panorama-grudzien-03
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Żukowie 13 kwietnia, z inicjatywy żukowskiej młodzieży, odbędzie się III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty - memoriał Kmdr Ppor. Mariana Hirsza. Wydarzenie ma na celu pobudzić u młodzieży i dorosłych „Patriotyzm w głowie i w nogach" promując lokalnych bohaterów jakimi byli członkowie 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trasa, którą będzie można przejść lub przebiegnąć, liczy

1,6 km – wydłużona pętla nad jeziorkiem. Na starcie mile widziani są wszyscy – najmłodsze dzieci, młodzież i dorośli. Bezpośredniego zgłoszenia do biegu dokonuje się w biurze zawodów, położonym na płycie boiska, czynnym od godz. 9.00. W biurze każdy otrzyma kartę, którą na podstawie informacji z trasy, będzie wypełniał. Informacje będą dotyczyły naszych bohaterów. Dla każdego zawodnika przygotowany zostanie pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki poczęstunek. Na przybyłych czeka także losowanie nagród oraz bezpłatna fotobudka. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek dla Milenki z Żukowa. Przedsięwzięcie ma charakter rekreacyjny – brak rywalizacji.Start biegu patriotycznego przewidziano na godz. 10:30, zaś o 11:00 wystartuje III edycja Biegowego Grand Prix Kaszub. Zawodnicy pobiegną na wybranych sposród na trzech dystansów: mila, 5 km, 10 km. Dystans pięciokilometrowy zalicza się również do Cyklu Kaszuby Biegają na 5 km. Na mecie sobotnich zawodów na każdego czekać będzie pamiątkowy medal. Uczestnicy Biegowego GPX Kaszub zostaną zaproszeni na gorący posiłek oraz do bezpłatnej kawiarenki, a na zakończenie wśród nich odbędzie się losowanie nagród oraz dekoracja najlepszych uczestników.Patronat nad wydarzeniem objęli: Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa - Starosta Kartuski oraz Wojciech Kankowski - Burmistrz Gminy Żukowo.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy wsparciu Młodzieżowych Działaczy Sportowych z Żukowa, na czele z Dawidem Miotkiem - Posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży.

 

Joomla! Hosting from