panorama-pazdziernik-08
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pomimo pandemii koronawirusa, 20 września br., udało się zorganizować biegowe zmagania w Cewicach, w powiecie lęborskim. Odbył się I Bieg Pocztyliona na 5 km, Marsz Nordic Walking, a także

szereg biegów towarzyszących dla wszystkich chcących posmakować sportowych wrażeń.

W biegu głównym, wiodącym przez lasy Nadleśnictwa Cewice, zwyciężyli Bartłomiej Zyborowicz z Gdańska i Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Na mecie jak zwykle nie brakowało emocji i rodzinnej atmosfery. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, pyszna kawa „po kaszubsku" i zupa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal nawiązujący do historii wsi Cewice.


„Orkiestra" Kaszuby Biegają po raz pierwszy w zawitała do Cewic. Dyrektora Kaszuby Biegają do organizacji biegu zainspirował Stanisław Paczuła, mieszkaniec gminy i niezwykły uczestnik cyklu. Jak w niedzielne popołudnie zapewniał Jerzy Bańka – wójt gminy Cewice, to dopiero początek biegowej współpracy gminy i organizatorami Kaszuby Biegają. Długo czekaliśmy na ten moment, aby pokazać Polsce nasze Cewice – podkreślał wójt Bańka.

Składamy serdeczne podziękowania straży pożarnej, służbie medycznej, Gminnemu Centrum Kultury w Cewicach na czele dyrektorem Karolem Płotką, Urzędowi Gminy w Cewicach, Nadleśnictwu Cewice oraz wszystkim tym, bez których ta impreza nie dobiegłaby do szczęśliwego finału.

Wyniki: https://zapisy.info/wyniki/188/pliki_wynikow/

Na następne emocje zapraszamy 27 września do Chmielna na kolejny etap cyklu Kaszuby Biegają na 10 km.

Joomla! Hosting from