panorama-pazdziernik-02
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 5 września w Kartuzach odbył się VII Bieg o Złotą Górę. Nie tylko w cieniu pandemii, ale także pod niełaskawym, deszczowym niebem. Ulewa sprawiła trasę błotnistą, a ta

sprawiła zawodnikom „kąpiel borowinową". Jednak na zakończenie uczestnikom z całej Polski zaświeciło słońce.Na kolejnym biegu w ramach cyklu KB na 5 km zwyciężyli Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego oraz Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni, zaś w rywalizacji na dystansie 10 km triumfowali Łukasz Kujawski z Żukowa i Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Gdyni. Emocji na mecie nie brakowało, kibice owocnie nagradzali wbiegających na metę zawodników i zawodniczki, którzy nie ukrywali zmęczenia niełatwą trasą, wiodącą przez bilowskie lasy Nadleśnictwa Kartuzy. Wysiłku podjęli się także miłośnicy marszów nordic walking, którzy w różnym wieku, w różnej formie, ale w miłości do zdrowia pokonali błotniste 5 kilometrów. Wszystkim należą się wielkie gratulacje.

Bieg o Złotą Górę to bieg szczególny, który rok rocznie odbywał się na terenie Centrum Sportów Wodnych na Złotej Górze. Ze względów sanitarnych siódma edycja imprezy odbyła się w Kartuzach Stolicy Kaszub. Podczas wydarzenia obecni byli Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz, Sylwia Biankowska – zastępca Burmistrza Kartuz, Dariusz Las – Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Hanna Kajeta – Koordynator CSW na Złotej Górze, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie imprezy.

Podczas wydarzenia obowiązywał reżim sanitarny.

Wyniki 5 km: https://zapisy.info/wyniki/257/pliki_wynikow/

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/wyniki/176/pliki_wynikow/

Następne zmagania 20 września w Cewicach oraz 27 września w Chmielnie.

Joomla! Hosting from