panorama-lipiec-18

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

17 czerwca br. o g.11,00 w Żarnowcu odbędzie się bieg na dystansie 10 km pn. „Krokowska 10" w ramach V edycji Kaszuby Biegają 2017.


Patronat nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Henryk Doering – Wójt Gminy Krokowa.

W imprezie weźmie udział kilkaset  miłośników biegania, którzy będą pokonywali wyjątkowo malowniczą i urozmaiconą trasę która wiedzie przez Żarnowiec, Lubkowo, Górę Zamkową, Leśniczówkę Sobieńczyce, Porąb i z powrotem do Żarnowca.

Bazą biegu będzie Szkoła  Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, ul. Szkolna 2

Bieg będzie trwał około 80 min.  i w tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Osoby , które nie są jeszcze przygotowane do pokonania 10 km zapraszamy na biegi towarzyszące: 100  m  - bieg  przedszkolaka,  600 m – bieg dla szeregowców podstawówki,  1200 m – dla wszystkich pozostałych chętnych. O godz. 10,40 odbędzie się oficjalna rozgrzewka. W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody rzeczowe.

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie m.in.: Policja Powiatowa w Pucku, Centrum Medyczne Falck  oraz OSP Żarnowiec i OSP Wierzchucino.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Krokowskie Centrum Kultury.

 

Wszelkie informacje  systematycznie ukazywać się będą na stronie biegu www.biegkrokowa.cyklkb.pl ewentualne pytania prosimy kierować na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Logowanie