szeroka-wigilia-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

W środę 16 marca odbyły się drugie wielkanocne warsztaty plastyczne z kalkografii przygotowane przez panią Renatę Goebel. W warsztatach w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach uczestniczyli uczniowie klas III a i c szkoły podstawowej w Brusach.

 

 

Powiększ

 

Warsztaty plastyczne składały się z trzech części.

 

W pierwszej części uczestnicy dowiedzieli się co to jest grafika, matryca, rycina, jakie wyróżniamy techniki graficzne i co to jest kalkografia i jak należy ją wykonać.

 

Powiększ

 

Kolejny etap to część praktyczna, w której dzieci wykonały matryce o tematyce wielkanocnej. Cały proces twórczy polegał na wycinaniu poszczególnych elementów z papieru i naklejaniu ich na tekturę tworząc obrazek wielkanocny. W celu ułatwienia dzieciom pracy przygotowane były szablony przedstawiające m. in. baranka, zajączka, kurczaczka, tulipany, gałązki wierzbowe oraz szablony różnej wielkości jajek wielkanocnych.

 

Powiększ

 

W trzeciej części warsztatów, dzieci uczestniczyły w procesie wykonywania odbitek. Na wcześniej przygotowaną matrycę nakłada się kalkę ołówkową i prasuje średnio nagrzanym żelazkiem, następnie zdejmuje się kalkę i nakłada ją na białą lub kolorową kartkę i powtórnie prasuje. Po zdjęciu kalki otrzymujemy efekt końcowy naszej pracy.

 

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ