panorama-maj-00
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbył się integracyjny rajd rowerowy rowerzystów z Czerska, Rytla i Brus. Rajd zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorami wydarzenia były trzy instytucje kultury w Rytlu, Czersku i

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Współorganizatorami rajdu było Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych oraz Nadleśnictwo Czersk. Metą tegorocznej edycji Odjazdowego Bibliotekarza była miejscowość Kwieki na posiadłości należącej do Rene Burakowskiego.

W rajdzie uczestniczyło razem 120 czytelników i przyjaciół bibliotek, którzy oprócz aktywnego wypoczynku promowali czytelnictwo i zachęcali do czytania książek od najmłodszych lat. Uczestnicy rajdu wyjechali z Brus o godzinie 11.00. Bezpieczeństwo i opiekę podczas przejazdu zapewnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach i policja z Brus.
Oficjalne otwarcie spotkania zainicjowały 3 dyrektorki instytucji kultury z Czerska, Rytla i Brus. Następnie z ramienia Nadleśnictwa Czersk głos zajął, zastępca nadleśniczego Pan Leszek Pultyn. Jednym z punktów spotkania było zwiedzanie stadniny koni i całego obejścia. Tam uczestnicy mogli podziwiać zabytkowe bryczki.Głównym punktem corocznych spotkań  ramach Odjazdowego Bibliotekarza są konkursy mające na celu promowanie akcji. Tradycją jest konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W kolejnym konkursie wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika z poszczególnych miejscowości. Najmłodszym uczestnikiem całego rajdu okazał się Marcel Wirkus z Brus, a najstarszym uczestnikiem całego rajdu, mieszkaniec gminy Brusy Pan Edmund Krzoska, który otrzymał dodatkową nagrodę: album z Nadleśnictwa Czersk. Odbyły się jeszcze integracyjne konkursy na przeciąganie liny między drużyną kobiet i drużyną mężczyzn. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Po licznych konkursach, wspólnej integracyjnej zabawie, posiłku w postaci zupy grochówki ufundowanej przez Nadleśnictwo Czersk i smacznych drożdżówek z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Brus, uczestnicy Odjazdowego Bibliotekarza wrócili do swoich miejscowości.Organizatorzy z Brus, Czerska i Rytla dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom naszych placówek za wsparcie i udział w spotkaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do OSP w Krzyżu i Brusach oraz policji w Czersku i Brusach za pomoc przy organizacji ODJAZDOWEGO BIBLLIOTEKARZA w Kwiekach i zapewnienie bezpiecznego przejazdu wszystkim uczestnikom raju.

Joomla! Hosting from