panorama-pazdziernik-13
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od poniedziałku 3 kwietnia można zapisywać się na czwartą edycję AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Zawody, będące największym gdańskim ulicznym biegiem, odbędą się 5 listopada. Podobnie jak w poprzednich latach start zlokalizowany będzie na ulicy Żaglowej, naprzeciwko centrum wystawienniczego AmberExpo, a meta – w hali AmberExpo!

 

„AmbeExpo Półmaraton Gdańsk to biegowe święto, podczas którego morze biegaczy wybiega na ulice Gdańska. Cieszymy się, że już po raz czwarty możemy przygotować tę imprezę dla zawodników z całej Polski. Zapisy już wystartowały, dla pierwszych 1000 osób przygotowaliśmy promocyjną opłatę startową w wysokości 69 zł" – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

 

            Na zawodników czekać będzie atestowana trasa o długości 21,0975 km przebiegająca przez główne arterie Gdańska. Przebieg trasy będzie taki sam jak w latach poprzednich, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać osiągnięte czasy rok do roku. Na tym dystansie na biegaczy czeka aż 5000 miejsc. Imprezą towarzyszącą będzie Bieg na Piątkę, zawody bardzo dobrze przyjęte w zeszłym roku. W tej imprezie mogą wystartować osoby już od 16 roku życia (w półmaratonie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie), a na zawodników czeka 1000 miejsc na liście startowej. Nowością będzie Firmowa Piątka, czyli dodatkowa klasyfikacja dla firm na dystansie 5 km.

          

„Bieg na Piątkę już na stałe zagościł w harmonogramie AmberExpo Półmaraton Gdańsk. W tym roku zapraszamy również wszystkie firmy i instytucje do udziału w imprezie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy dodatkową klasyfikację o nazwie Firmowa Piątka" – dodał Zakrzewski.

 

Start, zarówno półmaratonu, jak i biegu na dystansie 5 km, zostanie zlokalizowany przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Meta znajdować się będzie w hali AmberExpo. To właśnie tam znajdować się będzie również rozległa strefa regeneracji, w której zawodnicy po wysiłku będą mogli odpocząć, skorzystać z masażu czy zjeść ciepły posiłek. Kibice będą mogli obserwować przebieg wyścigu dzięki telebimowi, a dzieci będą mogły wybawić się w strefie dziecka.

          

Dla pierwszych 1000 osób zapisujących się na AmberExpo Półmaraton Gdańsk organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, przygotowali specjalną promocję – opłatę startową w wysokości 69 zł! Aby skorzystać z promocji należy podczas zapisów zaznaczyć checkbox „Rabat dla pierwszych 1000 osób..." (bez zaznaczenia checkboxa opłata startowa wyniesie 79 zł). W celu rejestracji na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.polmaratongdansk.pl.

 
Joomla! Hosting from