panorama-grudzien-02
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Na stadionie w Żukowie 13 kwietnia, z inicjatywy żukowskiej młodzieży, odbył się III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty – memoriał Kmdr Ppor. Mariana Hirsza. Podczas imprezy rozegrano także Biegowe Grand Prix Kaszub oraz

III etap Cyklu KB na 5 km 2019. Łącznie w Żukowie biegało 277 osób.O godz. 10.30, po uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski wystartował III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, w którym wzięło udział 159 osób z całego województwa. Uczestnicy mieli za zadanie przebiec lub przejść 1,6-kilometrową trasę rozwiązując zadania związane z kaszubskim pułkiem, na podstawie punktów informacyjnych usytuowanych na trasie. – Bardzo fajnie się maszerowało, dużo dowiedziałam się o żołnierzach, którzy walczyli o nasze ziemie. Na pewno przyjadę za rok. – powiedziała uczestniczka Basia. Każdy kto wziął udział w Marszobiegu został uroczyście udekorowany medalem, dyplomem oraz upominkiem. Odbyła się także krótka lekcja j. kaszubskiego poprowadzona przez Bogumiłę Cirocką oraz losowanie cennych nagród. Każdy mógł uwiecznić swój udział robiąc zdjęcia w bezpłatnej fotobudce. Podczas wydarzenia można było korzystać z bezpłatnej kawiarenki z pysznymi ciastami przygotowanymi przez uczniów. Na zakończenie cenną mowę wygłosił młody organizator, Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży Dawid Miotk: https://www.facebook.com/dawid.miotk.75/videos/1211032182378582/Oprócz Marszobiegu odbyły się także biegi na milę i 10 km w ramach Biegowego Grand Prix Kaszub oraz „Żukowska '5" w ramach Cyklu KB na 5 km 2019. Zawodnicy mierzyli się z ciężką trasą żukowskiego Parku Jeziorko. Na milę zwyciężyli: Kamil Lubiński z Gdyni oraz Paulina Lubecka z Będomina. Na 5 km najszybsi okazali się Rafał Stasiukiewicz z Gdyni oraz Dominika Przybylska ze Stobna. Zaś na 10 km, pokonując 6 ciężkich podbiegów: Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza oraz Elżbieta Tuwalska z Gdańska.

Wyniki Mila: https://zapisy.info/wyniki/145/pliki_wynikow/

Wyniki 5 km: https://zapisy.info/wyniki/141/pliki_wynikow/

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/wyniki/146/pliki_wynikow/

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa – Starosta Kartuski oraz Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo. Organizatorami byli Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Młodzieżowi Działacze Sportowi z Żukowa na czele z Dawidem Miotkiem.

Joomla! Hosting from