panorama-pazdziernik-02
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

VII Kolbudzka '10 i biegi dzieci i młodzieży przyciągnęły do Bąkowa w Gminie Kolbudy setki zainteresowanych. W biegu głównym na 10 km, rozgrywanym w ramach VII Cyklu Kaszuby Biegają, wystartowało 349 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Na mecie pierwsi byli

Łukasz Kujawski z Żukowa, Grzegorz Kujawski z  Pucka i Maciej Kwarta z Bolszewa. Wśród pań zwyciężyła Anna Wójcik z Poznania. Za nią na metę wbiegły Alicja Misiak z Susza i Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Na uczestnikach biegu szczególne wrażenie zrobiła urokliwa trasa wokół Bursztynowej Góry.Oprócz emocji na VII Kolbudzkiej '10 można było obserwować zmagania dzieci i młodzieży, którzy rywalizowali w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Odbyły się biegi na 400 m, 800 m oraz 1200 m w 14 kategoriach. Wrażeń nie brakowało także w biegach towarzyszących na 100 i 1000 metrów.To był cudowny biegowy piknik, na którym można było aktywnie odpocząć, porywalizować i zdobyć trofea.

Dziękuję za gościnność Gminie Kolbudy, na czele z wójtem Andrzejem Chruścickim, OSP Jodłowno, Centrum Medycznemu Falck, ekipie zapisy.info, naszym niezastąpionym wolontariuszom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału. Uczestnikom jestem wdzięczny za wielkie wsparcie dla Milenki z Żukowa, której pomagamy, zbierając nakrętki, a dziś jest ich naprawdę mnóstwo – mówił Henryk Miotk – Dyrektor Kaszuby Biegają.

VII Kolbudzka '10 była 9. spośród 12 imprez tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają. Następny start na Złotej Górze 7 września.

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/wyniki/126/pliki_wynikow/

Wyniki dzieci i młodzież: https://zapisy.info/wyniki/137/pliki_wynikow/

Joomla! Hosting from