panorama-pazdziernik-06
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiększ

VII konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbył się 14 grudnia 2012 roku w Kaszubskim LO w Brusach.

Powiększ

Konkurs współorganizowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe, we współpracy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Nadleśnictwem Rytel, Nadleśnictwem Przymuszewo, Nadleśnictwem Czersk, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zgromadził 20 młodych miłośników z szkół powiatu chojnickiego.

Powiększ

Uczniowie na początku rozwiązywali test z morfologii i ekologii ptaków oraz aspektów ich ochrony. Następnie rozpoznawali ptaki na zdjęciach. W ścisłym finale można było jeszcze zdobyć punkty za trafne rozpoznanie głosów.

Powiększ

Do konkursu wykorzystano zdjęcia ptaków w ich naturalnym środowisku wykonane przez Zbigniewa Gierszewskiego, Karola Lipkowskiego i Jolantę Pozorską – Cuppa. Jury w składzie: Mariusz Grzempa (ZPK), Piotr Chybowski (Nadl. Rytel), Maria Chybowska (PN „Bory Tucholskie”), Karol Lipkowski, Edmund Spierewka (ZTN) podsumowało wyniki i przyznało nagrody.

Powiększ

Zwyciężyła Monika Narloch z LO w Czersku (73,5 pkt na 82 możliwe), drugie zajęła Anna Majer z Gimnazjum w Brusach (70,5 pkt.), a trzecie Adrian Rudnik z Kaszubskiego LO w Brusach (70 pkt.)

Powiększ

Powiększ

Konkurs był współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lokalny program ekologiczny Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”.

Powiększ

Promowane firmy

Wulkanizacja w Brusach

Wulkanizacja opon i wyważanie kół ul. Gdańska 3 89-632 Brusy

Usługi budowlane Brusy

Zakład Usług Remontowo -Budowlanych Nad Brdą 27 MĘCIKAŁ

Dodatek informacyjny

29 listopad 2023

Historycznie

VI Spotkanie na Gochach i Zaborach

Powiększ

Drodzy Przyjaciele !

Serdecznie zapraszam na kolejne szóste już Spotkania na Gochach i Zaborach, które w tym roku Fundacja Naji Gochë organizuje przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu oraz organizacyjnym - Wójta Gminy Chojnice oraz Lipnica.

VI Spotkania odbędą się w dniach 23-25 listopada 2012 r. w Swornychgaciach na Zaborach, gdzie spotykamy się na Więcej…

Cooltura

Gala Pomorskiej Nagrody Artystycznej, 21 kwietnia (czwartek), godz. 19, Polska Filharmonia Bałtycka na Ołowiance w Gdańsku

Mała Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej przyznała dziesięć nominacji do nagrody w kategorii „Kreacje artystyczne", trzy do tytułu Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz trzy nominacje do miana Mecenasa Kultury. Laureatów tej najważniejszej pomorskiej nagrody kulturalnej poznamy podczas gali, która odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia br., o godz. 19 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku.

Pomorska Nagroda Artystyczna jest wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dowolnej dziedzinie kultury i sztuki, które zdarzyły się w

Więcej…

Przyrodniczo

Wiosna!!!

W końcu cieplej i wiosna za oknem. Robi się kolorowo a miłość jest wszędzie.

Więcej…

Religia

Pielgrzymka 2023, powrót z Wiela

Sport

Zapraszamy na III Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej do Przodkowa

PowiększPowiększ

 

Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej zapraszają 6 lipca br. o godz. 15.00 na III Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo jak w ubiegłym roku, przez Kczewo, Tokary i Czeczewo.

Start i meta znajdować się będą przy Więcej…

Infrastruktura

Możliwości pozyskania środków unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2013 r

Powiększ

Szkolenie

„Możliwości pozyskania środków unijnych  na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2013r”


Zapraszamy wszystkie osoby z powiatu chojnickiego, które pragną uzyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Organizator szkolenia  

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach

Termin spotkania: 16.01.2013 roku, godz: 11:00


Więcej…

Inne

Dzieci czy fale imigrantów?

W ostatnim czasie media regularnie przywołują dramatyczne dane dotyczące dzietności w Polsce. W zeszłym roku liczba urodzonych dzieci spadła do poziomu 300 000, co stanowiło wynik najniższy od

Więcej…

Popularne TV

W szkołach rusza program seksualizacji dzieci

Będą filmy o lesbijkach, o homoseksualistach, będzie przedstawienie tego wszystkiego jako normy. Zostały bowiem złożone deklaracje przez

Więcej…
Joomla! Hosting from