panorama-lipiec-05
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach zorganizowała w czytelni spotkanie autorskie z Barbarą Meder, podróżniczką, laureatką prestiżowej nagrody Travellery przyznawaną przez National Geographic Polska, autorką książek „Babcia w Afryce” i „Babcia w pustyni i w puszczy”.

W bibliotece autorka spotkała się z czytelnikami w różnym wieku, opowiadając o swych przygodach i prezentując efektowne zdjęcia dokumentujące długą podróż po Afryce. Dzięki ciekawym opisom podróży, niezwykłym zdjęciom obrazującym afrykańskie krajobrazy i scenografii w czytelni oddającej afrykański charakter spotkanie wywarło na uczestnikach niesamowite wrażenie. Pani Barbara okazała się osobą bardzo otwartą. Luźna atmosfera sprzyjała zadawaniu pytań. Najwięcej dotyczyło jej podróży. Podczas spotkania, jeśli ktoś uważnie słuchał, była możliwość otrzymania upominków. Wirtualna przygoda po Afryce zakończyła się wpisem autografów do książek oraz krótką dedykacją w kronice biblioteki.

Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięło w nim udział 30 osób. Na koniec autorce wręczono niespodziankę, jej portret narysowany przez czytelniczkę biblioteki.

Joomla! Hosting from