panorama-marzec-14
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

17 października br. z terenu Zespołu Szkół w Przyjaźni wystartował dziesiąty, ostatni bieg w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2015. Najszybciej trasę pokonali Łukasz Kujawski z Żukowa oraz Monika Czapiewska z Skorzewa w sumie linię mety biegu głównego przekroczyło 279 osób z całej Polski!.

 

Bieg Przyjaźni o długości 15 km dedykowany był pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Prowadził bardzo malowniczymi terenami gminy Żukowo. Trasa przebiegała przez Otomino, Glincz, Skrzeszewo oraz Przyjaźń.

 

Wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki, gorącej zupki. Każdy, który ukończy bieg otrzymał pamiątkowy medal, a przed biegiem okolicznościową koszulkę biegową oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepsi w 25 !!! kategoriach wiekowych otrzymali nagrody. Nadzór nad bezpieczeństwem zapewnili: Komenda Policji Kartuzy, Ochotnicza Straż Pożarna z Niestępowa oraz Skrzeszewa. Opiekę medyczną sprawowało Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach. W czasie imprezy wszyscy chętni mogli skorzystać z różnego rodzaju badań medycznych zorganizowanym dzięki staraniom prezesa Kartuskiego Szpitala Powiatowego, Karola Góralskiego. Atrakcją dla najmłodszych była rywalizacja w biegach dzieci i młodzieży. W dwunastu kategoriach wystartowało przeszło 100 osób, najliczniejsze ekipy przybyły z Miszewa, Sierakowic i Skorzewa. Organizatorzy po zmodyfikowaniu formuły, wprowadzą biegi dzieci i młodzieży jako stały punkt IV edycji KB 2016 pod nazwą Małe Kaszuby Biegają, gdzie również będzie prowadzona całosezonowa klasyfikacja.

Powiększ

Rolę gospodarza pełniły władze Gminy Żukowo na czele z burmistrzem Wojciechem Kankowskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke.

 

Impreza była wielkim wydarzeniem dla lokalnej społeczności, również bardzo ciepło o gościnności wypowiadali się uczestnicy. Jedni i drudzy już czekają na kolejny IV bieg w Przyjaźni i okolicach.

Powiększ

Henryk Miotk – dyrektor cyklu Kaszuby Biegają 2015 podziękował na zakończenie wszystkim za pomoc w realizacji II edycji Kaszuby Biegają: uczestnikom, Straży Pożarnej, Policji, Służbie Zdrowia, władzom wszystkich szczebli, mediom, sponsorom i wielu, wielu osobom, bez których ta gigantyczna impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału.

 

Oficjalna Gala podsumowująca cykl Kaszuby Biegają odbędzie się 13 listopada br. w Żukowie. Zapraszamy.

 

Więcej na stronie www. Kaszuby Biegają.pl

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Powiększ

Joomla! Hosting from