panorama-maj-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 22 września, w Somoninie odbył się II Półmaraton Kamiennych Weselników. Bieg zwyciężyła Kaszubska Para Biegowa – Łukasz Kujawski (1:14:20), wśród Panów i Monika Kujawska (1:38:30), wśród Pań. W biegu głównym wystartowało

199 osób, natomiast łącznie w Somoninie biegało 552 zawodników.

„Trasa bardzo ciekawa. Bardzo mi się podobało i w przyszłym roku ponownie zawitam do Somonina" – mówił jeden z uczestników.

I Somonińska '5 dla pozostałych chętnych

Oprócz biegu głównego odbył się bieg na 5 km. Pierwszy na mecie pokazał się Krzysztof Jednachowski z Pucka. Wśród Pań zwyciężyła Justyna Bargańska z Bytowa. Rywalizowały także dzieci i młodzież w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają. Na startach dziecięcych pojawiło się naprawdę mnóstwo młodych adeptów. Swoje pole do popisu miały przedszkolaki oraz całe rodziny.

Dziękuję za wsparcie przy organizacji dzisiejszego wydarzenia. Półmaraton to naprawdę trudne logistycznie wydarzenie, które wymaga szczególnego wkładu Straży Pożarnej, Policji, wolontariuszy. Dziękuję także za gościnność i współpracę Urzędowi Gminy Somonino. – mówił Dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.

II Półmaraton Kamiennych Weselników był przedostatnim wydarzeniem w ramach VI Cyklu Kaszuby Biegają. Wielki Finał już 7 października w Przyjaźni. Tam również mnóstwo atrakcji.

 
Wyniki 21 km: https://zapisy.info/wyniki/71/pliki_wynikow/

Wyniki 5 km: https://zapisy.info/imprezy/81/

Wyniki biegi dzieci: http://male.kaszubybiegaja.pl

Strona biegu: http://biegsomonino.cyklkb.pl

Joomla! Hosting from