szeroka-wigilia-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do biegowej stolicy Kaszub zapowiedziało przybycie około 800 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Pobiegną w trzech opcjach tj. w ramach I Kartuskiego Półmaratonu (21 km), I Kartuskiej '5 (5,9 km) oraz biegów dla dzieci i młodzieży „Małe Kaszuby Biegają".

 Kartuskie święto biegania  odbędzie się

28.04.2018r. w Kartuskim Parku Solidarności. Pierwsze starty o godz. 11.00 (21 km).

Bieg główny – I Kartuski Półmaraton odbędzie się na malowniczej, uroczej trasie, która nazwana została „królewską" ze względu na jej niełatwe położenie – góry, doliny – oraz przecudowne kaszubskie krajobrazy. Start i metę biegów na 5 k i 21 km zaplanowano na Orliku przy ulicy Chmieleńskiej. Zawodnicy głównego dystansu pobiegną kolejno przez Kartuzy-Kosy-Zawory-Kartuzy.Bieg główny  przeprowadzony będzie w 15 kategoriach, a na wyróżnienie mogą również liczyć najlepsi mieszkańcy miasta i gminy Kartuzy.

W programie imprezy przewidziano również 16 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie  za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych.

 Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, pamiątkowa koszulka, ciepły posiłek  oraz wręczone zostaną liczne nagrody, dodatkowo wśród wszystkich, którzy ukończą bieg główny rozlosowane będą nagrody niespodzianki.Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego

Mieczysław Grzegorz Gołuński - Burmistrz Gminy  Kartuzy

Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, Straż Miejska w Kartuzach, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kartuzach, Ochotnicza Straż Pożarna, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach.

Dla wszystkich chętnych dobra wiadomość, gdyż będzie można zapisać się również w dniu  biegu w  godzinach 8.00 do 10.30 w biurze imprezy – Kartuzy.

Klasztorna 1 /Kartuskie Centrum Kultury/.

 I Kartuski Półmaraton wchodzi w skład VI Cyklu Kaszuby Biegają, zaś I Kartuska '5 w kalendarz biegów pn. „KB na 5 km".

Na imprezę serdecznie zapraszają: Urząd Miejski Kartuzy oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.