panorama-maj-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do wzięcia udziału w ośmiu niezależnych biegach w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezy te odbywać się będą raz w miesiącu w różnych miejscach Kaszub, na dystansach nie krótszych niż około 10 km.
Organizatorzy Biegu pragną nie tylko promować zdrowy styl życia, ale również chcą zaprezentować tysiącom miłośnikom biegania fantastyczne miejsca na Kaszubach i ich unikatowe piękno. Uczestnicy będą mogli podziwiać uroki przyrody, zadbane lasy, cudowne jeziora oraz wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują każdego.

Pierwsza impreza z cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się już 20 kwietnia o godz.11.45 w lasach Piaśnickich (gmina Wejherowo). Kolejne to m.in: Półmaraton Szwajcarii Kaszubskiej w Gminie Przodkowo, Bieg na Wieżycę – Gmina Stężyca, Wdzydzka „15” – Gmina Kościerzyna, Pętla Tuszkowska Matka – Gmina Lipusz.

Powiększ

Dyrektorem całego cyklu Kaszuby Biegają jest Henryk Miotk, który powiedział, iż bardzo cieszy się z faktu, że wspólnie z całymi środowiskami samorządowymi możemy tworzyć wspaniałą imprezę promującą Ziemię Kaszubską oraz gospodarność poszczególnych samorządów. Jak podkreśla, wierzy, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominać udział w tym wielkim przedsięwzięciu.

Najlepsi biegacze całego cyklu oprócz nagród otrzymają statuy Stolema – kaszubskiego olbrzyma o człowieczym sercu.

Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu i wiele innych ciekawych informacji będzie można znaleźć na stronie naszego partnera organizacyjnego www.pomorskisport.eu .

V Bieg Piaśnicki wchodzi również do klasyfikacji Sportowego Pucharu Pomorza.

Ostateczne terminy, miejsce oraz regulamin danego biegu będą publikowane na stronie www.pomorskisport.eu nie później niż 6 tygodni przed biegiem.

Joomla! Hosting from