panorama-maj-00
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

W ostatni weekend maja zapraszamy do Kościerzyny na rowerowe święto na Kaszubach czyli MTB Kaszebe oraz KaszebeRunda!

KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy maja ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km, lub krótszymi (121 km, 64 km). Pokonanie tego dystansu to niecodzienny sprawdzian aktualnej formy oraz wspaniała przygoda na dwóch kółkach. Trasa KaszebeRunda rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie.

Formuła KaszebeRunda pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord.

Na trasie KaszebeRunda zlokalizowane będą bufety z regionalnymi rarytasami w miejscowościach: Borsk, Laska, Charzykowy, Lipnica, Półczno, Sulęczyno, Stężyca, Sominy. Każdy cyklista biorący udział w KaszebeRunda będzie mógł spróbować przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich przez Koła Gospodyń Wiejskich działających w wyżej wymienionych miejscach. Większość produktów przygotowywana jest domowym sposobem gwarantującym niepowtarzalny smak i świeżość.
Bufety są połączeniem sportu z kaszubskim folklorem.

Dopełnienie rowerowego święta w ostatni weekend maja na Kaszubach to właśnie MTB Kaszebe. Bez jakiejkolwiek klasyfikacji. Osiągnięty rezultat ma zachęcać do poprawiania się w kolejnych edycjach. Atrakcyjna trasa po kaszubskich lasach, polach i łąkach zaplanowana jest tak, aby wysiłek był przyjemnością, a ambicje sportowe zaspokojone. Maraton do przejechania przez rodziny, gospodynie domowe oraz kolarzy i sportowców wszelakich. Wszystko w zależności od kadencji i przełożenia.Do wyboru jeden z czterech dystansów: 20, 40, 60 i 80 km.

Tegoroczna KaszebeRunda, dziewiąta edycja maratonu, odbędzie się w terminie 26 maja 2013 r., start – Urząd Miasta w Kościerzynie Kaszebe MTB – 25 maja, start – Hotel Bazuny w Kościerzynie


Patronat Honorowy nad KaszebeRunda i MTB Kaszebe objął Marszałek
Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.
Więcej informacji: www.rowerover.pl
Organizator: Stowarzyszenie RowerOver

Joomla! Hosting from