panorama-maj-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 5 września o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Książkiem. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu z Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki.

W spotkaniu w Brusach wzięli udział mieszkańcy Brus i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Brusach.

Michał Książek – reporter, poeta, kulturoznawca, ornitolog, przewodnik syberyjski.
W 2013 roku ukazała się jego debiutancka książka reporterska „Jakuck. Słownik miejsca”, a w 2014 debiutancki tom wierszy „Nauka o ptakach”, za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” w kategorii „debiut roku”.

Na spotkaniu autorskim poruszono wiele różnych zagadnień związanych z przyrodą, etyką, sprawami związanymi z gospodarką leśną, ale głównie zadawano pytania związane z napisanymi przez autora książkami „Jakuck. Słownik miejsca” i najnowszą książką „Droga 816” (zwaną Nadbużanką). Jest to opowieść o wędrówce wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i polsko-białoruskiej. Książka  została nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz Nagrody Literackiej Gdynia 2016.

Spotkanie zostało urozmaicone czytaniem wierszy przez autora i opowiadaniami o Remusie przez mieszkańca Brus, gawędziarza Kazimierza Budzińskiego, to spowodowało, że czas spędzony z Michałem Książkiem upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Joomla! Hosting from